28
Mi a véleményed róla?
  • Max7
    #28
    Idén jött be az a rendszer hogy ezzel az om azonosítóval érettségizhetsz és ezzel az om azonosító val jelentkezhetsz fősikolára! Nálunk már abból patália lett hogy a születési helyét elirták az eggyik lánynak! Intézkedj hogy kaj ismét om kártyát!
  • dieselG
    #27
    Én is elhagytam rögtön, miután kiosztogatták..

    Azt mondták, nem lehet semmit tenni, marad ez úgy, ahogy van. Magyarán nem számít ha elvesztetted, de nem kapsz másikat. Na bazmeg ennyit a fontoskodó faszparasztokról..
  • gennyzsi
    #26
    Van fent valaki??????????????????????????????:?????????????????????????????,???????
  • gennyzsi
    #25
    Ha elvész az OM azonositom mit lehet csinalni???

  • Gladiator
    #24
    én elhagytam:(
  • Max7
    #23
    nemhiszem!
  • Magnumrolcsi
    #22
    a diákigazolvány nem csak ezzel érvényes!!
    akkor nem kérnék, hogy hagyd otthon.
  • menon
    #21
    hali!Érettségi bizonyitvány hitelességét online tudom ellenörizni?
  • ford fairline
    #20
    OM azonosító: 6 számjegyő 0-val vagy 2vel kezdődő szám, ami az oktatási intézményt azonosítja. Amely intézményeknek van telephelye, azok OM azonosítója megegyezik az anyaintézménnyel, őket egy telephely kód különbözteti meg egymástól.

    Amit mostanában kaptak diákok, az a tanulói azonosító. 11 hosszú számsor. Akiknek rosszak az adatai, az 99%-ban a saját iskolája nemtörődömsége miatt történt meg.
  • katze
    #19
    Ok, nem igazolvány, de eredeti céljára nem is tudja használni. És az alatt, hogy igazolja magát nem arra gondoltam, hogy az az utcán mutogassa rendőrbácsinak, vagy akárkinek, hanem egy pl: egy másik intézményben... amire többek közt szolgálna...
  • Balo
    #18
    Nem is igazolvány, nem kell magaddal hordani...
  • Max7
    #17
    ehhe ilyen nálunk is előfordult :D volt aki álítólag nem is magyar országon született :D
  • katze
    #16
    Felesleg pénzkidobás.
    Egyik o.társam meg nézi, nézi a sajátját, se a születési hely, se a születés dátum nem stimmel. Aztán rájöttünk, hogy ezek a névsorban előtte lévő csaj adatai :D Aztán persze megkérdezte titkárt, h most mi legyen, titkár széttárja kezét, majd vmikor utánakérdez. Tehát a csaj ha akarná, se tudná igazolni magát ezzel a cuccossal :D
  • Max7
    #15
    engem meg pont az zavar hogy ezt mi ingyen kaptuk meg :)
  • Taranov
    #14
    :D
    Engem pont ez zavar, hogy olyan vacak anyagból van, hogy a farzsebemben összegyűrődik.
  • Shadow_THH
    #13
    nagyon egyszerü:

    Mint a legtöbb ma kiadott oktatási anyag semmire sem jó, csak sok-sok pénzbe kerül a diákok számára. Ez azért jó mert nagyokat lehet szakítani és az ember elgondolkozik rajta, hogy "ja hát ha ennyi minden anyagot publikáltak akkor biztos jó ám ez a rendszer. biztos akkor mi az összes létező diák és a tanárok hülyék, hiszen a rendszer tökéletesen müködik".

    Az igazi ok azonban az, hogy az iskolák előszeretettel regisztráltak fantom diákokat, akik után fel tudták venni a járadék pénzt. Ezzel a kártyával ezt lehet kiküszöbölni.

    Én már használtam iss az OM azonosítomat, és nagyon meg voltam vele elégedve! Whiskey-t próbáltunk laposüvegbe tölteni üvegből, de mindig mellé folyt. Szerencsére az OM azonosító hajlékony és vízálló is, ezért tölcsért tudtam belőle csavarni! Köszönöm Magyar Bálint!
  • Max7
    #12
    Nos ennek a kártyának nem igazán van neve ez egy ilyen papir és müanyag keveréke anyagú izé :) rajta van pirosal az O és kékel az M betü ami az oktatási miniszétium rövidítése van rajta még egy oktatási azonosító amivel leelenőrizhető ténylegesen hogy diák vagy -e még no meg tartalmazza az adataid! ezzel azt akarják kiszürni hogy te befejezed a tanulmányaid kimész az orcira veszel béjeget a diákod hátuljára és évekig diáként utazol!
  • Taranov
    #11
    Az alcímet nézd meg.
  • Taranov
    #10
    Nem az volt a kérdés, hogy miért nyitották ezt a topikot, hanem hogy mi a véleményed az OM azonosítóról.
  • ZsirosKenyer
    #9
    én is láttam már ilyet, a diákigazolvány állítólag csak ezzel együtt érvényes.
    Nem csoda hogy bevezették, a környezetemben szinte mindenki köztük én is hamis diákkal vonatozom általában.
  • Laky
    #8
    ha meg akarna tudni róla valamit, akkor valószínűleg kérdést tett volna fel
  • DJviolin
    #7
    A topik alapvetően jó ötlet, csak át kellene nevezni. Ha jól emlékszem, az OM Azonosító az iskola kódja, ahol tanulsz. Megnézném, hogy mi a neve annak a kis kártyának, amit az ország összes gyereke kapott, és amit meg kell őrizni egész addig amíg tanulsz, csak olyan jól sikerült elraknom, hogy nem tudom, hogy hol van. :D
  • forza milan
    #6
    Énis kaptam,azt mondták maradjon otthon!Semmmi éértelem sincs benne sztem....
  • Akos 001
    #5
    Ezé' hogy megtudjon róla valamit.....
  • Laky
    #4


    te minek nyitsz egy olyan dolognak topicot, amiről egyáltalán nem tudsz semmit?
  • Monoton
    #3
    én azt hallottam hogy ez arra van hogy kiszűrje a hamis diákigazolványokat!
    de mivan ha ezt is lkezdik hamisítani? :DDDDDDDD
  • Dichter
    #2
    Az OM azaonosító egész véletlenül nem az a szám, ami az iskolát azonosítja be? Mindegyiknek más, és egyedi. Vagy lemaradtam volna valamiről?
  • XenonIceX #1
    hali mindenkinek!
    Nem rég én is megkaptam ezt az oltári nagy marhaságot ami sztem eszméletlenül felesleges. minek ez a szar? ha ott van a diák igazolvány is ami ugyan addig érvényes tehát amieddig tanulok. valamelyik marha nagy pénzt húzott ebből. ez az én véleményem