51
Villamosság, Áramkörök tervezése, Elektrotechnika...
  • howarju
    #51
    Szia Naka!

    "A Rotak fűnyírót elektromos fékszerkezettel látták el. Ez érdekesen működik; a kikapcsolás után egy bő másodpercig még hagyja forogni a kést, nyílván azért, hogy a tengelyeken és a laposszíjon ne keletkezzenek nagy erőhatások. Ezután viszont néhány tizedmásodperc alatt leállítja a motort és a késtengelyt."
    Valószínűleg az elektromos fék vezetéke lehet.
  • Naka
    #50
    Hali! Valaki jártas itt elektronikában? Egy 36 voltos Bosch Rotak fűnyíró motorról lenne szó....Igazából ez egy fűnyíró de nincs hozzá eredeti 36 voltos bosch akku,de van egy hitachi 36 voltos aksim....3 kábel vagy saru van és hiba kötőm a + a + hoz a - a - hoz csak kattan egyet valami relé...mi lehet a 3. kábel a fűnyírón? szétszedtem az egész fűnyírót és valami elektronika van a motorhoz..Ezután leszedtem az elektronikát...Viszont a motorból is 3 kábel jön ki....próbáltam itt direktbe elektronika nélkül, de a motor indulna csak nem tudja merre szerintem....Hogy tudnám elindítani?
    http://www.kephost.com/image/FLWS
    http://www.kephost.com/image/FLWv
    http://www.kephost.com/image/FLWw
  • Livius
    #49
    Hello!
    EAGLE 6.5 ben tervezek egy áramkört. Végre a schematic kapcsolás kész lett, most a nyákterven dolgozok, és majd ezt szeretném az ingyens verzióban használható méretben (100 x 80 mm) legyártatni valahol. Tudtok esteleg Budapesten cégeket, akik foglalkoznak nyákgyártással? Furatgalvanizáltan kellene nekem majd, egyelőre 1 rétegben, de ha nem jön össze az 1 rétegben való tervezés, akkor 2 rétegben tuti megvalósítható az áramköröm majd.
  • Livius
    #48
    Csak két kapcsolást kéne megcsinálnom egy egységes EU szabványban, és csak simán egy szakdolgozati ábrához kell, olyan szinten nem kell megcsinálnom hogy beültetési terve is legyen, gyártható képesnek nem kell lennie.



  • Dj Faustus #47
    Eagle - Freeware (ingyenes) módban némi limitációval de alapfeladatokra alkalmas - innen letölthető.

    Diptrace - van 30 napos demó, illetve "300 lábas" freeware változata

    KiCad
  • Livius
    #46
    Hello!

    Tudnátok ajánlani egy olyan egyszerű áramkör tervező programot ami tud eps-ben vagy valamilyen más vektorgrafikusban menteni kapcs rajzokat? Nagy nyákterveket nem kellene csinálnom vele, csak simán két egyszerű műveleti erősítős kapcsolási rajzot kéne legyártanom egy szakdolgozathoz.
  • Praschrichard
    #45
    Az előzőhöz mégiscsak kellene a perc is!!
  • Praschrichard
    #44
    Üdv Mindenkinek.
    A hozzáértőkhöz lenne egy kérdésem:
    Ki mennyiért tudna nekem egy olyan cuccot összerakni, hogy:
    -egy digitális óra, lehetőleg nagyobb méretű számokkal, másodperc-századmásodperc(perc nem kell)
    -ez gombnyomásra indul, és egy vezetékkel rákötött rezgésérzékelő állítja le
    -indításkor rövid, éles hangot ad
    -nem nulláz magától, hanem a köv. indításkor folytatja, ahol abbahagyta,megint a rezgésérzékelő állítja le.
    -nullázógomb
    -elemről, vagy akár 12v akksiról megy
    -jó volna, ha a rezgésérzékelőre egy mágnest tudnánk rögzíteni(nem tudom bezavarja-e)
    Ha valakinek van ajánlata, akkor [email protected] az emailem.
    Köszönöm
  • kl24h
    #43
    Adatok:
    E = 6 V
    Rt = 2 kOhm
    U = 5.5 V

    Kérdés: r = ?

    Megoldás:

    I = E/(Rt + r) (Ohm törvénye teljes áramkörre) innen kell kifejezzük a r,
    r*I + Rt*I = E
    r*I = E - Rt*I, mivel a kapocsfeszültség U = Rt*I, akkor r*I = E - U
    Ekkor r = (E - U)/I, tehát r = Rt*(E - U)/U.
    r = 2000*0.5/5.5 = 2000/11
    r = 181.(81) Ohm
  • mijki
    #42
    Sziasztok!

    Egy feladatban kérném a segítségeteket. A feladat megoldásának lépéseit valaki leírná? Leírom a feladat szövegét:
    "Egy feszültséggenerátor üresjárati feszültsége 6V. Ha a kimenetre Rt=2kOhm értékű ellenállást teszünk, a feszültség leesik 5,5V-ra. Számítsuk ki, mekkora a generátor belső ellenállása!"

    Válaszotokat előre is köszönöm.
  • suba53
    #41
    Tudod a pontos típusát? Az adatlapján esetleg van utalás a frekvencia módosítására. Esetleg harmadik láb, amire külső passzív elem köthető, amivel a villogási frekvencia módosítható.

    Ha csak két lába van, akkor kicsinek tartom a valószínűségét, hogy módosítani lehessen. A beépített áramkörnek pont az a szerepe, hogy a villogási ütemet stabilizálja az átfolyó áramtól függetlenül.
  • csetle
    #40
    Jelen esetben egy gyári villogós led-ről van szó.
  • kl24h
    #39
    Attól függ, hogy a villogás periódusát mi hozza létre.
  • csetle
    #38
    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni. A kérdésem lényege, hogy miként lehetne egy led villogását szabályozni? Jelen esetben én pl éppen lassítani szeretném. Válaszotokat előre is köszönöm!
  • Yoco40
    #37
    Hali! A TINA 7 nyáktervező programhoz nem tud valaki magyarítást vagy kézikönyvet?
    Előre is köszi.
  • vafeN
    #36
    Ez meg volt akkor is meg hogy Foucault, de vagy 5 nevet dobot ki a Foucault ra. De amugy már meg van: Léon Foucault
  • Dj Faustus #35
    Google 5. találata az örvényáram szóra...
  • vafeN
    #34
    Ha tudna vki segíteni pls segítsen. Az örvényáramot kifedezte fel?
  • danme
    #33
    Nekem is megvan a kézikönyv.
    De töltő mintha nem tölteni, egész nap rajta volt, majd be akarom kapcsolni de semmi, szorongatom (talán melegedett) bekapcsolt, de akkor folyamatosan pittyogott, hogy le fog merülni, rátettem töltöre de akkor is csak pittyeg h lemerül, és nem történik semmi.

    De amint írtam töltőnek szerintem nincs baja.
    Kerestem hozzá aksit, hogy vegyek, 1 helyen találtam, de onnan már nem lehetett rendelni.

    Ha 3 éves az aksi, soha nem volt még töltve ,és vegyük ugy tönkrement, akkor azért valamennyire kellene töltödnie nem ? legalább bekapcsolna és azt mutatná félig van de 10perc után lemerülni.
  • Dj Faustus #32
    Aha tehát erről a készülékről van szó. A kézikönyve szerint az első használatkor 16 óra töltés kell neki, és csak pár töltés után éri el a teljes kapacitását.

    Bár már több mint 3 éves akku... gyanús. Ha sehogy sem akar rendesen működni (túl gyorsan lemerül, nem lehet vele teljes kapacitású töltöttséget elérni többszöri töltés után se), akkor javasolt kicserélni egy 3 darab 2/3AAA méretű NiMH (Nikkel-MetálHidrid) akkuból összerakott 3,6 V feszültségű (egy akku 1,2 V-os 3 darab sorba kötve 3,6 V-os), minimum 300 mAh-s kapacitású csomagra.
    Az akku gyártójának oldalán megtalálható, de más gyártók is csinálnak ilyesmiket.
  • danme
    #31
    Sagem D10T a telo
    Benne lévő aksi : Lexel - Ni-MH 3.6V 300mAH 2/3AAA

    Korát nemtom de még nem volt soha feltöltve és így több mint 3 éves...
  • Dj Faustus #30
    1. Milyen telefon (márka, típus)?
    2. Milyen akku van benne (márka, méret, mAh-ban megadott "kapacitás", kora)? Ha ceruza (AA), vagy mikro (AAA) NiMH vagy NiCd akkumulátor van benne, és régi, lehet hogy érdemes lenne cserélni...
  • danme
    #29
    Sziasztok
    Vettem egy vezeték nélküli telefon.Újjonnan, 3 éves, nem volt még kibontva.Bekapcsoltam de kiírta le van merülve. Kikapcsoltam, rátettem töltőre de órákon át semmi. És be se tudtam kapcsolni.
    Fél nap múlva bekapcsolt, csipog hogy le van merülve, de hiába teszem töltőre nem töltődik.

    A töltőn a jelzőfény ég, a telefon mikor be van kapcsolva kiírja hogy van vezeték nélküli kapcsolat töltővel. Szerintem az nem rosz.

    Telefonon minden működik.

    Szerintem az aksi lehet rossz, de ha öngyújtóból kivett kis égőt teszek rá akkor az max erővel ég.

    Kérlek segítsetek, vajon minek van baja ?
  • Dj Faustus #28
    Mivel a magyar gazdaság remekül dübörög, ezért az alkatrészek többségét külföldről kell behozni.
    Mivel ez - a 10 pines mini USB csatlakozó - egy specifikus alkatrész, nem terem minden bokorban, így utána kell kérdezni. A legbiztosabb külföldről a gyártótól beszerezni, de lehet, hogy van magyar disztribútor is, aki árul/be tud szerezni ilyesmit.
    Itt fel van sorolva egy csomó magyar alkatrészkereskedő.
  • centauri99
    #27
    köszi az ötleteket,erre gondoltam de ezt itthon sehol nem lehet kapni?csak így neten tom megrendelni?
  • Dj Faustus #26
    Google
    Például?
    Vagy ez
    Netalántán ez?

    Bár talán jobban jársz, ha szerzel a telefonhoz egy headsetet...
  • centauri99
    #25
    Sziasztok!

    van egy Alcatel E801es telefonom,és hozzá egy head setem.a kimenete sajnos egy elég egyedi 10 pin-es miniUSB szerű valami.itt látható a bekötési rajz,és egy rajz arról is,hogy hogykéne rá kivitelezni egy jack dugó átalakítót.A kérdésem csak annyi lenne,hogy hol tudnám beszerezni a szükséges csatalkozót a telefonhoz??? a többi már nem okoz annyi gondot köszi előre is!!!
  • pedestrian
    #24
    eMule -n van több is.
  • foraver
    #23
    protel 0.99SE megvan valakinek?
  • takraj
    #22
    Ááááá.... :DDDDDDDDD mindenféle kulcsszóval kerestem, de Elektroniká-val pont hogy nem Váááá!!!!! :DDDDDDD LOL
  • Thanatos
    #21
    hát nemtom, egy tk társamnak megvolt az tuti fullba és nem tartom tulv aloszinünke hogy fizettett volna érte, de hát akkor mind1 :/
  • Tuvok #20
    Nincs hozzá, valami hardveres sorszámos apjaf.szával lehet regisztrálni, sajna meg kell venni (a legújabbat, régebbiekhez úgytom talán van) .
  • Thanatos
    #19
    tényleg, smot tünt fel hogy az is bentvan a kedvencek között :D
    de ettől még egy tina crackel szánjon emg valaki pls, ha más nem pm-ben :)
  • Tuvok #18
    hm
  • CattiBrie
    #17
    akkor rendben :)


    aztán szúrj ide be nekünk náhány szép képet! :)
  • takraj
    #16
    Frustus és Pheel belinkelte, onnan szedtem le. + tanáltam hozzá krekket ;)
  • Thanatos
    #15
    tina-hoz tudsz cracket? égen földön kerestem de nem találtam sehol sem :(
  • CattiBrie
    #14
    az egy dolog
  • hmhm
    #13
    a #2 url je: The EAGLE Light Edition can be used for free!
  • CattiBrie
    #12
    sikerült leszedni valahonnan?