22
  • Bogee
    #22
    Sziasztok!

    Nem hinném, hogy beleszólása van egy-két embernek, hogy ki miben hisz. Van, aki az egyházban, aki az ördögűzésben és így tovább. Nem hinném, hogy egyes embereknek fikázni kell ezeket, mert neki ez nem jön be, vagynem hisz benne. (katarzis)Ez csak a te véleményed. Akinek nem tetszett a fil, annak sem kell leszólni, mert senki nem mondta, hogy ez egy akkora horror, mint a franc, senki nem mondta, hogy este fel fog sírni álmában ettől, ha megnézi. De van akit mélyen érintett. Mondjuk aki vallásos. És esetleg találkozott hasonlóval.

    Ennyit akartam.
  • Szolnokboy
    #21
    a film egyáltalán nem gyenge hanem inkább érdekes. Egy horror nem attól horror hogy mindenfelé fröcsögnek a belek meg mittomén. Én nem mondom hogy paráztam rajta de amikor láttam ahogy görcsbeállnak az izmai és láttam a színásznő eszméletlen hiteles arckifejezéseit a gyomrom összerándult. sok kivetni valót nem is igazán találtam benne attól eltekintve hogy az ügyvédnőt alakító színésznő kicsit túlspilázta néha a szerepét meg a horror részek többnyire
    nagyon klisések lettek (a végén az ítélet fokozottan)
  • hokotro
    #20
    Gyenge a film!De nagyon.Igazi horror rajongó meg ne nézze,mert saját horkolására fog felkelni.Egyáltalán nem nyomasztó egy cseppet sem félelmetes.A történet inkább egy birósági herce hurca.Dis Is Shit
  • abonyitomz
    #19
    megnéztem a filmet , magával ragató és elég jó alkotás! érdemes megnézni
  • abonyitomz
    #18
    nem is a filmről beszéltek , értelmes topic
  • Alien1024
    #17
    mejik a legjob minőségü net en
  • katarzis
    #16
    ja és mégvalami az ördögöt meg a poklot az emberek félelembe tartására találták ki hogyha nem fizeted az egyházi adot ide jutsz,ha nem ugy élsz ahogy mi elöirjuk neked majd a pokolra jutsz igy tartották az embereket félelembe ergo az ördög és a pokol sem létezik véleményem szerint ez átvitt értelemmel biro dolgok és nem ugy léteznek ahogy azt az egyház tanitja
  • katarzis
    #15
    na leirném énis a véleményem véleményem szerint az ördögüzés az nem egy gyogymod ha valakin elkezdték az általában bele is halt,és szerintem nem gyogyitásra használták,egyszerűen anno a középkorban föleg ráfoghatták az olyan egyénekre akik khmm nem ugyanazon nézeteket valotta amit az egyház,vagy utban volt naszoval az ilyen emberekre ráfogták hogy megszállta az ördög és igy el tették láb alol.mert akire ráfogták hogy megszállta az ördög vagy az ördöggel cimborált az az esetek 90%-ban meghalt(hanem 100%-ban)tehát régen erre használták,meg persze lehettek olyanok akik skizofrének vagy egyéb betegségben szenvedtek és rájuk fogták.teszem azt ez a lány is igy járt,sajnos még mais vannak olyanok akik bedölnek ezeknek:(
  • irkab1rka
    #14
    ördögűzés?

    muhahahhahaha :)))D))DD)D)D)D
  • Thomasandreas
    #13
    Egyébként nem 6 hónapos ördögűzés volt a német diáklánnyal, hanem több éves. Sőt, a néha néha megsimételt ördögűzés közben diplomázott le. Es is egy érdekesség. 40 kazettányi hanganyag van arról amiket üvöltözött, nyögdécselt stb...
    Állítólag nagyon meggyőző volt... Egyedüli momentum, ami kétkedésre ad okot, hogy a lány amikor megkérdezték hány démon van benne, ugyanugy hatot mondott, mint a filmben, de az egyik ezek közül Hitler volt. Nem tudom, szerintem ez egy oltári nagy baromság. Németországban megszáll egy fiataL lányt egy démon, és az pont Hitleré... ugyanmár:)
    Azt viszont nem szeretem amikor azzal takaróznak hogy skizofrén volt stb... 1976-ot írunk, a papok sem hülyék , bigottak ugyan lehetnek, de ez sem elég ok minderre. A hanganyagot sem véletlenül rögzítették. Másrészt mi van ha a skizofrénia egy erős fajtájá az ördögi megszállottság. Hogyan lehet ezt egyáltalán szétválasztani... Mi van akkor a Jézus is orvosi értelemben pusztán "skizofrén" embereket gyógyított úgy, hogy egy rituáléval megtisztította, tehát kiűzte belőle a démont, ördögöt, bármi mást... Lehet hogy ugyanarra a tünetre van két egészen eltérő gyógymód, nem??
  • vg
    #12
    "Sajnos sejtettem,hogy az sg.-n nincsen szólás szabadság.Mindegy Szekeres Viktor akkor is csapnivaló filmkritikus."

    Véleményem szerint Szekeres Viktor munkájával nincs baj! Ellenben egy másik kritikus emberkével, akinek fogalma nincs, hogy ki, mikor, milyen filmben volt/lesz látható...
  • Hunnenkoenig
    #11
    Most tudtam meg, hogy az exorzism of emily rose egy valos törtenet es a nemet Annelise Michel törtenetet dolgozza fel.

    A csaj 1976-ban halt meg nemetorszagban 9 honapos ördögüzes utan. A vegen 31 kilo volt.

    A papot es a szülöket akkor 6 honap börtönre iteltek, ami 3 evi felfüggesztett volt.

    Orvost nem hivtak az epilepszias csajhoz, es ezert gondatlansagbol elkövetett emberölesert iteltek el öket.

    Azota nemetorszagban a biboros nem engedelyezett exorzismust...

    Pedig meg ma is üzi a vatikan, mint meg tudtam, söt sulijuk is van erre...

    Szep mondhatom...
  • Laci73
    #10
    A film érdekességét - kivételesen - a jogosan beharangozott valódiság adja, már amennyiben valódiság alatt nem a pofatorzulást és a falonjárást, hanem egy fiatal lány mások ostobasága miatt bekövetkezett halálát értjük. Ez a vitákat keltő sztori ugyanis - igaz a szokásos, a történetet látványosítandó mese elemekkel - egy szerencsétlen sorsú, skizofrén német diáklány értelmetlen halálát dolgozza fel, aki még annak idején (hetvenes évek) az ún. ördögűzésbe, annak fizikai következményeibe halt bele. (Nemrég hasonlóan sajnálatos, az emberi ostobaságot jól jellemző eset történt egy fiatal, szintén elmebeteg román apácával is).
    A téma örök: vajon kényelmesebb-e babonákkal kábítani magunkat, mintsem elfogadni a tudomány kegyetlenül őszinte tényeit.
  • Rafaelo
    #9
    [sátán]
  • Derapo
    #8
    Kifejtettem,törölték.Pedig nem személyeskedtem,csak elmondtam amit gondolok erről a lángelméről.
  • vg
    #7
    12-es kép csak a UNRATED dvd verzión van rajta...
  • winnie
    #6
    szerintem az, hogy neki nem jött be és nem érti, hogy miképp tetszhet valakinek, jelen esetben a kritikusnak.
  • echo
    #5
    Mondjuk ha ki is fejtenéd, hogy mi is a gondod pl ezzel a kritikával, lehet még fel is használná a meglátásaidat. De így ezt fölösleges beírnod....
  • Derapo
    #4
    Sajnos sejtettem,hogy az sg.-n nincsen szólás szabadság.Mindegy Szekeres Viktor akkor is csapnivaló filmkritikus.
  • signs
    #3
    Nekem nagyon tetszett ez a tárgyalós-flashbackes horror, ilyen még tényleg nem volt.
  • rolika
    #2
    "az év magyar horrorja"
    lol
    jók itt a kritikák :)
  • WGL
    #1
    szerintem kivetelesen jo alkotas a temban :)