86
Fallout,Wizardry,Ultima és M&M nyomán járva ?
  • [Jakuza]
    #1
    Hardwired cikkjeinek olvasasa kozben bukkantam e, csiszolatlan gyemantra.
    Ha csak a fele igaz amit irnak, a regi szerepjatekosok kezebe ujabb fantasztikus mu kerulhet.

    "Ultima, Might & Magic, Wizardry és Fallout hangulatú, körökre osztott stratégiai harcokkal működő singleplayer RPG készül a Basilisk Games független fejlesztő műhelyében. Az Eschalon első részében arra kalandozhatunk, amerre kedvünk tartja. Részletes karaktergenerálásba merülhetünk. Izgalmas történet adja vissza a régi idők igazi szerepjáték élvezetét! Megjelenés most tavasszal. Képek ezután várhatók, a mellékelt példány mindössze egy fejlesztői desktop részlet.

    A Basilisk Games függetlensége reményt ad arra, hogy totál eredeti ötleteket és igazi humort lássunk viszont egy szerepjátékban, amelyet nem mérgez meg a pénzéhes kiadók sürgetése és kénsavas ötletmaró befolyása. Régi SSI játékok mintájára több részt, trilógiát terveznek, innen a címbéli Első Könyv megjelölés. Felidézik a hajdani szerepjátszás mesés varázsát. Hatalmas területeket mászkálhatunk be, ahol fenyegető labirintusok bejárataira bukkanhatunk. A történetben felliben a fátyol a misztikumról, kik vagyunk valójában. [aaarrghh.. nagy zajjal elborult az állólámpa]

    Finomságok kincsvadászoknak:
    Tárgyak százaira és szörnyek tucatjaira bukkanhatunk. Véletlengenerált zsákmány és gondosan elrejtett, egyedi kincsek várnak. Számos fejtörő ragaszt majd a képernyő elé, továbbá borzongató világot fedezünk fel klasszikus RPG hangulatban.
    Elágazó történetet saját ütemben követhetjük. Múltunk feltárása során döntenünk kell, merre kutatunk tovább és kiben bízunk meg. Bárhová elmászhatunk a világban, de meggondolatlanul a keményebb vidékekre lépve hamar otthagyhatjuk a fogunkat. [Csakúgy mint az isteni Wrath of Nikademusban!]
    Tetszés szerint fejleszthető egyedi karakterek: 25 képességet tápolhatunk, melyet nyolc fő tulajdonság keretez, mindez döntő szerepet játszik, bármit is tegyünk a játékban
    Körökre osztott, mégis folyékony harcban irthatunk, ami majdnem real-time érzést ad. Stratégiázni kell keményen. Komoly szerepet kap, mennyire gondosan választottuk meg karakterünk fegyverzetét, hogyan fejlesztettük képességeit és ésszel lőjük-e a varázslatokat. Tehát nem Diabló agyatlan tömeghentmészárkodás folyik, hanem igazi RPG-ről beszélünk.
    Egyedül vágunk neki a titokzatos világnak. Hangulat a múlt nagy szerepjátékaihoz illeszkedik, mint pl: Ultima®, Might & Magic®, és Wizardry®."

  • DarkHorSe
    #2
  • Goth
    #3
    :OOO Nemsemmi! uhh.-.. Már várom nagyon. Van hangulata rendesen úgy látom...
    kell, most! :D
  • Lacee
    #4
    jól hangzik, kiváncsi leszek a képekre.
  • Laky
    #5
  • precision
    #6
    +fav
    nagyon kiváncsi vagyok, falloutot imádtam ha fele olyan jó lesz ezt is imádni fogom
  • [Jakuza]
    #7
    En meg mar hianyoltam egy igazi korokre osztott RPGt, ahol igazan jol kell tudni strategiazni, s ami nem szimplan agyatlan akcioRPG hentelesbol all.
  • DonnieBrasco
    #8
    Rpgdot-ról vadásztad? Izgalmasnak tűnik, csak tudjuk megszokni az "ősi" stílust újra :)
    Sajnos a Devil Whiskey-nél nekem már nem ment :(((
    (sose leszek újra tinédzser :(( )

    DB
  • precision
    #9
    én is igy vagyok vele...diablot meg a klónjait nem szeretem
  • [Jakuza]
    #10
    Nem onnan.
    Olvasgattam a Hardwiredet es ott bukkantam ra.
    Amugy nem is tudtam rola, mert nem nagyon reklamoztak eddig.
    Foleg azert meglepo, mert nemsokara megkell jelennie.
  • precision
    #11
    semmi info azóta a játékról?
  • Sheltem
    #12
    És még azóta sem...Pedig nincs más rpg készülőben ami hozná a "klasszikus" hangulatot...



    "Coming Soon for the PC and Macintosh"
  • KH
    #13
    béta teszt infók
  • KH
    #14
    megjegyzem ott a The Broken Hourglass, meg az Age of Decadence is
  • KH
    #15
    Eschalon Book I. Gamebanshee interjuhé fordítás
  • Szabi84
    #16
    Huhh erre énis kiváncsi leszek! Nagyon oldschool-nak tünik!
  • Lamellus
    #17
    Videó
  • Szabi84
    #18
    hangulat nagyon ott van
  • Esrohnoil
    #19
    Ez mikorra várható?
    másfél éve úgy reklámozzák h. hamarosan jön...
  • Zóanagyvarázsló
    #20
    Hivatalosan továbbra is "when it's done" a megjelenés időpontja.

    6-8 héttel a megjelenés előtt várható béta, a megjelenéssel egy időben pedig a demó.
  • Esrohnoil
    #21
    Köszönöm! :)
    Tudom h. kicsit gyorsabb játékmenetű, mégis nekem a Nox c. játék ugrott be most hirtelen, bár az inkább átmenet a sima rpg-k és a Diablo között, de valamiért nagyon bejön.
    Lehet h. elő is veszem újból, amíg ez meg nem jelenik. :)
  • Zóanagyvarázsló
    #22
    Nekem inkább az Ultima sorozat ugik be a képekről, mondjuk ahhoz is csak képeken volt eddig szerencsém.
  • Esrohnoil
    #23
    Esetleg a Daemonica c. játékot ajánlom még ami nem túl régi, viszont nem biztos h. mindenkinek bejön. :)
  • Esrohnoil
    #24
    Eszembe jutott, h. a "Siege of Avalon"-ra hasonlít leginkább.
    Ajánlom mindenkinek. Elvileg az első fejezetét ingyen le lehet(ett) tölteni, de ha megveszed mind a 6 fejezetet egyben, akkor is csak 1000 Ft-ba kerül kb.
    Jó kis története van, sok párbeszéddel, változatos képességekkel, mágiával, helyszínekkel.
  • Zóanagyvarázsló
    #25
    Ez érdekesen néz ki. Honnan lehet egyébként 1000 Ft-ért megvenni? Látok pár példányt olcsón az eBayen, de a postköltség önmagában a duplája. Persze, ha bejön az első fejezet, akkor ez nem egy vagyon érte.
  • Zóanagyvarázsló
    #26
    *érdekesnek néz ki
  • Esrohnoil
    #27
    Én a sevenm kft-től rendeltem 1-2 éve, de nekik már nincs, ahogy látom...
  • Zóanagyvarázsló
    #28
    Kár, 1 000 Ft-ért még polcdísznek se lett volna pénzkidobás, bár úgyis eltart egy darabig, amíg egyáltalán a kipróbálsáig eljutok, így is tele vagyok sorban álló RPG-kkel.
  • Esrohnoil
    #29
    Erről az oldalról elérhető az első fejezet, valamint képeket is lehet megtekinteni a játékból.
    Az első fejezetben egyébként az elején sokat kell beszélgetni npc-kkel, meg piti küldiket csinálni, de a végefelé már kemény harcok vannak. Nekem a rajzolt képek is tetszettek benne, amik a történettel együtt bekerülnek a naplóba.
    Na meg az sem utolsó, ahogy fel lehet öltöztetni a karaktert. :D
    Pl. posztóvért, arra vmi bőrmellény, láncing, aztán fém mellvért... de ez csak a felsőtestet védi. Vannak még karvédők, gyűrűk, csizmák, fémszoknyák, páncél és lánckesztyűk, lánc fejvédők, fém sisakok, és egyéb kiegészítők is, amik egyes értékeket befolyásolnak (kitűző, v. mondjuk egy rózsaszál)...
  • Esrohnoil
    #30
    De ha nincs honnan beszerezni...
  • Zóanagyvarázsló
    #31
    Magam is nézegettem a képeket a hivatalos oldalon és a MobyGamesen is. Mindenesetre tényleg jól hangzik egy próbát az első fejezetnek mindeképpen adok. Köszönöm a tippet.
  • Zóanagyvarázsló
    #32
    A következő bejegyzés augusztus 23-án született, szóval egyre közelebb kerültünk a béta, valamint a majdani teljes megjelenéséhez.

    "So, just a few more weeks and we'll be posting a link to let some of you sign up to help with beta testing."

    Hivatalos fórum
  • Esrohnoil
    #33
    Hááj!
    Na, megnézted a SoA-t?
    Ha tetszik, van neki külön fóruma ahol meg lehet tárgyalni. :)
  • Zóanagyvarázsló
    #34
    Erre a topikra gondolsz? Szinte követhetetlen, annyira pörög :)

    Egyébként sajnos még nem jutottam el addig, mostanában alig érek rá játékra, de egy-két hónapon belül talán sort tudok végre keríteni rá, addigra talán az Eschalon megjelenése is látótávon belül lesz.
  • Zóanagyvarázsló
    #35
    Lehet jelentkezni bétatesztre.

    A korábban a bétától 6-8 hétre valószínűsítették a megjelenést, a fórumon egyébként legutóbb november elejét, első felét emlegetett az egyik fejlesztő.
  • Zóanagyvarázsló
    #36
    Ma megjelent a demó és a teljes is.
  • Esrohnoil
    #37
    De jó. :)
  • Esrohnoil
    #38
    Megnéztem. Szuper. :)
  • Szabi84
    #39
    úgy néz ki csak neten lehet megvenni:S
  • Esrohnoil
    #40
    Nektek mi a véleményetek a demóról?
    Vki megvette esetleg?