16
  • BiroAndras
    #16
    "Majd talán a Cell pofánveri az x86-ot annyira, hogy rájöjjenek, itt az idő."

    1. A Cell nagyon jó kis proci, de nem biztosítja a szoftverkompatibilitást. Az x86 emulációhoz szeritem nem lehet használni az erejét adó vektorprocikat, a központi magja pedig önmagában nem elég erős ehhez.
    2. Már mindenki tudja, hogy le kéne váltani az x86-ot, de senki se tudja, hogy hogyan.
  • Dinosaur
    #15
    Lesz az december is mivel pl Én személy szerint a mostani duplamagosat se láttam még nagyon itthon.
  • Dr4gonlord
    #14
    Semmi bajom, és egyetértek, csak valahol érzékeltetni akartam, hogy egy 3Ghz-s proci nem tudja kihajtani a 7800-at (megjegyzem, nagyon semmi sem), gyorsabb lesz, az tuti, de nem olyan gyors, mint amilyennek tervezték. És a gyártók meg nyomatják az újabbnál újabb procikat, ami az előzőnél nem hoz sokkal többet, viszont árban sokkal drágább. Én is csatlakozom az architektúra váltás elméletéhez, csak arra még szerintem egy ideig várni kell. Majd talán a Cell pofánveri az x86-ot annyira, hogy rájöjjenek, itt az idő.
  • BiroAndras
    #13
    Egyetértek. De sajnos a szoftver kompatibilitást meg kellene oldani hozzá, anélkül nem megy. Ehhez vagy hatékony emuláció kell, vagy az, hogy a szoftverek többsége valamilyen platformfüggetlen keretrendszeren fusson (JAVA/.NET).
  • HUmanEmber41st
    #12
    Ideje lenne már az architektura váltásnak..
    x86 már kissé...elaggott :) :)
  • irkab1rka
    #11
    mikor jönnek már a processzorkártyák be erre az elaggot és szar piacra?
    Úgy akarom betenni a procit az új gépembe, mint a ram modult. Nem akarok sokat. Akár ki is kapcsolom a gépet arra az időre, amíg berakom a 2,3,...n procit. Nem lehetne inkább erre gyúrni????
  • droland
    #10
    Így van. Nem nagyon szaladgálnak még az USA-ban sem a 3 vagy 3.2ghz feletti procik sehol "házakban"...
  • Csaba
    #9
    anialiasing=antialiasing
  • Csaba
    #8
    Hát, azért hidd el, egy 3 GHz-es P4-es proci egy Geforce 6600Gt-vel elég jól muzsikál, de ha teszemazt kicserélnéd egy 7800-ra a videókarit, méggyorsabban futnának a progik. Akkor pl. be lehetne kapcsolni egy 8X anialiasingot a quake 4-ben, simán vinné, így meg csak szűrők nélkül fut jól.
    És nem tudom, mi bajod a 3ghz-es procikkal, még mindig nagyon jók, 1 éve kb. 35+áfáért vettem, és ahogy látom, nem igazán ment lejjebb az ára...
  • arty
    #7
    lol
  • Dr4gonlord
    #6
    Ha gyenge a proci, akkor egy brutál vga semmit nem ér, hiába van 7800-ad, ha van mellé egy 3 GHZ-es procid, a VGA ha tudná, kiröhögné a procit, hogy mit akar ez itt...
  • Enkil
    #5
    a lényeg hogy a mostaniaknak lejebb megy az ára
    amugy meg 3 gigás procit jó ha a felhasználók 4 % -a kihasználja játéknál meg 85%-ban ugyis a video kártya számít
  • nenad
    #4
    vagyis mi is a gond pontosan, :D ha jol emlekszem a ket mag az eszaki hidon keresztul kommunikal ami jelentosen lassitja. Mig a masiknal megoldottak a chipen belul.
  • nenad
    #3
    ha ennek sem lesz kulon-kulon csatornaja az fsb fele akkor szomoru vege lesz.
  • CyrSyS
    #2
    intel rulz
  • Akuma
    #1
    ez a proci család se lesz annyira jó, hogy "500$-900$" -ért megvegyem :(
    sztem ez nem segít az Intelen
    egyébként is, ha júniusban mutatják be, akkor talán Augusztusban már kapni is lehet, persze ennyi pénzért...