39
Te hogy készíted?
  • Carlos HUN
    #39
    jah és 5 liter bor és 5 és fél deci rumal csináltam lehet becsápolok majd töle estére
  • Carlos HUN
    #38
    emberek nagyon jó eza topik

    megcsináltam ezt a Forralt bor rummos version-t csak sztem lett vagy 18 személyes adag mindegy nem romlik meg izre jólet olyan 5 böl 3 csillagos majd legközelebb másmilyen rumot használok és akor 5 böl 5ös lesz

  • tiburon26
    #37
    1 liter vörösbor
    cukor(ne legyen tul edes)
    fahej
    szekfuszeg
    feketebors
    -a bort nem szabad felforralni vagy vizet adni hozzá(van abban ugyis elég)
    mifelénk(szilágy megye)igy isszuk
  • Hajnalcat
    #36
    Tegnap vettünk fehérbort a barátommal azért, hogy ma elékészítsem a forraltbort.

    Viszont nagyon elszomorodtam, mikor vörösbor helyett fehérret akart venni hozzá. Elkezdett velem vitatkozni, hogy mindenhol fehérborból készül a forraltbor és hogy vörösborból készült forraltbor nem létezik és hogy én milyen hülye vagyok. Szinte már tényleg annak éreztem magam, annyira leszólt....
    Most ismét megnézve a recepteket, látom, hogy vagy simán csak vörössel csináljátok vagy vegyítitek a vöröset és fehérret. Akkor ezek szerint nem vagyok hülye, megnyugodtam. :)
    Ja és még azt is mondta, hogy a kocsmákban csak fehérborból készítenek forraltbort.
    Kérdem tőletek, hogy kocsmákban ti vörösborból készített forraltbort is ittatok vagy csak fehérborból készítettet?
  • Királylány
    #35
    szerintem a vörös az igazi
  • Mr Hyde
    #34
    Hát amikor én régen csináltam, kicsit sok fűszert tettem bele szerintem. Nézve ezeket a recepteket. :)

    Amúgy ti vörös, vagy fehérborra szavaztok? -én vörösre. Keverve még nem próbáltam
  • w77d
    #33
    nah gyerekek, ennek a topicnak a tiszteletére ma estére csinálok én is ;)
  • LES FORZA INTER
    #32
    +fav
  • Hajnalcat
    #31
    Jó topik.
    Múlt hétvégén én is csináltam, nagyon finom lett, csak a fahéj meg a szegfűszeg mennyiségét nem tudtam (nem volt leírva sehova se...), úgy kb-ra mértem ki, de eltaláltam.
  • Mr Hyde
    #30
    Hohóóó, milyen király kis téma ez :D

    /UP
  • Királylány
    #29
    ezeket találtam hirtelen
    majd tesztelem a recepteket
    remélem, ti is
  • Királylány
    #28
    BORPANCSPUNCS (szemelyenkent)

    Egy csesze forro teahoz hozzaontunk 2 dl vorosbort, 0,5 dl feherbort es 0,5
    dl konyakot, majd az egeszet jol felhevitjuk (nem kell felforralni).
    Egy poharba 2 kockacukrot teve raontjuk a forro borpancsot.
    Citromkarikaval diszitve talaljuk.

    FORRALT BOR I. (6 szemelyre)

    Tuzallo talba ontunk 2 uveg voros- vagy feherbort, belereszelunk fel citrom
    es fel narancs hejat, hozzaadunk 10 dkg cukrot, egy darabka fahejat, 3-4
    szem szegfuszeget es felhevitjuk, de nem forraljuk. Amint bugyogni kezd,
    rogton vegyuk le a tuzrol. Poharakba toltve azonnal talaljuk.
    Ha vorosborbol keszul, Admiral neven, ha feherborbol, Seehund (Foka) neven
    kinalhatjuk. Csak forron az igazi!

    FORRALT BOR II.

    Ontsunk egy fazekba 1 liter feher- vagy vorosbort, adjunk hozza 10-12
    kockacukrot, 8-10 szem szegfuszeget, 6-8 kis darabka fahejat, 4 keskeny
    gerezd citromhejat es melegitsuk fol, legfoljebb 50-60 fokosra, majd huzzuk
    le a tuzrol es hagyjuk allni, hogy a fuszerezo anyagok kivonodjanak. Azutan
    szurjuk le es feherbor eseten 1 narancs, vorosbor eseten 1 citrom kifacsart
    levet adjuk hozza es azon forron talaljuk (45-50 C-on). Forralni semmi
    esetre sem szabad, mert az alkohol elillan!

    FORRALT BOR DIOVAL (6 szemelyre)

    Felforralunk 7 dl vorosbort 1 dl rummal, 2 dl sherryvel, izles szerinti
    mennyisegu cukorral es fahejdarabkaval. A tuzrol leveve beleteszunk 5 dkg
    mazsolat. Lefedve ot percig allni hagyjuk, majd kivesszuk belole a
    fahejdarabkakat es belekeverunk 3-4 dkg durvara vagott porkolt diobelet.
    Vigyazva poharakba toltjuk ugy, hogy mindegyikbe jusson a gyumolcsokbol.
    Kanalat is adjunk hozza!

    GLOGG (dan forralt bor 10 szemelyre)

    Leforrazunk 10 dkg mazsolat es allni hagyjuk.
    15 percig forralunk 2 l vorosbort 0,5 l konyakkal, 3 dkg gyomberporral, 1
    fahejjal, 2 narancs vekonyan lehamozott hejaval es keves szerecsendioval,
    majd atszurjuk. Hozzaadjuk a lecsopogtetett mazsolat es forron talaljuk.

    KULONLEGES FORRALT BOR (6 szemelyre)

    Felforralunk 7 dl vorosbort 2,5 dl sherryvel, 1,25 dl rizspalinkaval, 1-2
    fahejjal es feldarabolt gyomberrel. Kis ideig allni hagyjuk, majd leszurjuk.
    Belerakunk 4 dkg mazsolat, 3 dkg hamozott mandulat, 2-3 dkg pisztaciat es
    kb. ot percig allni hagyjuk, mert a mazsola ennyi ido alatt megduzzad.
    Poharakba toltjuk, vigyazva, hogy mindegyikbe jusson a gyumolcsokbol. Cukrot
    kulon kinaljunk hozza es a kanalrol se feledkezzunk meg!
  • G_ArchAngel #27
    ez király:)

    [jegyzetel...]
  • Királylány
    #26
    Glögg

    A forralt bor skandináv verziója teával és gyümölccsel, vagy gyümölcslével felturbózva. Aki erősebben szereti, az a bort vodkával, vagy brandyvel is helyettesítheti.

    Hozzávalók:

    • 3 dl víz
    • 5 evőkanál cukor
    • egy-egy kiskanál kardamom
    • szegfűszeg
    • 2-3 rúd fahéj
    • egy csipet őrölt gyömbér
    • 0,7 dl vörösbor
    • 1 dl feketeribizli szörp


    Elkészítése:

    A vizet a cukorral és a fűszerekkel alacsony lángon melegítsd fel. Add hozzá a vörösbort és a szörpöt, és forrald fel az egészet. Leszűrve, néhány perc pihentetés után töltsd poharakba.

  • Királylány
    #25
    Hozzávalók:

    • egy liter vörösbor
    • 4-5 evőkanál cukor
    • 1 rúd fahéj
    • 5 szegfűszeg
    • két szegfűbors


    Elkészítése:

    Egy lábosban melegítsd fel a bort, a cukrot, a fűszereket, forrald fel és kb. 10 percig hagyd állni, hogy az ízek harmóniába kerüljenek. Üvegpohárba vagy csészébe öntve melegen tálalható.


    Tipp:

    Ha felforrt, karikázhatsz bele citromot, vagy narancsot. Ihatod csípősen is, ez esetben egy kis adag cseresznyepaprikával együtt kell felforralni.
  • Királylány
    #24
    Hozzávalók:

    • 1 liter fehér- vagy vörösbor
    • 10-12 szem kockacukor
    • csipetnyi szegfűszeg
    • 4-5 rúd fahéj
    • 1 citrom reszelt héja
    • dió, mazsola


    Elkészítése:

    Dobjunk mindent egy lábosba, melegítsük fel max. 50 fokra (forralni tilos, mert az alkohol elillan) majd hagyjuk állni egy darabig, hadd barátkozzanak össze az ízek. Nem szükséges leszűrnünk. Sőt! Dobáljunk diót és mazsolát a poharak aljára – nem fogjuk megbánni.

    Tipp: fehérbor esetén narancslével, vörösbor esetén citrommal ízesíthetünk.
  • G_ArchAngel #23
    Amikor a haverommal kint szoktunk lógatni nyáron, a szigligeti nádas mellett, akkor mindig van nálunk fater kerítésszaggatójából egy-két liter, szépen ásványvizes palackba adagolva...
    hiába rakjuk az ülőke alá, az alumínium csónakban, hamar 50°C-os lesz, így aztán a jól felforralt gyömölcslétől úgy szoktunk fejreállni, hogy alig tudunk kievezni:)))

    nem kell azt elrontani mindenféle konyhai vacakkal - üt, mint az istennyíla:)

    ennél már csak a deci kávé + deci vodka jobb, mert forrón, jobban szívják a kitágult erek az anyagot:)

    szóval a lényeg a piában: jó forralt legyen:)))
  • Brankley
    #22
    wow, volt rételme ennek a topiknak!
    Van pár jó ötlet a #2 hsz-ban!
  • Frosty01
    #21
    [frosty is nagyon szereti a forralt bort]
  • Ch_Slater
    #20
    hááát izé. kezdetnek.
    múltkor csináltunk ilyen 2 üveges verziót. de utána még le kellett menni venni még pár üveggel, mert elfogyott.
  • Mr_no_NaMe
    #19
    Vip jogság/szerkesztés powa?:D
    Amúgy hát nemtom nekem valami jókis sör az etalon,de eccer talán majd ettől is fejreálok:)
  • Királylány
    #18
    érdemes inkább többször kisebb (1-2 liter) adagot csinálni, hogy ne hűljön ki
  • uHs Gerzson
    #17
    1 bor nem bor, 2 bor fél bor, 3 bor 1 bor, de mivel 1 bor nem bor...
  • Vlala #16
    [szorgalmasan jegyzetel]
  • Atomreaktor
    #15
    2 személyre két üveg?;))
  • Phat Smoker
    #14
    a titka, hogy jól fel kell keverni :))
  • Phat Smoker
    #13
    :DDD
  • Dodo55
    #12
    A múlt héten a nagymamám akart csinálni, de véletlenül SÜTŐPORT tett bele vaniliás cukor helyett. Megkostoltuk a barátommal, meg a testvéremmel, és majdnem kihánytuk olyan rossz volt.
  • Királylány
    #11
    szerintem annak van egy piszike fura utó íze, meg szmötyi marad a pohár alján
  • Ch_Slater
    #10
    2 személyre:
    1 üveg vörös, 1 üveg fehér bor (+még bor mennyiség fele víz)
    szegfűszeg
    egész fahéj
    egész bors
    citromkarikák
    cukor
    estleg egy kisüveges rum a végén
  • artschiatwork
    #9
    az durva :D
    nálunk az egyik helyi kávézóban szokott lenni telente, és finom
  • Phat Smoker
    #8
    instant forraltbor por+forró víz :D
  • Királylány
    #7
    Úgy tudom, a bort nem kell felforralni, csak egy kis vízben a hozzávalókat, a bort meg csak melegíteni, hogy megmaradjon az "ereje".
  • Dj Csibu83
    #6
    Hmm.Ez tényleg jól hangzik.
    De én szerény személyem szint igy szoktam.
    1.5 L vörösbór
    1 negyed citrom leve
    1 egész szegfüszeg
    1 mokkáskanál fahéj
    és miután levetted a tűzhelyről az előre kikészített poharak(2dL)aljába önts egy kiskanál akácmézet,majd öntsd rá a bórt.
    na ez olyan jól sikerült egyszer,hogy idén Karácsonykór is megismétlem.
    Egészségetekre!
  • gabber_saviola
    #5
    vörösbor, szegfüszeg, fahéj és cukor
  • StephenKing
    #4
    Cukor,fahéj,szegfűszeg és ha nagyon hideg van egy egész erős paprikát bele. Az arányok meg mikor hogy sikerül olyan még nem volt hogy ne fogyott volna el.
  • alph4
    #3

    Forralt bor rummal

    Hozzávalók 12 személyre: 1 narancs, 1 citrom, 1,5 l vörös bor, 10 db szegfûszeg, 2 darab fahéj, 1 vanília rúd, 8 db kardamom mag, 30 dkg cukor, 2,5 dl rum
    Elõkészítés: A narancsot, citromot megmossuk és vékony szeletekre vágjuk.
    Elkészítés: Nagy lábasba öntjük a bort, beletesszük a fûszereket, a citromot, a narancsot, a cukrot és felforraljuk. A felforralt borhoz öntjük a rumot, és flambírozzuk, - azaz - meggyújtjuk. Amikor a láng elaludt, azonnal szervírozzuk, a fûszereket és a gyümölcsöt nem tesszük a poharakba.

    Forralt bor aszalt gyümölcsökkel

    Hozzávalók 6 személyre: 1 narancs, 3 szegfûszeg, 2 darabka fahéj, 1 kk. reszelt gyömbér, 5 dkg mazsola, 5 dkg vegyes aszalt gyümölcs, 1 l vörösbor, 15 dkg kockacukor, 1 kis pohárka rum
    Elõkészítés: A narancsot meghámozzuk(a fehér belsejét kikaparjuk!), kis darabka héjat félreteszünk, a gyümölcshúst vékony karikákra vágjuk. A fûszereket és a félretett narancshéjat sûrû vászondarabkába kötjük, és benedvesítjük. A mazsolát és az aszalt gyümölcsöket megmossuk.
    Elkészítés: A bort zománcozott vagy rozsdamentes lábasba öntjük, hozzáadjuk a kockacukrot és a fûszereket. Lassú tûzön felforraljuk, míg a tetején fehér hab keletkezik (kanállal leszedjük). Hozzáöntjük a rumot, beletesszük az aszalt gyümölcsöt, a mazsolát, jól összekeverjük, és meleg helyen állni hagyjuk, hogy az ízek jól összeérjenek (kb. 20 perc). Eltávolítjuk a fûszeres csomagocskát, a poharak aljára egy-egy szelet narancsot teszünk, és ráöntjük az aszalt gyümölcsös forró italt.

    Fahéjas forralt bor

    Hozzávalók: 3 dl vörösbor, 3 dl fehérbor, 3 dl víz, 12 dkg cukor, fahéj, szegfûszeg, 0,5-1 citrom leve, a díszítéshez citromkarikák
    Elkészítés: A vörös- és a fehérbort összeöntjük. A vizet a fahéjjal és a szegfûszeggel felforraljuk, beleszórjuk a cukrot. Amikor elolvadt a cukor, hozzáadjuk a bort, és gõzölgésig hevítjük. Elzárjuk, majd hozzákeverjük a citrom levét.

    Gyümölcsös forralt bor

    Hozzávalók: 1 liter vörösbor, 8 szem szegfûszeg, 6 dkg mazsola, 5 dkg aszalt alma, szilva és /vagy meggy, 1 alma, 0,5 citrom, 5 dkg cukor, fahéj
    Elkészítés: A hozzávalókat összekeverjük, majd felforraljuk. Almakarikákkal forrón kínáljuk.


  • Rafaelo
    #2
    énemtom
  • Királylány
    #1
    Télidőben jól esik egy (?) pohár forralt bor.
    Szerinted mit érdemes belerakni? (citrom- narancshéj, egész szegfűszeg, fahéj és cukor...)
    Te hogyan készíted? Milyen arányokkal?