47
Olyan ketyerék amik zenét szolgáltatnak oldaladra :) (kulcsszavak: jukebox, musicbox, zene-, videó lejátszó/player, webdesign, zene weblapon)
  • Gabromax
    #47
    Sziasztok!
    Szertnék egy viddeolejátszót beilleszteni a weblapomra, (http://total-f1.freeweb.hu) ami nagyjából sikerült is ezzel a kóddal.

    <embed type="application/x-mplayer2"
    pluginspage="http://www.microsoft.com/Windows/MediaPlayer/"
    src="video/vodeo.wmv"
    width="268" height="230"
    autostart="0">
    </embed>

    IE-en és FireFox-on működik de a Chrome-n nem.
    Mit kell beírnom, hogy a Chrome is lejátsza?
  • Free
    #46
    amire te gondolsz olyan megoldás nincs.

    Amit tehetsz, hogy olyan lapot tervezel ami a lap újratöltése nélkül váltja a tartalmat.

    Ezt többféleképpen megteheted. az egyik az ezeréves trükk, hogy layerekre hívod be az új tartalmat. huh nem biztos hogy íyg hívják a dolgot mert olyan régen használtam hogy a nevére sem emlékszem a lényeg hogy több html lap van egy oldalon és az egyikrl vezérled a másikat. nah. :c) ez egy kellőképp rodna megoldás.

    Ennél jobb megoldás esztétikailag is tudsz játszani az az hogy ajaxos oldalbetöltést használsz a tartalom váltására. erről több helyen is találsz jó leírásokat, így a menüd meg a fix tartalmak nem töltődnek be újra csak a szükséges tartalom fog változni. ezzel a lapod betöltése is gyorsul, plusz a lejátszót egy fix helyre teszed és kész.

    a nem változó részre meg vagy beteszel egy flashes mp3 playert amivel megint csak tele van a net és egy másik tárhelyről hívod oda a zenéket. pl extráról vagy bárhonnan ahova lehet zené feltölteni.

    Ha ezek a megoldások nem tetszenek akkor meg egy online rádiót sztreamelj pl embed media vagy quicktime playerrel.

    további segítségek:

    Tartalom váltása a lap újratöltése nélkül I.
    Tartalom váltása a lap újratöltése nélkül II. - HTMLHttpRequest
    Google :c)
    web playerek
  • alpha20
    #45
    Sziasztok!
    Nekem lapunk.hu-s oldalam van ott script-ek segítségével lehet háttérzenét rakni az oldalra csak az a problémám, hogy nagyon csúnya és rossz megoldás lenne ha csak úgy egy videót kineveznék háttérzenének. Segítsetek, hogy van-e olyan lejátszó ami lapváltáskor nem kezdi elöről a zenét és online beszúrhatok bizonyos embed vagy hasonló hivatkozásokat a flash player-be és valahogy tehetek bele zenét. Ja és a lapunk.hu-n nincs zenefeltöltési lehetőség...
    Előre is köszönöm mindenkinek a segítségét.
  • busky
    #44
    Az extrára menne, ott nincs ilyesmi. A saját bannerjaim futnak is, de ezzel egyelőre nem boldogulok. Már az ékezeteket is kiszedtem mindenhonnan. Konkrétan ez az az oldal: http://www.emzeperiksz.extra.hu/vidi3.html
  • blackgamer
    #43
    ha ingyenes helyre töltöd fel akkor a reklámcsík miatt nem működnek a címzések megfelelően
    esetleg ez lehet egy hiba
  • busky
    #42
    Ez a link:
    http://www.premiumbeat.com/flash_resources/free_flash_music_player/multiple_tracks_mp3_player_menu.php
  • busky
    #41
    Sziasztok!
    Ezt a playert próbálom beilleszteni az oldalamba,de az istennek sem megy.[URL=http://www.premiumbeat.com/flash_resources/free_flash_music_player/multiple_tracks_mp3_player_menu.php][/URL]
    Minden megcsináltam, ahogy írják,ugyanabban a wwwroot mappában van a playlist.xml, az swfobject, az swf lejátszó, és az mp3-as zenék, de csak egy fekete téglalap látszik az oldalon FF-el. Az explorerrel még az sem.Tudna valaki segíteni?
  • blackgamer
    #40
    itt van egy szimpla, egyszerű generátorral, amúgy valahol láttam generátor nélkül is ahol saját weblapról futtatható
  • blackgamer
    #39
    Wimpy-hez készült cover flow-os kiegészítő
  • Dj Faustus #38
    Mivel videólejátszóról van szó, legjobb megoldás a Flash (és az flv formátumú videó) használata. Ha Flash, akkor (az aktiváció elkerülése végett, és a valid beillesztés megoldása kapcsán) Javascript (például swfobject).
    Javascripttel megoldható az URL-ből való paraméterek kivétele és felhasználása (például az flv videó elérhetősége) is.

    Tehát: csinálni kell egy sima HTML oldalt, ami
    1. Javascripttel kiszedi az URL-ből a kapott paramétereket.
    2. Az oldalba a Javascript beilleszti a videólejátszót (swfobject vagy hasonló segítségével), és az URL-ben kapott paramétereket használja fel a videó megadásához.
    Ezek után
    3. A linkeket tartalmazó oldalon meg kell adni az előbb említett HTML-oldal elérhetőségét - paraméterben a videó elérhetőségével.
    A linkre való kattintáskor a bekövetkezendő onclick esemény pedig a linkben szerelő címet a window.open metódussal új ablakban nyitja meg az előzőleg említett HTML oldalt.
  • nemzetes
    #37
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem, hogy a php-fusion portál rendszerbe hogy lehetne egy videolejátszót úgy beépíteni hogy a menüből /navigáció/ legyen klikkeléssel indítható (pop-up módszerrel, teljesképernyősre váltson) és választható lejátszási listája legyen (amit a tárhelyre feltöltött videó anyagokból játszik le)!!!! Pár megás bemutató videókról lenne szó, de több darab lenne!!!!
    Azt hiszem egy kicsit sokat kérek, de hátha valaki érez magában annyi kihívást, hogy ezt meg is oldja nekem, amiért őrők hálára kötelezne!
  • BIZ0906
    #36
    Hát ha amit akartam nem lehetséges akkor keresek másik lejátszót meg menézem ezt a flashAmp.
  • blackgamer
    #35
    nem egészen ott van, de ez így nem lenne jó?
    vagy egy designos flashes lejátszó? mert azokkal kevés a gond, könnyű telepíteni, flashAmp-ot ajánlom, bár látom a hivatalos oldalról lekerült
  • BIZ0906
    #34
    a lényeg a második mondat
  • BIZ0906
    #33
    Tudom hogy már van ehez hasonló téma de mire ott válaszolnak...
    A kérdésem: Hogy tudom megcsinálni úgy, hogy ?
  • blackgamer
    #32
    melyik lejátszót nézted ki magadnak?
  • Medivh
    #31
    sziasztok! Tud valaki írni neked egy legegyszerűbb megoldást, hogyan ágyazzak be lejátszót a kezdőlapomba? nagyon fontos lenne! az angol leírásokon nem tudok kiigazodi, sosem sikerült.
  • blackgamer
    #30
    mindent törölnek ami nem webes formátum...
  • kav5
    #29
    hy!

    Olyan player nincs ami nem mp3-mat játszik hanem más formátumot? Mert a tárhelyszolgáltató törli az mp3 mat :(
  • blackgamer
    #28
    jah ok, elsőnek nem értettelek jól
  • grizzly21
    #27
    ez playlistet generál nem?
    nekem olyan kéne ami kinyer olyan értékeket egy mp3ból amivel equalizert tudok csinálni.pl jobboldali hangszoroból milyen erősen szol stb
  • blackgamer
    #26
    esetleg Wimpy - Playlister (playlist generator) segíthet bár nem próbáltam, de több hasonló progi is elérhető
  • grizzly21
    #25
    a flashamp nincs meg valakinek eredetiben? A trial csak 10 szegmensig elemzi az mp3mat.
    Bármi olyan program is jó, ami egy mp3 adatait el tudja menteni egy tömbbe, egy txtbe. Leginkább equalizer effekthez kellene.
  • kbskkira
    #24
  • blackgamer
    #23
    valami mégse stimmel ezeknél a lejátszóknál, néhány dalt amit Winamp lejátszik nem futtatnak
    mégis Flashben kéne fejleszteni...
  • blackgamer
    #22
    flashAmp
    végre ez egy igazán jól, könnyen használható player, teljesen ingyenes, külső URL-eket is elér, és hamarosan itt az új verzió
    egyetken hibája, hogy a playlist nagyon kicsi, tehát görgetni kell és ez szerintem nagy hátrány, talán új verzióban jobban lesz megoldva, mindenestre érdemes használni
  • blackgamer
    #21
    ez Flash developers kit asszem
    FlashAmp
  • blackgamer
    #20
    FlashWAmp
    igényesnek tűnő lejátszó, egy manager progival kell elkészíteni a swf fájlt és már működik is, sok skin van hozzá, sajna nem ingyenes :(
  • blackgamer
    #19
    egyszerű megoldás Windows Media Player-el
    illetve egy jópofa dolog, eltüntetve a lista, csak gombnyomásra jön elő, szintén WMP, és a listán szereplő dalokra bökve elindul a zene
  • blackgamer
    #18
    Wimpy php-s oldalról futtatva és XML playlist-el eléri a távoli fájlokat?
    felcsillant egy remény, mert a Playlister (XML playlist generator) progija gond nélkül játsza, ha ezt feldobom akkor menni fog?
    valaki próbálta? nekem javasciptes és ott nem sikerült valami miatt (ha valaki tesztelné akkor mailben átküldöm a Wimpy-t), faq és manul se ír semmit
  • blackgamer
    #17
    Canvas player
  • blackgamer
    #16
    XSPF Web Music Player
  • Web mester
    #15
    Át igy már elvete a kedvem ha csak 10 másodpercet jácc le!
  • blackgamer
    #14
    igen, ismerem jó ötlet, köszi a tippet!
  • Max7
    #13
    én egy qrva régi oldalamon az embedet használom ennek hátránya hogy csak explorerben müködik lehet hogy operában is! mostmár csak arra használom hogy a rádiókat onann hallgasam öszegyűjtöttem csak magamnak a netrádiókat :) onann szoktam hallgatni ennek előnye hogy nemm kell winamp meg fájlokat lemnetneni egyből hallgathatom! sőt ehez még jogdíjat sem kell fiezetnem mert a rádiók emgteszik helyetem én emg csak népszerüsítem a rádiójukat :)
  • blackgamer
    #12
    jónak tűnik, vagy itt szerveren is fut valami progi? Glirnath
  • blackgamer
    #11
    ennek a lejátszónak pl nem tudja valaki a nevét? ez távoli zenéket is játszik
  • Dj Faustus #10
    Pedig a Wimpy honlapján el van magyarázva a telepítés menete:
    1. Töltsd le.
    2. Tömörítsd ki.
    3. A webtárhelyen hozz létre egy mp3s könyvtárt.
    4. A kicsomagolt könyvtár tartalmát másold a webtárhelyen levő mp3s könyvtárba.
    5. A lejátszani kívánt MP3-akat is másold a webtárhelyen levő mp3s könyvtárba.
    6. A lejátszó elérhető a http://www.weboldalad.szolgaltato.hu/mp3s/wimpy.php oldalon.
    7. A php kód beilleszthető: <?php include ("./mp3s/wimpy.php"); ?>

    Sajna a lejátszóval van egy kis bibi: csak a szám első 10 másodpercét játssza le.
  • Web mester
    #9
    Hát ebböl nem sokat értetem!
    Bocsika!!!
  • Dj Faustus #8
    Előszőr is ajánlanám az alábbi tutorialt.

    Másodszor: a honlapon való zenelejátszás több aspektusból is kérdéses:
    1. Hogyan illeszted be validan, böngészőfüggetlen módon a zenét lejátszó objektumot? (Erről már írtam)
    2. Mennyire fogja zavarni a felhasználót a böngészés közben a zene? (Lásd: vakok/gyengénlátók felolvasószovtvereit túlkiabálja a zene, a látókat meg alapból zavarhatja.)
    3. Jogi dilemma: a weboldalon nem jeleníthetsz meg zenét az előadó/kiadó engedélye nélkűl.