5
  • Commandante
    #5
    "A pénzügyi piacon a Marketing nem engedélyezett"

    Penzugyi piacon a varakozasok a fontosak, es a varakozasokat megfelelo techniakaval lehet befolyasolni. Ilyen volt nemregiben valamelyik amcsi ceg managereinek esete is (nevere nememlexem), akik direkt megszervezett - nem teljesen legalis - felvasarlasokkal noveltek meg a sajat ceguk reszvenyeinek erteket, hogy a sajat reszveny-opcioikkal nagyot kaszaljanak.

    Az USA szabalyozasa lehet akarmilyen osszetett, akkor is ott vannak az adotanacsado cegek, akik legnagyobb profilja az adofizetesi kotelezettseg alol valo kibujas segitese. Ha pedig valaki a tozsdei nyereseg utan nem akar adozni, azt a legegyszerubb a tozsden elintezni. Tehat senki es semmi sem tokeletes.

    Az EU szabalyozasa is erdekes lehet, ha maga a statisztikai hivatal is tudatosan adatokat hamisit.

    A japanok sem kivetelek. Ajanlom a Kockaztatott ertek (VAR) c. konyvet, abban ok is elokelo helyet foglalnak el.

    Ez az egesz nem a kulturan, hanem az embereken mulik. Azok meg mind egyformak.
  • BlackRose
    #4
    A pénzügyi piacon a Marketing nem engedélyezett, ott csak a számok elfogadhatóak. Ez mindenütt úgy van, főleg az USA-ban ahol a SEC akár másodpercek alatt is lép ha valaki ezt megszegi. Tehát a szerinted több pelda az még véletlenül sem áll, különben a WorldCom is azért ment csődbe, mert a könyvelés a valós eredményeket egy picit elferdítette, ami miatt a cég lépett, de ők a törvények réseit használták kicsit nagy mértékben ezért jött a Sarbanes-Oxley Act of 2002 ami a hasonló visszaéléseket próbálja megakadályozni. Mindenesetre nincs és nem is lesz olyan rendszer ahol a visszaélések 100% megállíthatók, de azért már igazi komolytalanság az USA-t hozni fel, mert nem igen akad (esetleg Svájcon) kívül olyan ország ahol a türvények részletessebbek és a law-enforcment hatékonyabb mint ott, persze maga a lazább szabályzás vezet oda, hogy ott sokkal nagyobb az emberek tevékenységi területe nem csak a legális hanem az illegális oldalon is, de ez egy ár amit szerintem jobb megfizetni, mint elkerülni túlszabályzással, és ezt maga a gazdasági fejlődésük és a munkanélküliségi ráta relatív alacsonysága is egyértelműen mutatja, persze számolva azzal a ténnyel, hogy egy akkora országról van szó és annyira vegyes összetételű lakossággal, politikai felelőséggel meg satöbbi (mint szuperhatalom), ezek az eredményekl még nagyobbak, röviden szerintem ha az USA olyan szabályzott lenne mint az EU, óriási sebességgel tönkremenne, míg ez az EU esetében csak lassú folyamat, de a végeredmény ugyanaz. Különben a Japánoknál a tőzsdei életet nem lehet európai vagy amerikai szemmel nézni, mert ott az üzleti szokások is különbözők, de azért ott is vannak határok és ha valaki ezt átlépné akkor a hatóságok teszik a dolgukat.
  • Tetsuo
    #3
    Gondolom, mellette törvényt sértett. Pl hamis negyedéves jelentések, álszerződések..

    Magyaro-n a japó simán megúszná. 2 évig fel se tűnne senkinek, majd ha nem megy külföldre, 10 évig tárgyalnák, majd kapna 1 év felfüggesztett háziőrizetet. :(

    Az NHK nem nagyobb mint a Fuji TV?
  • Munch
    #2
    A felfújt lufi hirtelen szokott leereszteni... ;)
  • craesh
    #1
    nem értem hogy itt hol van szo büntényről. egyszerüen csak rosszul fordult a kocka egy (manapság már nem meglepő) technikával probálkozo feljuto vállalkozás helyzete.
    Az hogy most ö hogyan manipulálta (milyen szinben tüntette fel a cégét) azt ma már ugy hivják "Marketing". Szerintem amerikába több példa is lenne erre.