3
Casio Exilim S500
  • Loál János #3
    Pl. az IrfanView-ban is van, ami ingyenes, bár nem tudom, mennyire jó, vagy hatékony megoldás.
  • Loál János #2
    A kompakt gépeken nagyon közel van a vaku a lencséhez, ezért nagyon nagy a vörös-szem effektus előfordulási esélye. Ha nem tud elővillantásokat csinálni a gép a vakuval, akkor pláne. Úgyhogy a legjobb megoldás szerintem mindenképpen az utólagos képjavítás.
    Mi baj a Photoshoppal? De vannak egyéb (sőt, biztos van ingyenes) programok is, amikben megtalálható a funkció.
  • XeroX
    #1
    Tapasztalatomat osztanám meg veletek és várnám a tiéteket is a Casio Exilim S500 -as digitális fényképezővel kapcsolatban.
    Casio Exilim S500 leírás

    --->>>VÖRÖS SZEM !!!<<<---
    Sajnos ez a téma szerepel először a terítéken :(
    Autómatikus beállításokkal használtam a gépet, szobában lámpa világítással (3*60W), 50 fénykép közül 45 -ön erős vörös szem volt, távolságtól, zoom -tól és személyektől függetlenül :(
    A Red-eye bekapcsolása után az arány 20 képből 7 -lett amin a vörös szemek jól láthatóak lettek :(
    Átolvastam mégegyszer a gép beállításait, más lehetőséget nem lehet beállítani rajta (esetleg a vaku fényerejét) amivel sikerült volna ezt az arányt javítanom.
    Várom mások észrevételeit is ezzel a témával kapcsolatban.
    (Remélem, hogy nem a PhotoShop jelenti a megoldást a vörös szemre)