1182
Afrikai Nemzetek Kupája
  • Japep
    #981

    Essien ismét megsérült
    Essien korábbi combizom sérülése miatt a pénteki Elefántcsontpart elleni mérkőzésen csak a cserepadon kapott helyet, a második félidőt viszont végigjátszotta.
    Essiennek most azonban a térde sérült meg edzés közben. Ez azért is aggasztó lehet, mert tavaly fél évet kellett a középpályásnak térdsérülése miatt kihagynia (ráadásul akkor is a válogatottban sérült meg).
    Milovan Rajevac Ghána szövetségi kapitánya azt nyilatkozta, hogy még nem tudni milyen komoly a sérülés, de hamarosan kiderül.
    A ghánai válogatott kedden Burkina Faso ellen lép majd pályára, ahol kötelező számukra a győzelem.

    - - - - -
    Érik a meglepetés... :(
  • dave9004
    #980
    bár elefántok nehezen lesznek 2.-ok mert akkor nagy meglepi lesz a 3. fordulóban
  • Japep
    #979

    Hát ahogy elnéztem Kamerunt, nem valami veszélyesek - bár az elefántok sem voltak azok az első fordulóban.
    Amúgy én (ha az elefántok másodikok lesznek a csoportban) Egyiptom-Ecsp döntőt tippelek.
    De nem hinném, hogy Burkina megverné Ghánát.
  • dave9004
    #978
    ha csak nem kamerunt kapják meg negyeddöntőben:)
  • Japep
    #977

    Közben Egyiptom továbbjutott, sanszos nekik a döntő...megint.
  • Mor3llo
    #976
    miért, úgyis cumi lesz :DDD
  • Japep
    #975

    3-1 lett... :S
    Ghánának kötelező lesz a 3 pont.
  • karajjj
    #974
    na erről már lemaradtam, mit történt?
    átkapcsoltam a Hoffenheimre, az most jobban érdekel
  • Japep
    #973

    Eboue piros ... nem tudom, kinek szurkoljak, ez a 2 csapat a kedvencem... :D

    Inkább csak az érdekel, hogy mindketten továbbmenjenek a csoportból.
  • smith09 #972
    ihhhhhhhhhh :(
    Eboue páros lábas becsúszása. 100 +1 év eltiltás.
  • Japep
    #971

    Sajnálom, hogy Essien csak a félidőben állt be... :S
  • karajjj
    #970
    na remélem ez most atomjó meccs lesz :D
  • karajjj
    #969
    a malawi játékosoknak gyorsan vettek egy új mezgarnitúrát :D
  • dave9004
    #968
    nah malinak sajnos az egy nullról már nem sikerült a felállás
  • dave9004
    #967
    tiédik is azok, főleg csak az ellen vagy, hogy ne legyent több afrikai meg stb válogatott a vb-n.
    egyszer elmondtad, elég volt.
    ha ennyire nem szeretd a focijukat, miért nézed egyáltalán?
  • Japep
    #966

    Lehet tippelni a 2-3.fordulóra a Tippeljünk! topikban.
    Részeredmény-hirdetés majd a csoportmérkőzések után.
  • Japep
    #965

    Kicsit viccesen kezd alakulni a mostani ANK ... sok a meglepetés.
    Pl a holnapi Ghána-Ecsp meccs dönt arrók, továbbmehet-e mindkettejük.
  • smith09 #964
    Köszönjük az építőjellegű hozzászólást :-)
  • dave9004
    #963
    jólvan tudjuk
  • smith09 #962
    na mindegy. mindenkinek vannak elvei, de én nem szeretnék akkor se ennél több ázsiai, és afrikai csapatot. :)
  • icemankimi
    #961
    mennyi tippmix ment el te jó ég
  • karajjj
    #960
    na ez most tényleg szar meccs volt :D
  • smith09 #959
    meglepetés kamerun zakó :( ki érti ezt.:)
  • icemankimi
    #958
    etoo szeretné megdönteni a 11 gólos csúcsot a kupában
    ilyen kezdéssel...
  • karajjj
    #957
    a kameruniak be voltak tépve?
  • dave9004
    #956
    azért Gabonnak furcsa kimondani, hogy akapusa volt a legbiztosabb pontja.
    Nem értem milyen kommentátor volt ez, mert gabonról semmit nem mondott,a nevüket se tudta a játékosoknak, csak azt, hogy meyé a zte-ben játszott, meg a köv meccs zambia-tunézia lesz. sokszor nem is a meccset nézte.
    A bíró meg annyira vak volt, vagy csak ő is szerette volna, ha kamerun nyer?
  • Dean Winchester
    #955
    ejj ez az ANK az eddigi legbrutálisabb eredményben :D
    1.: papírforma nem született
    2.: legnagyobb fordítások itt születtek.:D
    - 4:0 -> 4:4
    - 0:2 -> 2:2
    - 0:1 -> 3:1

    szóval mostmár tényleg kíváncsi leszek a Kamerun mérkőzésre
  • karajjj
    #954
    2006-os vb második meccse, mikor a lengyelek játszottak valakivel, na az volt a nézhetetlen, pedig európai ország...
  • smith09 #953
    oké ezt értem, de ha megnézed az utolsó két vb t rengeteg olyan meccs volt ami egyszerűen nézhetetlen volt, közben meg eme csapatoknál jóval erősebbek maradtak otthon. Soha nem felejtem 2002 ből Kína - Costa Rica , Tunézia - Japán , vagy 2006 Angola - Irán meccset.

    VB soha nem fog kijönni már az igazi sorrend, mert a foci hatalmas üzlet lett.
  • Rockynhooo
    #952
    pont ez a szép a világbajnokságban a sokszínűség hogy különböző futball kulturák találkozhatnak minden földrészről , ha te ezt nem tudod értékelni akkor magadra vess.
  • karajjj
    #951
    sorry, Miro meg Genito már nincs a Honvédban
  • karajjj
    #950
    vannak: Benjamin pl ott van Elefántcsontpart keretében, vagy a következő meccsen is lesz olyan, aki a Soproni Ligában játszik
  • smith09 #949
    ja.
    mi meg csúnyán le vagyunk maradva.
    itt nincs kolozsvár,, szetua, konyeck, moszkva városában lévő elit, bl ben szereplő csapatok. ide miért nem hoz senki ilyeneket ? :(
    na de vissza Afrikába ! :)))))
  • karajjj
    #948
    most a két NB1-be vágyó bajnok esélyes meccséből nemsok mindent lehet leszűrni a többiekre vonatkozóan :D a keleti csoportot ismerem, a Szolnok, a DEAC és a REAC magasan kiemelkedik mind közül, szóval kb olyan mintha a spanyol bajnokság színvonalát a Barca-Real meccsből szűrnéd le, ezek a csokigyerekek bizony már abban is különböznek, hogy nem csak állnak a pályán, hanem irdatlan mennyiséget tudnak futni, lásd tegnap a Malawi csapatot, mivel volt némi szervezettség is a játékukban, el is intézték Algériát, Európába pedig már nem csak a franciákon keresztül kerülnek, divat most már a románokhoz, ukránokhoz, vagy a környező országba menni
  • smith09 #947
    Azt vágom h ki hol játszik na jó nem annyira mint a 90 es években de més most is képben vagyok.
    Drogba, Essien, Adebayor stb tuti jó játékos, de gondolom de az összes úgy kerül Európába, hogy franciák olcsóért megveszik mint egykori gyarmatosítók, és hatalmas haszonnal adják tovább.
    A selejtezőn az elefántok csúnyán helyben hagyták Fasót, most meg a gól sem jött össze . :-(

    Kanu, Finidi is kiemelkedett az európai csapatokból mint most is a fentiek.
    Remélem azért összekapják maguzkat és lesz itt jó meccs !

    Tv ben láttam a Szolnok - reac meccset na az nagyon jó volt, meg 1 - 2 másodosztályt de az azért nézhető volt. Bár én haza beszélek nagyon.
    Szimpatikusabbak is mint a sok néger:)

  • karajjj
    #946
    deeeee :-)

    Algéria Egyiptom ellen is ezt csinálta a VB pótselejtezőn, aztán kibekkelték az egészet, az elefántok meg simán lefocizták Burkina Fassot, csak a befejezés nem ment nekik, és kb 2 éve minden hazai barcikai meccsen kintvagyok, láttam már gyengébb, meg erősebb csapatokat is, de még az NB1-esek sem képviseltek ilyen színvonalat, vagy csak poénból játszanak ezek a játékosok a komolyabb bajnokságokban? :D
  • smith09 #945
    Neeee :-)

    Algéria totál gyenge volt, min tha nem is akartak volna ficizni 60 percig aztán akkor vették észre h 0-3. Elefántcs. meccse meg nagyon langyos volt.
    Voltam pár nb 2 meccsen. de ott is van ilyen iram !
  • karajjj
    #944
    na ezt most nem értem, neked ezek gyenge meccsek? még a tegnapi gól nélküli döntetlen is fasza játékot hozott, bár akkor lehet, hogy én járok túl sok nb2-es meccsre és túlértékeltem az afrikakupa színvonalát
  • smith09 #943
    Pár hete írtam hogy 1994 ben láttam utoljára az Afrika kupát, majd valaki írta hogy nem vesztettem semmit mert ez nb 2 s szint. Többen lehurrogták, hogy nem is az.

    Az eddig meccsek tényleg gyengék, hatalmas csalódás. Egyiptom mai játéka eddig siralmas ! Komolyan mondom nem értem hogy miért erőltetik a FIFA vezetői hogy több afrikai, ázsiai és Auszt. Oceániai csapat kerüljön ki a VB re az Európából érkező csapatok terhére. Nekem ne jöjjenek az esély egyenlőséggel meg ilyen elvekkel, mert az edig látottak alapján sokkal gyengébbek mint az európai csapatok.
  • karajjj
    #942
    Obasi ^^, pedig se Ba, se Ibi nincs mellette :D