25
MP3-ból zenei alap
  • Dj Faustus #25
    Vagy a meglevő zeneszámból kiszeded a vokált, mint azt már egy csomószor leírtam (a megoldás nem 100%-os):




    Vagy megszerzed a karaoke változatát (Midi formátumban). .kar vagy .mid kiterjesztéssel vannak ilyen állományok fent a filemegosztó hálózatokon (Dc++, eMule, Torrent).
  • nikiboca
    #24
    Szükségem lenne a költő visszatér zenei alapjára nagyon fontos lenne ha tudtok vmit kérlek jelezzétek.
  • grigorij
    #23
    seítség kéne, az mp3-am csak mp4 smv formátumot enged lejáccani, de nem tudtam olyan oldalt ahhol be lehet szerezni olyan konvertálót ami modjuk az avi-t v mást mp4 smv formátumra. találtam 1-et, de nem tudom letölteni, mert fizetős. (video2smv converter) megköszönném ha tudna vki segíteni ebben.
  • marsu
    #22
    köszönöm, próbálkozom.
  • Dj Faustus #21
    Röviden és tömmören: aligha tudsz létrehozni.

    Ha csak egy (nem összetett) hangszer (egy szólamban) van az adott hangállományban akkor még csak-csak megoldható; különben nem, ugyanis:
    "Mivel a számítógép jelenleg nem képes felismerni a különböző hangszerek hangjait (ez egy gitár, ez egy női énekes, ez egy hegedű, stb), nem tud különbséget tenni hangszinek között egy komplex hangon belűl, ezért nem képes külön sávokra bontani a zenét. Ezért komplikált/megoldhatatlan a zenék midi-vé alakítása, vagy az énekes hangjának különválasztása a zenétől."

    Vannak erre "csodaszoftverek", de minőségi eredményt ne várj tölük:



  • marsu
    #20
    sziasztok.

    Wav-ból és mp3-ból hogyan tudok mid(i) fájlt létrehozni??
  • Dj Faustus #19
    "Jól van Faustus."
    Ezt az igen informatív hozzászólást mire véljük?
  • sumsec
    #18
    Jól van Faustus.
  • Dj Faustus #17
    Kedves sumsec!

    Ez a csatornák egymásból való kivonása egy régi, klasszikus módszer (ha jól tudom a CD-TEXT/CD+G szabványokon alapuló karaoke CD-k is hasonló elven működtek). Alapvetően ha minden zenénél az énekes hangját középre pozicionálnák, valamelyest működne is. De egyrészt az énekes hangja nem mindig középen van (több énkes esetén pláne - lásd a vokalistákat sokszor a surround csatornára keverik rá, ami csatornakivonáskor kiélesedő vokalistahangot eredményez), effektezve is van, meg más csatorna hangja is lehet középen - lásd lábdob. No meg ott van a hangszerek különbsége által keltett hangszinváltozás - ami még elviselhető...

    Talán a Megasztáros feeling miatt van most ennek nagy keletje. Amint vége a MEGASZTÁRNAK nem foognak ezzel olyan sokan foglalkozni.

    A sávokra való szétbontásról: ennek meg a mobil csengőhangok adják meg a lökést. Pedig az internet tele midi álományokkal, csak kicsit kellene keresni.

    Az acapelláról: eredetileg hangszer nélküli zenét jelentene (az emberi hang a hangszer) - mit változik a jelentés...
  • sumsec
    #16

    (djsouls)

    Már ne is haragudjatok, de nagyon nagy hülyeségről beszéltek.
    Ugyanis más a studió rendszer, ez az egyik; a másik viszont az,
    hogy osztanám Faustus véleményét. ("Mivel a számítógép jelenleg
    nem képes...") Kész zenei adatot legyen az bármilyen forrásból
    (fájl, MC vagy LP ) lehetetlen felbontani.
    Ahogy írta is valamelyikőtök, bizonyos frekvenciákon
    futnak. De mit tudtok csinálni, ha ezekbe a frekvenciákba
    beleér netán a dob, vagy a basszus ? Semmmit.
    A stúdiókban külön sávokon vannak a hangszerek/énekesek,
    és így ezeket a sávokat "összerakva" áll össze a zene.
    Az így elkészült zenét talán még a stúdiók se tudják
    visszafejteni, szétszedni hacsak nem több sávos a hanghordozó.
    Én már ezzel 14 éves korom óta próbálkozom.
    Most 31 vagyok. [Ha a vokált akarod, megkaphatod,
    és semmi több de azt is úgy hogy olyan hangszínváltozás történik,
    hogy a vokál nem az eredeti lesz (felélesedik).
    De ez is egyszerű, mivel ha ügyes vagy ezt végrehajthatod
    egyszerűen ha a hangfal kábelein körülbelül így:
    Mindkét testet összekötöd a többit meg fordítva illetve a testtel.]
    Én ha egy mixet akarok összerakni beírom a keresőbe hogy
    "(Acapella).mp3"
    Na ebből már lehet mit kezdeni, főleg ha az acapella ritmusa,
    és hangmagassága megegyezik a másik keverendő hanganyaggal.
  • Blasta
    #15
    Előfordul (szintén filemegosztókon) egyes dalokból un. acapella verziók, azaz csak a szöveg, zene nélkül.
    1-2 számot le lehet így szedni (és indulhat a remix) :-)
  • Daniel
    #14
    hmm.. énis megpróbálom ezt!
    de nekem pont fordítva is kéne, szóval hogy csak a hang legyen zene alatta ne? :) megoldások? :)
  • Dj Faustus #13
    Ez el is mondtam #8-as hozzászólásomban:
    Mivel a számítógép jelenleg nem képes felismerni a különböző hangszerek hangjait (ez egy gitár, ez egy női énekes, ez egy hegedű, stb), nem tud különbséget tenni hangszinek között egy komplex hangon belűl, ezért nem képes külön sávokra bontani a zenét. Ezért komplikált/megoldhatatlan a zenék midi-vé alakítása, vagy az énekes hangjának különválasztása a zenétől.

    A karaoke eszközök/szoftverek (és itt nem a .kar/MIDI-s szoftverekre gondolok) is a csatornakivonást+kis hangszínszabályzó-elvet használják.

    Esetleg érdemes filemegosztó hálózatokon .kar kiterjesztésű (Ezek MIDI file-ok dalszöveggel ellátva) file-okra/karaoke kifejezésre keresni - ez a legjobb megoldás.
  • Blasta
    #12
    Felejtsétek el, ezt a jelenlegi techikával nem lehet megoldani (értékelhetően).
    Ha egy zene egy sávon szól, akkor arról az ének leszedése csak a zenei alap minőségének rontásával lehetséges - ergo semmi értelme.
  • Dj Faustus #11
    Nem. A legújabb verzió az 5.12-es.
    4.26-ossal is megoldható, lásd itt.
  • marci14
    #10
    3. Effects/Stereo/Channel mix menűpont

    nincs nekem az Effects/Stereo-n belül Channel mix... 4.26os verzio, nem a lagujabb?
  • marci14
    #9
    hát köszi..probálkozok ezzel
  • Dj Faustus #8
    Van rá megoldás (minden program ezt használja), de nem minden esetben működik.
    Lásd itt.

    Mivel a számítógép jelenleg nem képes felismerni a különböző hangszerek hangjait (ez egy gitár, ez egy női énekes, ez egy hegedű, stb), nem tud különbséget tenni hangszinek között egy komplex hangon belűl, ezért nem képes külön sávokra bontani a zenét. Ezért komplikált/megoldhatatlan a zenék midi-vé alakítása, vagy az énekes hangjának különválasztása a zenétől.
  • hmhm
    #7
    Zenei alapnak úgytudom midit szoktak használni. Olyan progival próbálkozz, ami mp3 alapján, kiválasztott hangszerből kikever egy midit, ezt megteszed pár hangszerre, egész elfogadható végeredményt kaphatsz.
  • marci14
    #6
    mármint az indtallált progival:)
  • marci14
    #5
    :S és videonál is egybe van a kettö?
    amugy letöltöttem de csak nézem h mit is kéne most itt csinálnom
  • PrasCo
    #4
    Ha az ének nem külön sávon van rajta (és mp3-nál nem hinném...), akkor nagyon vért izzadó meló lesz lekeverni...
  • OrioN the S
    #3
    Asszem Goldvave-vel meglehet csinálni. Nem tuti ,de úgy tudom...
  • marci14
    #2
    kerestem ilyen topikot de nem találtam..remélem tényleg nincs
  • marci14
    #1
    hy! tud vki mondani egy progit, amivel kitudom szedni egy mp3-bol csak a zenét? pl nem tetszik a szövege de a zene jo:)
    elöre is köszi