23
  • mod
    #23
    Szép...
  • ikegami
    #22
    Ja egy pár helyre helyre, ahol nincsen és közel áll hozzám a téma:
    5.elem, Alias, Alias the game, My name is Earl, How I met your mother, Nokia 5300 5200 3250, Veronica Mars, Fast and Furious Tokyo Drift, meg ez a Gésha emlékiratai. (Láthatod a galériámban is.)
    üdv
  • minigirl
    #21
    A könyv az nagyon jó volt, de a film nekem egyáltalán nem tetszett... :S
  • Pheaper
    #20
    mindenhova csinálsz? -.-
  • ikegami
    #19
    Csináltam bannert. Hamarosan itt lessz. :)
  • ikegami
    #18
    [IMG][/IMG]
  • Gladiator
    #17
    szívesen
  • Lipi1980
    #16
    Nov. 28. köszike!
  • Lipi1980
    #15
    Mikor jelenik meg DVD-n nálunk?!?!?!
    Please help me!
    Thanks!
  • Tanus
    #14
    Sziasztok!
    MEgnéztem már előző hónapban a filmet és nagyon tetszett! barátnőmmel voltam, ő olvasta is, ő aztmondta ohgy könyvben 1000X jobb, gondoltam ha filmben ennyire bejött, akkor milyen lehet könyvben? Az a poén hogy nekünk már megvolt a könyv századokkal ezelőtt!:DD Anyám jóvoltából, nézegettem is a borítót meg minden de még nem sikerült levennem a könyvespolcról!:) Egyszer azért mégis sikerült, bár vagy egy zsák könyv vár arra hogy elolvassam!!:) És szeretném is őket, elkezdtem olvasni ezt a gésás könyvet - még folyamatban van:D - és valóban nagyon jó, pedig még az elején vagyok, és meg kell állapítanom, hogy már az elejétől kezdve rettenetesen sok mindent kihagytak, annyi történésvan benne, és szeretném mondani hogy még az elején tartok!!! Szóval tartogat ez a könyv még megeleptéseket!
    És nemszeretném hogy bárkit is megrémisszen az hogy ergy amerikai író mit tudhat egy gésa életéről! Szerencsénk van, ugyanis az az író kizárólag a regény formaiságam iatt nyúlt bele a könyvbe, minden egyes dolgot ez a bizonyos gésa, interjúk soksasága formájában közölte vele, szóval valóban igaz történeketek soksasága, és nem egy amerikai író szüleménye...:) De ha ez lenne, az se zavarna!
    Szal mindenkinek ajánlom a FILMET, s majd utána a könyvet! Azélrt ebben a sorrendben mert a könyv elolvasása után, a film mintegy kis rövid összefoglaló tűnhet, egy valóban mesés könyvről!
    A zenéje pedig mindenkinek kötelező, szal katt mindenki a kis dc++-os ikánjára az asztalon, és tőccsön!:)
  • atomanty
    #13
    a könyvben asszem úgy volt, ez 1 élő gésa visszaemlékezései alapján asszem
  • Yeti28
    #12
    Ez igaz történet alapján készült?
  • atomanty
    #11
    sztem a kínai szinésznő csak a szemszín miatt kellett,lehet hogy a japánoknak nem állt jól a kontaklencse:D,bár nekem nem teccik itt,könyvben szebbnek képzeltem el :)
  • Atomreaktor
    #10
    :)))
  • Atomreaktor
    #9
    nem fogod megbánni!
  • atomanty
    #8
    jó kis könyv volt az az biztos!
    lehet hogy spielbergtől is lehet várni valami mormális filmet?:P
    ugye nem játszik benne a tom cruise?mert én csak akkor nézem meg
  • torrente
    #7
    Az ugye lehet, hogy én ezt a filmet már augusztusban láttam a British Airways tengerentúli járatán?
  • artschi
    #6
    Ha ennyire jókat mondtok a könyvről, akkor megrendelem a könyvkeresőtől :)
    kíváncsi lettem hirtelen :)
    edit// megrendelve :)
  • Atomreaktor
    #5
    én is olvastam a könyvet és tényleg nagyon jó!!
    kiv leszek filmre is nem is tudtam hogy már megjelent. majd DC-n rákeresek;)))
    bár filmen sosem tudják hozni amit könyvben, inkább egy másik szemszögből fogható fel a dolog;)
  • Grenzjager
    #4
    jó hogy a kínaiak meg a buta jenkik ennyi értik a japánokat.... mióta is?
  • Királylány
    #3
    én is a könyvet olvastam
    megnézzük együtt a filmet?
  • eLviRA
    #2
    én a könyvet olvastam és nagyon érdekes volt. idegen kultúra, más tradíciók. a fimre is kíváncsi lennék.
  • azirafael
    #1
    Üdv mindenkinek! Hétfőn megnéztem a filmet, és gondoltam itt megdiskurálhatnánk kinek, hogyan tetszett.

    Mivel rajongok a keleti témájú filmekért ezért elfogultan űltem le megnézni. Nekem nagyon tetszett, a meglepetés csak a stáblistánál ért... Egy az egyben amerikai filmről van szó. Rendező, producer (Spielberg) még a büfés is amerikai... Csupán a szereplők ázsiaiak... de nem japánok... csak később gondolkodtam el azon, hogy mit szólnak majd a japánok, hogy az egyébként japán gésa életéről szóló film főszerepét egy kínai (Ziyi Zhang) szinésznő játsza...

    Azt sajnálom, hogy az eredeti könyvet nem olvastam - Arthur Golden írta aki ugye szintén nem japán... de be fogom pótolni- így nem tudom megmondani menyire adta át annak fílingjét.

    Egyébként a film hangulata nagyon jó, nekem nagyon tetszett Ziyi Zhang és Michelle Yeoh még mindíg nagyon jó szinésznők (Tigris és sárkányban játszottak együtt). Mindenkinek ajánlom a filmet!