33535
  • ellington
    #2459
    18ezer körül van jó intel?
  • exTrem
    #2458
    Erre próbáltam én is kijukadni.
  • alert
    #2457
    Nem rossz az, csak jóval gyengébb mint az Intel. FS-hez viszont nem jó az AMD. Egyszerűen nem hajtja meg jól az FS-t.
  • ellington
    #2456
    akkor mégse olyan rossz az amd?
  • alert
    #2455
    A c2d nem igen melegszik lévén alacsonyabb órajele van eleve a két mag miatt másrészt a gyári hűtő elég jó. Nálam 150%-os tuingal még közelébe sem megy a gyári hűtővel a veszélyes hőmérsékletnek fél óra videótömörítés után sem úgy, hogyha nem megy a klíma a szobában akkor 29 fok van... Másrészről pedig az alaplap lekapcsolja x hőmérsékletnél. Az elfüstölés a régi dolgokra jellemző, akkor még a védelem is gyenge volt vagy ha valaki kiiktatja az overtemp védelmet. Ma már VGA-ban is benne van. Nem túl valószínű, hogy bármilyen modern alkatrész csak úgy "leégne" a tuningtól.
  • Bucser
    #2454
    Viszont byebye garancia ha egy melegebb napon elfüstöl.
  • ellington
    #2453
    és 18 ezer forint körül lehet jó intel procit kapni? mert a 3800+-os két magos amd kerülne ennyibe.
  • exTrem
    #2452
    Ácsi ácsi ácsi... Amd proci gyengesége most az fsre vonatkozott. Senki nem beszélt a Kolin Mekré Rally 9 milliomodik részérQl :). Köztudott, hogy az amd procik sokkal gyengébbek fs téren mint az intel procik.
    Csak halkan megjegyzem, hogy más játékokban egy darab akadás nincsen nálam se, ilyen téren elég erQs a procim. De fs-nél sajna nem nyero az amd.
  • Ombika
    #2451
    Ki kenyszeriti ot,szerintem senki?!
  • donatus13
    #2450
    Ezzel én nem értek egyett,szomszédnak hasonló gépe van de a proci ugyan ilyen lámm hibátlanul fut neki és nem akad full grafon és az uj colin dirt is megy neki akadás mentesen szoval nem muszály intelt venni.
  • exTrem
    #2449
    Tudsz. De az intel jobb lett volna...
  • Ombika
    #2448
    MAr 100szor leirtuk C2D vegyel ,azaz intelt!!
  • w77d
    #2447
    csak azért kérdem, mert nem szeretnék ennyi pénzt kidobni rá, ha esetleg nem fut jól!!
  • w77d
    #2446
    sziasztok! megvan az új konfigom, sztetek ezen tudok játszani szép grafikával?
    AMD 64x2 dual core 4200+, geforce 8800gtx 768mb, 2 giga memória
  • alert
    #2445
    Csak azért írtam neki, mert mindenki általában a grafikára mászik. Az FSX közepes grafikán rondább mint a 2004. Ettől eltekintve valóban igazad van.
  • pasquale
    #2444
    Hát azért én elég élvezhetően tudok játszani vele
    az alábbi konfiggal.20-50fps megvan mindig, közepes grafikán!
  • wolfaud
    #2443
    itt senki se szokott hálozatba játszani fsx
  • alert
    #2442
    Nalátod :)
  • ellington
    #2441
    de az fs2004 már menne rajta, nem? mondjuk az a mostani 667es pentiumon 64 megás geforce2vel is megy:D
  • alert
    #2440
    Az az AMD proci nagyon gyenge. Inkább intel core 2 duo-val próbálkozz. Ezen a konfigon épp hogy elindulna, élvezni nem igen lehet.
  • Deloi
    #2439
    Azért nem vitted túlzásba a nézelődést. Fentebb a FAQ-ban nézd meg, elég jól le van írva.
  • ellington
    #2438
    bocsánat előre a kérdésért, de nem találtam probléma-megoldó hozzászólást, igaz csak kábé 100at olvastam el a 2000ből. miféle konfig az amin már elindul az fsx? vagy kérdem azt, hogy 1024 mega (800mhz) ddr2, két magos 3800+ amd processzor és egy 7600gs 256os ddr2 (700mhz) videókari elég lenne?
  • wolfaud
    #2437
    Szokott itt valaki Lanba játszani??
  • wolfaud
    #2436
    Elnéztem 17fps ről ment fel 24fps re! csak az egyel előtti beállításra emlékeztem
  • Clidey
    #2435
    Hát továbbra se lettem meggyőzve. De ez legyen az én problémám. :)
  • wolfaud
    #2434
    Az miért lehet hogy az alaporajelet 1800 rol 2500 re felhuztam és a fsx nem produkált fps növekedést????
  • alert
    #2433
    Nem próbáltam ki, de amiket írnak ott és a többi fórumon a tapasztalatok: jók!
  • wolfaud
    #2432
    Te ezek alapján állítgatted?
  • alert
    #2431
    Akinek 2 vagy 4 magos procija van tehát egy jobb konfiggal rendelkezik amin elszaladgál az FSX annak érdemes olvasgatnia EZT a blogot illetve az FSInsider tweak oldalát ahol rengeteg finomhangolásra alkalmas beállításról esik szó, többek közt állíthatod hogyan használja ki az FSX a több magot illetve gyorsítani lehet a textúrák betöltési idejét, stbstb, rengeteg mindent. Egész jó FPS-t és töltési időket lehet elérni ha valaki utána állítgat a dolgoknak.
  • kerek1224
    #2430
    A procigyártok alapvető üzleti érdeke, hogy minél egyszerűbb legyen a gyártás, ezért az aktuális procikból csak néhány félét gyártanak. viszont sokkal több modelt dobnak piacra. tehát lebutítanak, és olcsóbban (is) adnak el belőle. Hogy miért? Egyszerű. Van aki ad 100k-t egy prociért. Van aki csak 50-et. Van aki csak 20-at. Mindenkinek csinálnak egy modellt. Alapvetően egy gyártósoron, egy tecnikával.

    Tehát tuningolni lehet, és jó. Ameddig nem hevül túl, és hibátlanul működik, addig nem károsodik.
    Ha hibázik, az látszik, én még nem nagyon hallottam olyanról, hogy a "háttérben hibázik", ami hetek múlva derül ki.

    És lehet komoly pénzeket is megspórolni: pl a 6600 C2D-t én 60-ért vettem, 3Ghz-re húzva megy, az annak megfelelő gyári proci 200k lett volna...
  • wolfaud
    #2429
    Királyság!!
    Viszont a Microsoftol nem szép dolog hogy ugy irják meg a progikat hogy tuti uj gépet kelljen venni nem hinném hogy ugyan ilyen grafikával ne futthatna full full ba akár egy középkategóriás gépen is a progi! ez szrintem csak üzleti politika
  • Ombika
    #2428
    Ezt ecseteltem,h ennyi a lenyeg hofok!! Na en kiszaltam ebbol,en tuningolok es joljarok! :))))
  • Deloi
    #2427
    Múltkor elég jól belemerültem ebbe a dologba, mert a gépem, már nem csúcs konfig, és nyugodtam mondhatom, hogy okos tuning még talán az élethosszot sem rövidíti le. Arra kell figyelni, hogy ne üzemeljen túl magas hőmérsékleten, ill., hogy ne hibázzon(erre vannak megfelelő progik, és egész estés tesztek..). A gyártók prociknál rajtahagynak kb 10% tartalékot, ezt minimum ki lehet használni, tuti károsodás nélkül, mégcsak nagyon hardcore tunnernek sem kell lenned. De proceszzortól függően ennél jócskán többet is ki lehet hozni. Mindig a konkrét eszköztől függ, hogy mennyire tudod húzni, mert a gyártók többnyire ugyanolyan alapokra többféle szériát is gyártanak. A gyengébbeket lebutítják, (pl alacsonyabb Hz-en járatják, vagy letiltanak pár futószalagot(nem csak procira gondolok ugye)). Egy új driver, vagy bios frissítés, és már ki is használhatod, az amúgy is sokkal többet tudó cuccodat. Azért kell némi szerencse is, de nem abban, hogy tönkremegy a géped, vagy sem. Mert ha szépen fokról fokra növeled az értékeket, és folyton ellenőrzöd, akkor nagy hiba nem lehet. Nem mondom, rá kell szánni némi időt, de gyakran 10ezreket lehet spórolni vele. Pl emlékszem régen voltak olyan vidkarik, amikre egy új biost feltéve gyakorlatilag egy magasabb árkategóriájú kártyád lett. Sajna ma már ez ellen nagyon védekeznek (pl nemcsak letiltják, hanem lézerrel átvágjál a pixelfutószalagokat). Fura ez a gazdaság, hogy mindezt azért, hogy olcsóbban tudják adni, mikor amúgy sokkal többet is tudhatna..
    "Nem érdeke hogy egy magasabb órajelen 100%-osan üzemelő procit alacsonybbra - és ezáltal olcsóbbra - minősítsen vissza": Pedig pont ezt csinálják. Nem tűnt föl, hogy először minden sériában a csúcskategóriás cuccok jelennek meg(pl vid. kártyák) aztán jönnek a lebutított olcsóbb cuccok. Direkt lebutítják öket, és így adják olcsóbban. Ez az üzlet, ne kérdezd, ez hogy jó nekik.
    Nyílván az olcsóbbakat rosszabb minőségben is gyártják, ne bírjanak már mindent, de akkor is gyakran nagyon sok rejlik bennük.. Hogy mennyi, az a te szerncséd, mit fogtál ki a boltban.
  • Ombika
    #2426
    Tudod erre valo a bizonoyos orthos .stb progi! Attol,hogy nem azt irjak ra,meg jol siekrult peldany siman es lazan viszi ez a csikszelesseg barmikor 3ghz folott,de hagyjuk a temat! nem akarlak meggyozni,latom nincs ertelme,tul makacs vagy!!
  • Clidey
    #2425
    Szerintem nem off, mert végülis kapcsolódik elég szervesen az FS-X-hez... :)

    Te írtad:
    "Sokszor a procigyartok 1 szeriat csinalnak es minosegellenorzesnel derul ki,h mit irnak ra! Pl e6700 nem sikerult olyan jol es rairnak e6300 stb..."

    Látod, te magad mondod ki a lényeget (s egyben mondasz ellent saját magadnak, ill. a tuning létjogosultságának): azért irnak rá pl. E6300-at mert a E6600-on már NEM működik hibátlanul! A gyári teszten azon a herzten már hibázott vagy valamely alkotóeleme nem működött megfelelően! Máskülönben simán ráírnák a 6600-at, nemde? A gyár se a saját zsebe ellensége hidd el! Nem érdeke hogy egy magasabb órajelen 100%-osan üzemelő procit alacsonybbra - és ezáltal olcsóbbra - minősítsen vissza és úgy küldje a boltokba! Ugye ebben egyetértünk? Tehát ha te otthon szépen visszahúzod 6600-ra, az csakis a saját felelősséged. Vagy ismersz olyan számtech boltot, ahol azt mondják neked, hogy "Itt ez a 6300, persze öreg, nyugodtan vedd meg és otthon húzd föl ameddig csak bírod, mi garanciát vállalunk rá úgy is"? Én nem hiszem...
    Mindamellett az összes tuninggal foglalkozó oldal fő szlogenje az, hogy "csak saját felelősségre!"...vajh miért? :))))
    Többek közt a tuningnak is köszönhető a bizonytalan oprendszer, harver-meghibásodások, haddnesoroljam, hisz te is tisztában vagy vele biztos.
    Én tehát nem volnék annyira meggyőződve a te rendszered atombiztonságáról...lehet most perpill úgy látod/úgy látszik, de hidd el, lappang azért ott valami...

    Szóval abban egyetértünk: kinek a pap, kinek a papsajt. Lehet engem lehülyézni, de én továbbra is kitartok véleményem mellett miszerint tuningolni szimplán a legnagyobb f@sság. Inkább spórolok két hónappal tovább, és veszek egyel nagyobb procit, mintsem turkáljak a biosba emiatt.

    S végezetül még egy gondolat:

    Te írod:
    "...Manapsag keves ember tarta meg gepet evekig,hisz havonta felere amortizalodik erteke,de a tuning azt jelenti,hogy nem 10 evig birja,hanem csak 5 evig!..."

    Nalátod, ezért nem veszek soha használtan még hangkártyát se, nemhogy procit vagy vidkarit! :D
    Mindamellett olyan jól sem szoktam anyagilag állni, hogy félévente/évente cserélgessem a vasat. Szégyen ide szégyen oda, énbizony 3-4 évet elnyűvöm a teknikát mire kicserélem. És az biztos, hogy hardvertúlbuzerálás miatt nem lesz instabil a rendszerem, és egy alkatrészem sem fog elhalálozni emiatt. :D
  • Ombika
    #2424
    Figyo kicsit offolunk mar itt,de hozzaszolnek! Sokszor a procigyartok 1 szeriat csinalnak es minosegellenorzesnel derul ki,h mit irnak ra! Pl e6700 nem sikerult olyan jol es rairnak e6300 stb... de attol siman mennek folotte! Manapsag keves ember tarta meg gepet evekig,hisz havonta felere amortizalodik erteke,de a tuning azt jelenti,hogy nem 10 evig birja,hanem csak 5 evig! Addig meg kitudja mit hoz a jovo,szal mindekinek szive joga,de erdemes tuningolni plane ezeket a c2d procikat eleg durvan,mert semmi az egeszadta baja nemlesz a vilagon!A lenyeg a hutes,ha megfelelo homersekleten fut tunignal,akkor semmi baja nemlesz! Mellesleg sp1-nek is ugyvan ertelme,ha minel brutalabb c2d teszel ala!!
    Nekem 7900gtx-el nemreg sp1 elott fixen minden fullon ment 30 fps-eket,azota ne is beszeljunk rola,igaz mar eladtam es 7600gt van ideiglenesen,de most meg sp1 kompenzalja ezt a dolgot! Szal nincs ertelme belemenni,kinek a pap,kinek a papne!! Alertnek es nekem a papne!! :))))))))))))))))))))

    PEACE

    u.i: Bocsi,ha hibakat vetettem,de allamvizsgara tanulas miatt csak ritkan nezek be es dekoncentralt vagyok!! :(
  • Clidey
    #2423
    Azt azért hozzátenném még, hogy ha minden csúszka kb. 3/4-ig visszahúzva, itt-ott maxra téve, azért elfut átlag 25-30 fps-el, ami konkrétan azt jelenti, hogy itt-ott fölmegy 50-60-70-re is akár, de például a tokiói missünnél a város fölött igencsak 10-12 volt a képfrissítés. De gyorsan kiiszkoltam a dzsetréndzserrel a kritikus rész fölűl, és akkormár better vót minden. :)
  • Clidey
    #2422
    Hát én úgy vagyok vele, hogy ha a gyártó azt irta rá hogy E6600, azt bizony nem véletlenül tette. Sosem voltam híve a proci és/vagy vidkari tuningnak. Nekem többet ér az ha évekig gond nélkül használom a vasam.
    Lehet aztmondod rá, hogy atomstabil a húzott vas is, közbemeg ott a háttérben olyan hibákat produkál, amit nem is veszel észre azonnal, csak hetek-hónapok múlva látod hogy "hoppá, ez a progi nem indul!"...vagy ezernyi más megnyílvánulása is lehet. Who knows, én azt mondom.

    Kimondom kerek-perec: aki azt állitja, hogy egy E6600 és az előzőekben említett konfigon atomjól fut az FS-X, MINDEN csúszka fullrahúzva mellett, az egész egyszerűen HAZUDIK. Mert NEM fut! Tehát senki ne ringassa magát abban a tévhitben, hogy rááldoz 2 kilót és övé a világ...meg az FS-X.
    Természetesen most a tuning NÉLKÜLI cuccról beszélek!

    Az SP1-et is próbáltam-használom természetesen, de igazából egetrengető fps-növekedést nem tapasztaltam. Sőt, igazából semmilyen növekedést sem.
  • Ombika
    #2421
    Kicsit off:De lehet olcson majd hozzajutok 4 magoshoz,nah arra leszek kivancsi,h mitfog tudni!! :))
  • alert
    #2420
    Biztos van oka amiért nem akarja :) én csak javasoltam.