23
  • PeeTeR
    #23
    http://www.hasselblad.se
  • PeeTeR
    #22
    valaki tud valami oldalt ahol ezzel a kutyuvel keszult kep van?!?!
  • nyaSGem
    #21
    Az egy dolog, hogy ritka rondán van megtervezve ez a masina, a másik probléma, hogy baromi nehéz, bár ez jól jön kézremegés ellen.
    Ahogy elnéztem, a kezelőszervei is elég hülyén vannak elhelyezve, nem látszik "kényelmes" gépnek.
    Az ára meg mindehez képest túl sok.
    Szerintem bukta lesz.
    Pillanatok alatt elkezdenek majd olcsón gyártani kínában ilyen felbontású gépeket.
    szerintem...
  • vg
    #20
    Őőőőőőőőő
  • FeketeFény
    #19
    uhh kemény kütyü
  • Pukkár
    #18
    viszont van sok 3 mnél nagyobb plakát...
  • Bret
    #17
    Lateralus nekem mindegy hogy makrózzuk a pinát 39 Mp-el vagy teleobjektívozzuk. Bár az utóbbinál a mélységélesség jobb.
  • Lateralus
    #16
    Az attól fögg milyen objektívet teszel elé. De ilyen gépeket meleg műteremben szoktak használni, nem makrózgatni kisbogarakat a kertben.

    Magyarán pinafotózásra való :)
  • Bret
    #15
    Ja azt nem írják milyen a makrója :(
  • Bret
    #14
    17" os képernyőmön a 1024x768=786432.
    39000000/786432=49,5
    Ez kb. 7x17"-os monitort jelent.
    Akkor egy tökéletesen részletgazdag 3 méteres képátlójú pinát tudnék nézegetni, amit ezzel a fényképezőgéppel készítettek. Ollé :)
  • Sil3nt
    #13
    hát ahoz képest hogy ilyen b*zi nagy a kijelzője elég pici.
  • GregSB
    #12
    A Phase One-nak már hónapok óta kint van a 39Mp-es digihátfala, de valóban ez az első beépített-39mpxes-szenzoros digigép. És nem kell csodálkozni az árán, ez középformátum, ami nem a hobbifotósoknak készül, hanem a reklámcégek fotósainak, és profi műtermi fotósoknak.
  • Bircsike
    #11
    Tud valaki már egy oldalt ahol egy ezzel készült kép van?
  • Cat #10
    A szenzort magát valóban több hónapja jelentette be a Kodak, de a kamera maga új, most készítette el a Hasselblad.
  • duke
    #9
    "39 megapixeles digitális fényképező a piacon"
    Ez nem gyenge,a nagy csillagaszati tavcsoveknel hasznalnak ilyen felbontasu gepeket.Bar lehet hogy akkor azok mar tovabb fejlodtek.Ha jol szamoltam ez 7300x5500-as felbontas.(videken elmegy)
  • xedos
    #8
    Az a fél kilós winyó ha 2.5"-os akkor max 100-110gramm... Ha 1.8"-os akkor még kevesebb...
    Itt az optika lehet jó nehéz!!!
  • Zro
    #7
    Mi a baj a 20MB/sec-el? Egy 4 gigás SanDisk Extreme III-ra már 72 kép ráfér, s bírja ezt az iramot ;)
    S akkor a fél kilós vinyót ki lehet belőle venni, egy ilyennel úgy sem össze-vissza kattogtatni jár az ember :) Max több pár grammos kártyát visz magával a fotós, s a fogyasztás is jobb lesz.
  • Vorpal
    #6
    nemkell
  • Joxy
    #5
    Ha nyerek a lottón kettőt veszek, egyel természet fotókat készíteni, egyet pedig egy kivilágított vitrinbe helyezek csodálni.
  • Gladiator
    #4
    az a 8 mp az 17.2.

    amúgy már tök régi ez a 39mp-es.
  • aDannyBoy
    #3
    mondjuk lehet sejteni, hogy nem olcsó, ha egy Canon csúcsgépnek a váza 2 milla :) (8MP) obi nélkül.
  • Crem
    #2
    A cikk 1 dolgot nem említ, az árát...
    Utánnanéztem és bevezető áron kerek 40.000.-$!
    Ami kb. 8.6milla...
  • mousee
    #1
    Hát, alig két és fél kiló, és fél óra alatt megadja magát az aksija, de akkor is durva, hogy 39 Megapixeles.... Basszus, gépemben nincs 80as winyó egyenlőre... :P