28
HTML tanfolyamok, könyvek
  • DEXTER92
    #28
  • Dj Faustus #27
    A 90-es évek végén ebből könyvből kezdtem el tanulgatni. Mára már talán kissé régimódi dolgok vannak benne (HTML 3.2/HTML 4.0/Javascript 1.2/VRML) de az alapok elsajátításához jó.

    Előbb belinkeltem egy rakat weboldalt, ahol találsz egy csomó hasznos leírást (HTML, CSS referenciák), illetve Dexter92+CattiBrie is ajánlott egy jó weboldalt.

    Döntsd el végre mit szeretnél...
  • Danee
    #26
    nekem egy könyv kéne, vagy egy doksi, ahonnan elkezdhetem, és az alapoktól kezdve le van irva minden
  • DEXTER92
    #25
    Nem baj. Dj Faustus már tanultam valamit! :)
  • Max7
    #24
    ha be lesz zárva! mert van 50 outlook topik van 5 millió html topik van 4 millió php topik és sorolhatnám! és az viszont meg bosszant hogy a kedvenceim (fav topikok) meg kétméter hosszúak!


    #22: meg irgalmazzon a magyar tanárom is :) karácsonyra kapott laptopot meg netet :D minden 5 szavamban gépelési vagy helyesírási hiba van :P
  • DEXTER92
    #23
    Mostmár nem tök mindegy? Meg lett nyitva a topic, majd be lesz zárva...
  • Max7
    #22
    dj faustus:

    az egyes tipedre egy elég érdekes tényt kell hogy elmeséljek neked! a mi kell az sgnek topikban (link) két hete könyörögnek egy auto motor kategória miatt mert valamleiyk főtémában már minden márkájú autának van topikja és zavarja őket! én is bedoptam már egykét jó 5letet de válasz nem jött néha néha meg csak lehuhogtak!

    a kettes tipedre: ezt is felveteték már a fent említett topikban!

    a hármas tippedre: sokkal egyszerűbb kéréseket kértek már a szintén fent említett topikban és a válasz kb mindig ugyan az volt ez most kis probléma sötöbö!

    megjegyeztem mert ügye szólás szabadság van és szabad országban élünk, hogy ötlet meg tipp az van bőven csak nincs aki megvalósítsa erre kaptam egy lehuhogó üzit a "Szolgáltatásfejlesztés: Kővári Ádám (St)"-től hogy ne sokat feltünősködjek itt mert ugyan olyan sorsra jutok mint mitom én milyen userek (gondolom banolva lettek)

    ezek után mit akarsz? itt már csak a moderátorok segíthetnek! bár ha megtalálják ezt a hozászólásom talán kivágnak egy életre inenn mert kimertem mondani egy zárható topikban a véleményem!

    Bye: Max7

    u.i.: isten irgalmazzon nekem
  • Dj Faustus #21
    Van Apache-hoz ASP modul, bár abban nem vagyok biztos, hogy az ASP.NET 2.0-ával együttműködik, szóval nem valami platformfüggetlen egy dolog.
    Kevesebb (ingyenes) tutorial van hozzá - tehát ez sem éppen tesz jó neki.
    (Arról nem is beszélve, hogy a VBScript+ActiveX nincs támogatva Firefox+Opera++Mozilla+egyéb böngészők alatt, csak az IE-ben.)
  • Dj Faustus #20
    <off>Talán a következőket kellene megfoganosítani:
    1. Ha több kategória lenne (Tudományos eszmecsere/Általános eszmecsere/..) jobban szeparálhatóak lennének a topikok. (Például a webdesign-al/webprogramozással foglalkozó topikok egy webmester kategóriába kerűlnének)
    2. Topiknyitás csak bizonyos idő után legyen lehetséges.
    3. Topiknyitás előtt keressen rá a topik nevében szereplő szavakra a fórum, és kötelezze az áttekintésükre a felhasználót.</off>
  • DEXTER92
    #19
    Aham. Hajdú apró oldala pl. ASP. Amúgy ugye azt is lehet használni ugyanolyan szabadon mint HTML-t?
  • Max7
    #18
    én nyugodt vagyok de ezt nem hiszem el hogy 5 millió topik közül egyikse volt jó és nyitni kellet egy hatmillió egyedik topikot is
  • Dj Faustus #17
    Nyugi Max7, majd kap egy második büntetőpontot...

    Dexter92: a DHTML nem különbözik annyira a HTML-től (ez a Javascript és a HTML egybeforrasztása).
    ASP - ez a Microsoft szerveroldali szkriptnyelve, legújabb változata az ASP.NET. Szerintem a PHP elterjedtebb, plaformfüggetlenebb.
  • Max7
    #16
    az eszem megáll ez már az 5 miliomodik html-el foglalkozó topik! csak maga a html szóra több tucat topikot ad ki a kereső! Csukja be már valamelyik mod és küldje a jutalmat neki és ne sajnálja!



    grrrrr
  • DEXTER92
    #15
    Igen, egyetértek. Van valami DHTML is, amit még Frontpage-nél olvastam. De csak olyanok voltak hogy lenyíló lista, meg egyéb kis hülyeségek... Amúgy tudom hogy csak HTML-be lehet használni, DaNeE azt írta hogy megy neki a HTML, ajánlottam ezért neki a Javascriptet. Én még csak ott járok vele hogy születésnap, idő, dátum, meg ilyen kis apróságokat kiír. ASP-ról tudsz valamit? Én egyszer (komolyan mondom) a c:/windows mappán belül valahol találtam egy ASP leírást. Nem tanulmányoztam, csak egyenesen másoltam a kódokat. VBScripten alapul ez a nyelv. Ha jobban elolvasom, valószínűleg egy-két jobb dolgot ki tudok szedni belőle, de mostanába túlságosan el vagyok foglalva.
  • Dj Faustus #14
    "Sima HTML-lel nem sokra megy szerintem az ember. Ma már a php hódít."
    Ez így egy kicsit pontatlan. Inkább úgy mondanám, hogy statikus weboldalakkal már nem megy sokra az ember, ma már a dinamikusak hódítanak.

    És akkor nem beszéltünk még a Web 2.0-ról... Lásd a Weblabor idevágó cikkeit:

  • Dj Faustus #13
    "Sima HTML-lel nem sokra megy szerintem az ember."
    De ahhoz rendesen (hogy az elkészített weboldal valid, az oldalszerkezete frame/táblázatmentes kialakítású, és akadálymentes legyen) meg kell tanulni (lehetőleg a legújabb változatát, az XHTML 1.1-et), hogy szerveroldali nyelvvel (PHP/ASP/JSP/Perl/...) generálni tudd. No meg a HTML, ha jól használják (csak a tartalom+a struktúra van benne) CSS nélkűl semmit se ér.

    Javascript (vagy más kliensoldali nyelv, pl. VBScript) nemigen használható HTML nélkűl, szóval szükséges.
  • DEXTER92
    #12
    Kösz a javítást :)
  • CattiBrie
    #11
    Elírtad, a cézár szerveren van, szal http://htmlspec.web.elte.hu/.
  • DEXTER92
    #10
    Sima HTML-lel nem sokra megy szerintem az ember. Ma már a php hódít. Én a Weblapszerkesztés házilag (BBS-E kiadó), és a FrontPage 2000 (Panem Webvilág kiadó) c. könyvekből tanultam pár éve. szerintem innen is meglehet tanulni egyszerűen Szerintem tanulj Javascriptet vagy Java-t. Én most ezeket tanulom.
  • Dj Faustus #9
    Akadálymentesített weboldalak - egy jó cikksorozat, hogyan csináljunk igényes weboldalakat
    Irányelvek webfejlesztőknej
    Weblapok ergonómiája
    Keresőoptimalizálás
    A Google alapjai
    Miért butaság a táblázatos (frame-es) oldalkialakítás
    hasznlahatosag.lap.hu
    keresomarketing.lap.hu
    Jakob Nielsen - Web design - milyennek kell lennie egy használható weblapnak
  • Dj Faustus #8
    HTML 4.01
    XHTML 1.0
    XHTML 1.1
    HTML ellenörző - elengedhetetlenűl fontos a jó munkkához!
    Nemhivatalos magyar nyelvű HTML 4 referencia magyarul
    XHTML 1.0 referencia magyarul
    XHTML 1.1 referencia magyarul
    html.lap.hu
  • Dj Faustus #7
    CSS referenciák
    CSS 1
    CSS 2.1
    CSS 1 referencia magyarul
    CSS 2 referencia magyarul
    CSS lépésről-lépésre - egy jó CSS tanfolyam
    CSS ellenörző - fontos az igényes munkához!
    css.lap.hu
  • Cat 02 #6
    http://www.php.net/docs.php

    bocsika itt van php
  • Cat 02 #5
    http://www.sg.hu/webbolt.php?status=termeklista&katalogusid=14

    1ébként én netről szedtem le vagy www.phpnet.com
  • skristof
    #4
    itt kérdezd meg, vagy csak keress rá
  • Danee
    #3
    1.)én egyet sem találtam
    2.)én rendesen kérdeztem, miért kell egyből kötözködni?
  • Darkboy
    #2
    1.) Van már sok ilyen topik
    2.)Ez tudomány? :DD
  • Danee
    #1
    Azért nyitottam ezt a témát, mert elég jól megy a HTML szerkesztés alapfokon, ha lehet így mondani.
    Szeretném megkérdezni a nálam tapasztaltabbakat, hogy van-e esetleg ilyen könyv, vagy levelezős tanfolyam, ami lehetővé tenné a HTML magasabb szintű "elsajátítását"? Előre is köszönöm!