13
lehet-e, hogyan?
  • Blackluck
    #13
    Filemegosztó-nál mindössze a keresés résszel van gondom, mert azt bizonyára udp csomagként akarná, de egyébként hublista, fel/letöltés az megy, csak nem tudok keresni.
  • SuperCharger
    #12
    Én valószínűtlennek tartom, hogy a kettõ között van átjárás. Adott kint az interneten egy szolgáltatás, az vagy TCP, vagy UDP. Ha maga az a szolgáltatás (a szerveren futó program) nincs felkészítve ilyenre, mármint hogy TCP-t fogadjon, és eldöntse, hogy az most rendes TCP, vagy TCP-be csomagolt UDP, akkor nem fog menni.
    Ilyen nem valószínű, hogy van, mert egy ilyen mechanizmusnak semmi értelme nincs. (kivéve a te esetedet, de ez meg nem éppen általános :( ).
    A TCP-nek megvan a maga haszna/elõnye az UDP-hez képest, és megfordítva is igaz. Az egyik erre jó, a másik arra, így nincs értelme a kettõt összekötni.
    De ha konkretizálod a problémát, talán valami kerülõutat ki lehetne ötleni. Van olyan filemegosztó, ami udp-n és tcp-n is megy...
  • af27
    #11
    Csak egy tipp.

    Veszel egy komolyabb routert és NAT-tolsz.
    DUP-n csak az 53-ats hagyod, az a DNS, a többire UDP_access deny all.
    Majd a kifelé írányuló kéréseidet NAT-tolod.
  • Blackluck
    #10
    Sztem csak szofveres tűzfal van router-rel , bár azzal valóban nem tudok mit kezdeni, és igen részben arra kellene.
  • takysoft
    #9
    hüje kérdés: gondolom nincs hozzáférésed a routethez? mert ott tűzfalban van kitiltva elvileg. vagy van külön hardveres tűzfal. bár talán még portforwardal is meg lehet oldani. mind1

    így komoly a kérdés, de talán ha elmondanád, mihez is kell pontosan ez neked.

    nem tudom minek blokkolják... filemegosztóhoz kell?
  • Blackluck
    #8
    Annyira még azért nem vagyok ügyes, hogy programot írjak olyan dologra amit allig értek. Azért kellene mert beraktak olyan szűrést a hálózatunkra ami a kintről jövő / vagy kifelé menő udp csomagokat blokkolja a sok virus meg hasonló miatt. És abban bíztam h van vmi windows alá amivel ezt meg lehetne kerülni
  • hmhm
    #7
    esetleg nézz szét itt, ezalapján hátha tudsz rá programot írni
  • Pheel
    #6
    Legalábbis azok szerint, akik nem értenek hozzá...
    "azon csak jáccani lehet. meg szöveget szerkeszteni"
    helyett inkább
    azon jáccani IS lehet. meg szöveget szerkeszteni IS
  • takysoft
    #5
    ki próbálkozik már ilyemivel win alatt. azon csak jáccani lehet. meg szöveget szerkeszteni.. nem adatot átirányítani...
  • hmhm
    #4
    Lehet. Linux alatt mindenképpen, win alól .. nehezebb ügy sztem.
  • Pheel
    #3
    Csak nem egy tűzfalat akarsz megkerülni? ;-)

    Keress rá a tunneling kifejezésre google-n!
  • fifi
    #2
    minek?
    sztem nem, mert két különböző protokoll, de lehet én tudom rosszul...
  • Blackluck
    #1
    Hali ha vki tudja mondja már meg nekem, hogy lehet-e olyat h amik a gépemről indulnának udp csomagok azokat vhogy/vmivel mégis tcp csomagként küldje ki a rendszer?