66
  • dez
    #66
    Mi kevés? Ami nem is annyi? :)
  • Akuma
    #65
    és az kevés?
  • dez
    #64
    Idézem Sanyixet: "egy egyrétegú hddvd-re csak 2,5x annyi fér mint egy kétrétegű dvd-re"
  • Sony90210
    #63
    hajrá blu-ray
  • Hegyikecske
    #62
    hajrá hd-dvd
  • Equ
    #61
    ne akard az idézetet kiszedetni az aláírásából, mert sok embernek csal mosolyt az arcára nap mint nap a multkori égésed egyik pontja...

    A többihez csak gratulálni tudok.
  • Dzson
    #60
    " hogy egy HD-DVD lejátszóban a felhasználók le fogják tudni játszani a régi műsoros DVD-iket is, míg ez a Blu-ray lejátszók esetében nem lesz lehetséges."

    A PlayStation3 ban is BR lesz, és tökéletesen olvassa még a CD-ket is. F*sz ez a manager, vagy félrefordították SG-ék (megint).
  • Yv@n
    #58
    Mondjuk az 1 rétegű lemezeket próbáljuk összehasonlítani...
  • dez
    #57
    HDDVD 1 réteg = 15GB
    DL DVD = 9GB
    15 hol a 2,5x-ese a 9-nek?
  • EvilDevil
    #56
    egy kétrétegű Blu-ray-re meg több mint 5x annyi...
  • archkoven
    #55
    A DVD-ket az emberek jórésze jeleneleg is főként adattárolásra használja. Én is többnyire arra használom, nem vagyok egy nagy filmnéző.
    Sokan meg egyébként is kizárólag monitoron néznek DVD-t (ahogy én is), az meg már egyébként is tudja a szükséges felbontást és a számítógépbe egyébként sem jön majd rosszul egy ilyen meghajtó.
    Persze biztos jó lehet egy óriási LCD-n vagy plazmán filmet nézni ez sokak számára ma még túl drága, de pár éven belül szerintem már itt Magyarországon is elérhető lesz szélesebb rétegek számára. Már akit érdekel.
  • dez
    #54
    Hatalmas LCD-TV? A 72cm már hatalmas szerinted? :P Igaz, ez csak 1280x720-as, vagy 1366x768-as, de az már pont elég a 720p-hez. És ilyenekből már elég sokat adnak el. Meg a 76 és 82cm-esből is. Ezek vevői már nagyon is várják, hogy legyen végre valami HD-s néznivaló.

    Plazmából is van HD-s, bár abból tényleg csak a nagyobbak tudják ezt (mert van egy minimális cellaméret, legalábbis a mostani technológiával - hamarosan kisebb cellásakat is fognak gyártani, azok már kisebb méretben is HD-sak lesznek).

    Az persze tény, hogy nem lesznek minden háztartásban rövid távon ilyen cuccok.
  • dez
    #53
    Ilyenekre tudok gondolni, hogy pl. a low-level adat-kódolás (mivel ugye 1 pit != 1 bit) BD-nél más, mint DVD-nél, és mondjuk HDDVD-nél ugynaz, vagy hasonló, és emiatt a BD-be olyan chip kell, ami mindkettőt tudja. Meg talán az is számít, hogy DB-nél a lemez alján van az adathordozó réteg, HDDVD-nél meg középen, mint a DVD-nél.

    De amúgy miért lett volna jelentősen nagyobb probléma megoldani a BD+DVD-t, mint a HDDVD+DVD-t? Nem sok különbséggel jöttek ki a hibrid fejek.
  • Capra Ibex #52
    ők máshogy gondolják
  • [NST]Cifu
    #51
    Ott a pont. Arra leszek azért majd még kiváncsi, hogy a számítógépekbe kerülő meghajtókkal mi lesz. Én ugyanis így néztem a DVD-ket is, és ott ugye már alapból kihasználható a HD felbontás...
  • Sanyix
    #50
    alig több, hát igen egy egyrétegú hddvd-re csak 2,5x annyi fér mint egy kétrétegű dvd-re :D ez tényleg alig mi?
  • zzebi
    #49
    Tökmindegy, hogy melyik mennyibe fog kerülni, mivel még 3 év múlva is legfeljebb néhány tízezer háztartásnak lesz itthon HDTV-je.

    Jelzem, most csupán a hatalmas LCD TV-k és néhány high-end CRT TV támogatja a legjobb HD felbontásokat. A plazmák szinte kivétel nélkül SD panellel vannak felszerelve.

    És mivel teljesen értelmetlen HDDVD-t vagy BR-t venni addig, amíg nincs otthon egy jobb HDTV, ezért a hagyományos DVD tökéletesen elég lesz itthon még jó darabig.

    Lelki szemeim előtt látom a sok barmot, akik mindenhol az új BR lejátszójukkal dicsekednek majd, mikor otthon még mindig SD TV-jük van. Sz*pás. :-)
  • EvilDevil
    #48
    A HD-DVD egy kalap szar.... alig több a kapacitása mint egy kétrétgű dvd-nek.. ezért adjon ki az ember százezreket??? soha...
  • KaBuTo666
    #47
    ha a blu ray és a hd dvd-k megjelennek elterjednek, akkor a jelenlegi dvd-k olcsóbbak lesznek?
  • tomcat1
    #46
    Hogy mennyire nem érint hogy 405nm vagy 410nm
  • archkoven
    #45
    Már bezártam az oldalakat, de amiket én találtam ott mindenhol 405nm-es hullámhosszú kék lézert írtak, és, hogy mindkét megoldás kompatibilis a DVD-vel.
  • NeoMaN
    #44
    Hehe...
    A Star Wars és a Gyűrűk Ura trilógia mondja ki az utolsó szót úgyis. :)
  • Sanyix
    #43
    Igen sztem is ez a furcsa, én sem értem.
  • Sanyix
    #42
    Képzeld rákerestem! És van ahol vörös lézert írnak, van ahol kéket (nem az sg-re gondolok), de ezt már le is írtam.
  • archkoven
    #41
    Igazatok van. Utánanéztem és a HDDVD is kék lézert használ.
    Akkor viszont nem értem mi okozza a Sony megoldásánál azokat a technológiai nehézségeket ha a kettő megoldás szinte teljesen egyforma.
  • archkoven
    #40
    Lehet, hogy én éltem eddig teljes sötétségben, de tudtommal csak a BR használ kék lézert a HDDVD nem.
  • Capra Ibex #39
    Háháháhá, megint én leszek a "baze hányszor mondjam már el, hogy a HD-DVD is kék lézert használ?" felelős...
    (Nem írok linket, már itt sg-n is legalább 3szor megtettem, keress rá...)
  • Mice
    #38
    ugyan már, már modemes időkben is töltötték a divxeket és akkor pont moost ezekkel a mai netekkel nem tennék?
  • dez
    #37
    Igen, én is olvastam ezt korábban, de úgy emlékszem, későbbi infó szerint azt is fogja tudni. (Ha már a DVD-t is tudja, amihez vörös lézer kell, akkor már belefér a CD is.)
  • dez
    #36
    És szerinted a többség, akik eldönthetik, melyik formátum marad a piacon, ill. hal ki (csak szélsőséges esetben következik ez persze be, meg a bulváros hírekben), azaz a normálatlanok ugye, ezt fogja tenni? (Főleg ahol kevésbé számít a pénz.)
    (Most el lehetne kezdeni filozofálni azon, hogy a "normális" per. def. nem az, amilyen a többség...?)
  • Ma2ska
    #35
    Nem amiatt vagy szomorú mert sokaknak esélye sincs megvenni a jogtiszta anyagot, én meg erröl nem tudom eldönteni, hogy nevetséges vagy szánalmas.
  • Aspirin
    #34
    CD-t NEM!
  • Oldern the 1st
    #33
    Bunkó vagyok bizony :))))
  • Zsoltika 007
    #32
    Így volt a dvd-nél is. És így lesz itt is.
  • fflx
    #31
    szerintem teljesen mindegy, hogy milyen formatumon jelenik meg egy film. akinek egy csopp esze van az minimum addig kivar, amig megjelennek az elso normalis aru combo olvasok. aztan meg tokre leszarja a formatumot.
  • Zsoltika 007
    #30
    De azért itt már elég nagy adatmennyiségekről beszélünk. Ide már jelentős upgrade kell. Tudom hogy folyamatosan bővül, ez nem is kérdés. Csak hát az ütem egy picit lassúcska.
  • TasManXT
    #29
    Ja én is pont ezt olvasom. Mókás. :D
  • Zsoltika 007
    #28
    Igen. Tudod sokan erre is használják. De ettől még nem feltétlenül warez.
    Hangnemed meg: Kicsit bunkó-e vagy?
  • dez
    #27
    Berta Sándor: néha olvassátok el egymás cikkeit... ;)
    Több filmstúdió is bejelentette Blu-ray filmjeit
    Yoshiihide hamis állítását meg nem kell készpénznek venni. Azaz, nem lesz itt semmiféle lépéshátrány.
  • bertino
    #26
    tény, hogy azaz átlag, ettől még az emelés folyamatosan történik, ezt most így ahogy van, hidd el