33535
  • Hmuda
    #234
    Kipróbáltam és rá kellett jönnöm, hogy igen, ehez nekem gyenge a gépem. :P
  • alert
    #233
    Azt kéne megtudni hogy milyen gépen csinálták a bemutató videókat mert amikor nem csak utólagos screen capture-t láttunk hanem a kamerával vették a monitort akkor is bőven 25 felett volt az FPS és a közeli képeken pedig látszik hogy AA és AF feszít.
  • Gerbill
    #232
    A legújabb hírek szerint a Vista csak ápriisban jön, tehát még lehet várni a dx10-re
  • Papirzacsi
    #231
    Nem tudom mennyi a timelimit. ELég nagy, szóval lehet szórakozni. Ha lejár kikapcsol az FS, de utánna azonnal újraindítható.
    TOvábbra is szar az FPS még friss driverrel is, illetve rendszeresen elhomáylosodnak a textúrák (fs2004ben is előfordult néhány repülőnél- más videókártyával is...)
    Nem lesznek még DX10es káryták mikor megjlenik. Sőt, ha jók az infók, akkor a progihoz a dx10es pecs csak vmikor januárbn vagy februárban jön. :-)
  • Gerbill
    #230
    De ha a Vista csak jövőre jön a játék meg még idén akkor egy ideig senki nem élvezheti a Directx nyújtotta látványt akármilyen káryája van, mert állítólag csak a Vistával lehet használni a DX10-et, nem?
  • Thanatos
    #229
    csak azt elfelejted hogy msot a gamek felében van sm3.0 és mégis támogatva van még az sm2.0 sőt sok helyen még az sm1.0 is...
    és ehez msot jutottunk el hogy van amihez kötelező az sm2.0 miután vagy 5 éve van... :P ergo ahoz hogy dx10 kötelező legyen jópár év mula fogunk csak eljutni...
  • Matth3w
    #228
    Hát nekem 6600gt 256mb , 3300+amd 2gb ram és nagyon szépen muzsikál 40 fps-is van a graf midi high van ami low a repül high az én kártyámban van sm 3.0 ,szerintem szépen kidolgozott ha olyan gépen futatod meglátjuk a teljes verziót eddig engem meggyőzött...
  • bepe79
    #227
    Ha a véglegesben lesz SM3.0, akkor a demo-ban is benne van. Az optionsnál nincsenek erre utaló jelek? Na majd megnézem én ezt nemsokára..
  • alert
    #226
    Viszont ha a végleges játékban benne lesz a shader 3 (miért ne lenne), akkor akinek shader 3-at NEM támogató kártyája van az el se fogja tudni indítani. Ezzel szívtak sokan amikor kijött a GTA SA stb... (csak akkor még 2.0-ról beszéltünk :)
  • bepe79
    #225
    De amikor a gém érkezik (október), akkor már elvileg érkeznek a dx10-es kártyák.
  • Thanatos
    #224
    attól nem akadna mert ha a krátyád nem támogatja dx10et akkor egyszerüen nem hazsnálja azt, igy ygk nem dx10es krátyával nem oszt nem szoroz :)
  • DJviolin
    #223
    Azt mondjátok, hogy ez még egy nagyon kezdetleges pre-release. De azzal is tisztában kell lennünk, hogy Október 3.-áig már csak laza 3 hónap van. Ami nem sok.
  • bepe79
    #222
    Hát még hogy akadna, ha a 3. shader típust is belepakolták volna, ami a DX10 alatt lesz... akkor aztán megtudnánk, hogy mi az igazi akadás. Örülhetünk, hogy nem pár hónappal később jön dx10-el.
  • alert
    #221
    Ez még messze van a véglegestől. Már a telepítőből is kitűnik hogy millió directx textúrát használ a normálisak helyett... amúgy meg minden eddigi textúra helyett 4 db van hogy mindenféle csillivilli dolog legyen... ez azért brutális.
  • bepe79
    #220
    Atyaég!!! Akkor nálam a 3.2 GHz-es Prescott P4 is izzadni fog rendesen..
  • neuro
    #219
    Athlon64 3200 + 1.5 GB RAM + Radeon x1600

    A legjobb esetben is csak 10-15 fps a városok és a repterek fölött, közepes részletességnél. Ha kikapcsolom a fákat és a házakat, akkor felmegy 20-25-re.

    Remélem a végleges változat kiadása előtt még optimalizálnak rajta.
  • alert
    #218
    Fasza :) mehetek gépet venni. Na kipróbálom.
  • bepe79
    #217
    Az időlimit a kilépésig tart, vagy összesen x perced van? És mennyi pontosan?
  • bepe79
    #216
    Shader modell 3.0-ával? Nem lehet kikjapcsolni az sm3-at és áttenni sm2.0-ára vagy SM1.1-re?
  • Papirzacsi
    #215
    Nálam 2500+ barton 1giga ram, és 6600GT nem elég. Még driverfirrsítés után sem.Szaggat mint atom. :-)
  • Vinsanity15
    #214
    Tudnátok lécci képeket berakni?
  • bepe79
    #213
    Nekem az 1 giga ram meg a 3200 MHz-es P4 Prescott + 6600 csak elég lesz.
  • DJviolin
    #212
    Asszem mindjárt kimentek minden fájlt, és felrakom a tinyXp Rev05-öt, mert az alapból csak 48 megát eszik az így is kevéses 256 megás memóriából. :)
  • Hmuda
    #211
    Na ezt már vártam. Jön is a demo.
  • bepe79
    #210
    Ott programozók dolgoznak, nem vadászpilóták.
  • DJviolin
    #209
    Sziasztok!

    Én is kipróbáltam. Eddig kb. 10 percet játszottam vele. :)

    Verdikt!
    Szaggat, de úgy piszkosul. De ez betudható annak, hogy 4 éves a gépem.

    Hát igen. A baron repmodellje az érdekes. Csúsztatátos fordulót felejtsük el. Az oldalkormány szerintem hatástalan. Vagy lehet, hogy azért érzem így, mert vitorlához és Condor-hoz vagyok szokva. Fingom sincs, hogy egy motoros gépen mennyire kellene kitolni a gép farát oldalra az oldalkormánynak, szóval erről inkább nem alkotok véleményt.

    Próbáltam vele dugózni, de egyszerűen sehogyse lehet belevinni. Pedig már leállított motorral, 60 fokos álásszöggel, harangból is próbáltam úgy, hogy koppig belépve a pedál, és csűröztem mint állat, hogy ha már rendes dugóba nem tud belemenni, akkor laposba. Úgy látszik ott a Microsoft-nál ismeretlen a dugóhúzó fogalma.
  • Gerbill
    #208
    Az idő limit olyan hogy csak egyszer lehet játszani a demoval és utána kilép és nincs tovább, vagy mindig kilép mondjuk 60 perc múlva és utána megint elindítjuk és megint repkedhetünk 60 percet?
  • Papirzacsi
    #207
    JA. a lényeg. Végre van VCben nézve a gépnek árnyéka. Nem is tudom mióta. Talán az fs98 óta várjuk a pillanatot.Nem kétséges, az MS malmai lassan...
    Ja, és elvileg van a gépnke saját magára vetített árnyéka, amit marhára nem látok, csak azt, hogy néha teljeesn elsötétül a gépen a textúra.
  • Papirzacsi
    #206
    Első 2 óra csasztetés után...
    A demó időlimites. Nem tudom pontosan mennyi, de elég ahhoz, hogy kényelmesen körberpüld a szigetet, és mókolj picit a beállításokkal.
    Az előzetes infók teljesen tévesek voltak. Csak kb 630 mega a demó. Nem kettő, hanem 4 repülőt tartalmaz. Egy sárkányt, Baront, CRJ-t, és Beavert.
    Nem is tudom mit kéne még írni. Szóval a grafika az eléggé érdekes. Szaggat de kurvára. Náha 20FPS, néha meg csak 4. EGyértelűen drivert kell frissítenem, mert so ka grafikai hiba, ami valószínűleg ennek tudható be.(az autóknak néha csak a kereke látszik, a textúrák gyakran eléletlenednek, csak a hold fénye csillog a tengeren stb)
    A gépek tipikus FS módon repülnek. ráadásul tele vannak hibával. A beaver fékszárny jelzője fordítva működik, pont úgy ahogy a sárkányon a kormányzás a VCből nézve. Szóval mikor húzom a joyt, és külső nézetben a faszi eltolja magától a trapézt, akkor a VCben hasra rántja... Ráadsul a baron tipikus fs módjára nem vmi alakhű.
    Az újfajta nézet módok szerintem eléggé szarul vannak megoldva. Először tök követhetetlen , hogy most mikor milyen nézet van, meg hogy. A képernyőre jobbklikk, majd menüből viszont egyszerűen lehet váltogatni. A 0.5-s zoom első ránézésre nem ad akkora térlátást, mint a korábbi verziókban.
    A leszállófény annak ellenére, hogy a display menüben van rá kapcsoló, valójában nem világítja meg a talajt, ahogy a korábbi verziókban sem.
    Az időjárás semmit se változott így elsőre, csak mostmár van többrégetű visibility, így lehet szórakozni a látástávolság magassággal történő változtatásával. És végre ha ködöt állítasz be a talaj közelében, akkor felülről nem látod a talajt. VAgyis a látótávolsággal arányosan csökken a talajlátás. :-)
    Kipróbáltam ezt az űr dolgot. Nos szépen görbül a föld, de nem tudtam első kozmikus sebességet beállítani, mert csak 1200 csomóig engedte. Ha ez így marad, akkor goodbye ürrepülés (amúgy se lenen sok értelme). Ráadásul visszaeséskor igen érekes dolgokat művelt a gép. :-)))
    Elég sok új billentyűkombináció van, és a régiek közül is változott pár, ezért érdemes elsőre végignézni, és felfedezni mennyi újdonság van. Lehet fuel truckot kérni, csak sajna pont a demó reptéren nincs olyan. :-)))
    Ami nagyon tetszett, az a víz. Fullra húzva, 2-3000 feeten nagyon bejön.:-)
    Szal ízelítőnek enyni talán elég is lesz.
  • Matth3w
    #205
    Szerintem 1 próbát megér ! medium low high grafon van úgy 22 fps em élvezhető de korántsem lesz elég a repülésre én mindenkinek aztmondtom szedje le és próbálja ki
    a víz maxon gyönyörű ugyan úgy mint a táj autópályán dinamikus a forgalom reptereken is 1szóval szerintem nagyot alkottak ha nem lesz benne vmi gikszer
  • Gerbill
    #204
    Még én is csak most töltöm, de a GS-en szinte mindenki csak rosszat írt róla.
  • bepe79
    #203
    Én csak délután tudom próbálni, mert most dolgozom. Aki próbálta, pls írjon róla!
  • exTrem
    #202
    Érdemes letöltenem ? Aki kipróbálta az mondjon véleményt kössz.
  • Matth3w
    #201
    No én most telepítem még hajnali fél négykor lejött az Alert féle módszerrel:)
  • bepe79
    #200
    :: Flight Simulator X DEMO :: a gamestaron:

    http://www.gamestar.hu/downloads.php3?op=visit&lid=5514

    651MB, 280 KB/sec-el jön lefelé.
  • alert
    #199
    Nyugodtan kipróbálhatod, mert az alap játék nem elég realisztikus. A default kisgépeket bárki el tudja vezetni (ha leszállni nem is :DD) ha van a birtokában egy joy, kikapcsolja a realism beállításokat és gázt ad :) a reális kiegészítőkhöz és a reális szimulációhoz kell csak a tudás nameg ha érteni akarod a műszereket. Ráadásul minden FS-ben van beépített "tananyag", ami megtanít mindenre.
  • r4pt0r
    #198
    Van az FSekben valami "easy" fokozat? Mert nem nagyon néztem eddig őket de most kipróbálnám az X-et.
  • Matth3w
    #197
    Te nevezed függőségnek amikor te mutadtad? :D Jóéjt sztem én is elmek Sziasztok
  • alert
    #196
    Hehe lassul a picike rendesen :) látszik hogy rákattantak a free szerverekre. Na elmentem aludni majd reggel megnézem.
  • alert
    #195
    Keress rá google-el arra hogy flashget hack. A 10-es jet limitet megtoldja 30 szálra. Nálam most 70-130 között ugrál, hátralévő idő 2 óra 30 perc. Gyorsabb nettel rendelkezőknél 70-260 között változik. Na de ez már függőség és túlzás... :DD aki akarja az holnap úgyis letölti.