15
Equator-i utcazenészek - milyen a zenéjük?
  • Apus
    #15
    meg nem férsz el a sok szájtátitól a nyugatiba :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #14
    Meg lehet tőlük őrülni, mikor az ember áll a Blahán a dugóban és felhúzott ablakokkal is alig lehet hallani az autóhifit normál hangerőn, úgy nyomatják a Winnettút ! :DDD
  • lacibacsi
    #13
    De igen, ott is láttam már őket.

    Feltűnő jelenségek már messziről a tolldíszes népviseletükben.
  • Kanál
    #12
    nem ezek a csavok nyomjak a moriczon is?
  • ngcsnet
    #11
    lol
  • lacibacsi
    #10
    Nem vagyok egy zeneszakértő, de szerintem elég sok szám van a repertoárjukban, csak a hangszerelés viszonylagos egyhangúsága teszi kissé egyformává őket. Szerintem...
    Ráadásul van egy banda (két napja a Blahán játszottak), akik igazi nótákat (értsd: sok ének) adtak elő, bár az alapstílus náluk is ugyanaz volt...
  • lacibacsi
    #9
    Helló!

    1. Equator, az Equator. Írhatnám több féle képpen is, de ők maguk így írják, hát én is ezt használtam (nem ez a spanyol írásmód véletlenül?).

    2. Az "autentikus" kifejezés számomra azt jelenti, hogy az adott nép zenéjét (vagy zenéjére átültetett más népek zenéjét) az adott népcsoport tagjai adják elő. (A cigányzene számomra csak cigányok, vagy ír népzene csak ír zenészek előadásában élvezhető...)

    3. Earl Sruggs, Bill Monroe, Bojtorján.... Sok előadó játszik jó zenét, függetlenül stílustól, nemzetiségtől, kortól. De engem most igazából ezek az utcazenészek érdekelnek és az ő produktumuk...
  • OPM
    #8
    nekem is tetszik, megvan egy albumuk mp3ban :) Meditation a címe i think
    Megállni ugyan nem szoktam az aluljáróban, hogy hallgassam, valahogy a környezet nem a legideálisabb hozzá :P de feltűnt félfüllel hallgatva hogy szinte mindíg ugyanazokat a "slágereiket" nyomatják...
  • Észventura 22
    #7
    Pl ilyen Earl Sruggs, Bill Monroe, vagy a bojtorján együttes..
  • Észventura 22
    #6
    Mert én csak 22 éves vagyok de a kedvencem nem a rock nem a techno nem a hip-hop, nem is a rap, vagy a heavy metal, vagy egyéb számomra semmit mondó stílus, nekem pl a country jön be de nagyon. Azon belül is a bluegrass, viszont nehéz hozzájutni, mert meg kellhogy mondjam az egyik legrégebbi zenesítlusok közé tartozik. Tudok ajánlani neked ilyen zenét bár nem az a stílus amit te kedvelsz csak hogy hallgasd meg hogy egy 22 éves srácnak mi az élete a zenében és véleményzed a dolgot.
  • Észventura 22
    #5
    már attól függ hogy mennyire autentikus
  • Yeltzin
    #4
    nem feltétlenül, a tudomány mindkettőt használja, nyelvterület-függő

    abban igazad van, hogy a címben nem ez szerepel
  • dr Kotász
    #3
    ecuator az equator... te is...
  • Yeltzin
    #2
    az Ecuador


    Ecuator az Egyenlítő.... okosss
  • lacibacsi
    #1
    Sziasztok!

    Az elmúlt években már fel-feltűntek Budapest közterületein az equator-i zenészekből álló formációk. Az idén már minden nap kint vannak a forgalmas tereken és jómagam legalább három "együttest" tudtam megkülönböztetni.

    Talán koromnál fogva már kezdek kinőni a rock, techno, hipp-hopp és egyéb nyomulós zenék világából és egyre jobban érekelnek többek között az ilyen autentikus zenék...

    Amikor olyan helyen járok ahol ők zenélnek, biztosan megállok legalább tíz percre, annyira jól csinálják. A pánsíppal és egyéb fúvós hangszerekkel rendkívül jól bánnak.

    Az előadás alatt természetesen szívesen fogadnak adományokat is és CD-t is lehet náluk vásárolni viszonylag kedvező áron.

    Azt szeretném megtudni, hogy van-e valaki aki vásárolt már náluk CD-t és, hogy meg van-e vele elégedve? Mennyire tudja a lemez visszaadni az élő zene varázsát? Egyáltalán: a lemezen az utcán játszó zenészek felvételei vannak, vagy csak valami hasonló? A sok lemezből ki melyiket ajánlja? Melyik a legjobb (mert ahogy láttam eddig, ha valaki valamelyiket megfogja, akkor arra mondják, hogy "best")?

    Az sem lenne utolsó ha ezek a zenék .mp3 formátumban is hozzáférhetők lennének, de ezzel a mondatommal nem akartam véletlenül sem a törvénytelen zenéhez-jutás látszatát sem kelteni.

    Bocsánat az új topic-ért, de ezzel kapcsolatban nem, találtam megfelelőt...

    Köszi a türelmet és a hozzászólásokat!