14
  • Hegyikecske
    #14
    hülye vágottszeműek =))
  • P3h3ly
    #13
    hát, nem egészen, ez a lázongás arról szól hogy behozták a munkaerőt, hogy csinálják a sz*r melókat amiket a franciák nem akarnak csinálni, aztán mikor a gyerekeik balhéztak hogy nekik miért kell a wct pucolni mikor ők már cseppet sem olyan alulképzettek mint anno a felmenőik akkor kiröhögték őket kb így hogy "hehe pattog a majom" és erre lett a gyújtogatás a válasz!
  • P3h3ly
    #12
    jaja, igaz, nagyon is!
  • rolika
    #11
    ja, csak éppen kínában teljesen jogosan lázad(ná)nak egy kommunista elnyomó diktatúra ellen, míg a franciaországi zavargások arról szóltak, hogy a finghúzó sz.rházi kis bevándorlóknak nem elég, hogy a világ egyik leggazdagabb országában és legfejlettebb demokráciájában rugdossák a lósz.rt a nagy semmmittevésben (mert dolgozni ugye büdös, pedig akkor nekik is lehetne kertvárosi házuk, meg plazmatévéjük :)
  • ubuntu
    #10
    Mintha az EU-ban nem lenne cenzúra. Ezt a képmutatást.
    Vagy talán európában nem töri rá a hatóság az ajtót szerencsétlen iskolásokra, ha netántán úgymond szerzői jogvesztő anyagokat mernek terjeszteni egy serverükön?
    Ja, az már nem a szólásszabadság megsértése.
    És amikor a scientológiai egyház a szerzői jog eszközével hallgattat el mindenkit aki kritizálni mert "vallásuk" kétes tanait? Vajon az sem az?
    Úgymond európai fogalmak szerint "szélsőséges" politikai nézetek terjesztése talán megengedett a nagy szabad EU-ban? Vagy az olyan "ordas eszmékre" már nem kell, hogy vonatkozzon a szólásszabadság?
    Franciaországban a kocsigyújtogatásos kis arab kommün alatt, egyből leállítottak minden olyan forumot és weboldalt, amit a francoa hatóságok a "közrendre veszélyesnek" éreztek. Érdekes ez az EU féle internetes szólásszabadság.
    Csak a szélsőségesektől óvjuk a népet? A szólásszabadsának szabad, de azért bizonyos határok között itt európában?
    Bizonyos határok között kínában is szabad az internet. Ők is csak a rendszerüket védik a szélsőségesektől.
    Bagoly mondja verébnek...
  • rolika
    #9
    ...ha nem ez volna a felállás... (bocs :)
  • rolika
    #8
    ezt akartam én is mondani.
    válaszképpen nem kéne velük dolgoztatni, és minden szir-szart importálni tőlük, oszt' pukkadjanak meg, ahol vannak.
    ó, persze, ők a világgazdaság motorja... na és? így könnyű teljesíteni, ha egyszer szegény nyomorult milliárdnyi embernek muszáj éhbérért dolgozni. tudom azt is, hogy egy csomó minden drágább lenne, ha nem volna a felállás...
    kína magasról sz.rik mindenre, amíg az egész világ vele dolgoztat, és ömlik hozzájuk a zsé.
  • NEXUS6
    #7
    Svédországban van már warez párt. Nálunk is kéne valami hasonlót csinálni, aztán előbb EU szerte, aztán még nemzetközibb szinten lehetne nyomulni.

    Az a gond, hogy a multik elött mindenki behasal, még kína is ezért tudnak világelső gazdaságot nyomni. De azért a valóság az hogy egy kínai emberke messze nem keres annyit mint itt, mégha a bigmekk ugye ott töredék árban is van.

    Szal a multik nemzetköziek a jogvédő szervezetek (szakszervezetek/pártok/civil szervezetek miegymások) meg ugye csak nemzeti szinten vannak egy-két kivételtől eltekíntve.
  • Enkil
    #6
    van tárgyalás alap
    nem költözik ki mondjuk pár 100 bagy európai cég Kinában és máris finomabban beszélnek majd egymással
  • Enkil
    #5
    magasról leszarják az eu-t
  • Caro
    #4
    Hát én sem nevezném a mai helyzetet éppen demokráciának.
    Választhatsz a rossz és a rosszabb között :)
    Ezenkívül a jogaid egyre inkább a 0-hoz tartanak.
  • airwalker
    #3
    Az amcsik meg embereket kínoznak, ma már nem a demokrácia korában élünk...
  • Praetor
    #2
    Sok értelme sztem nincs az ilyen jellegű tárgyalásoknak. Kicsit naív az EU, hogy ilyesmit próbál meg.
  • totya4
    #1
    Azért annak is megvan a szépsége hogy Kina kimondja hogy igenis, cenzúra VAN.
    Máshol csak alattomosan, fű alatt alkalmazzák.