25
  • Epikurosz
    #25
    na és a gőz miből lett?
    a gőzt a nukleáris reakciók hőtermelése hozta létre.
    de tény, hogy atombombaszerű robbanás nem volt, inkább piszkosbombaszerű.
  • nickname
    #24
    bizony bizony lemaradt egy kerdojel...

    Csernobilban nem a gőz szakította ki az erőmű falát?... én legalábbis úgy emlékszem (amikor ott voltam :) )hogy egy rövid időre 10 szeresére emelkedett a hőtermelés és a gőz robbantotta le a tetőt.

    Nalad meg egyel tobb a kerdojel ;)
  • pimplike
    #23
    Csernobilban nem a gőz szakította ki az erőmű falát, hanem a gőz?!

    Kicsit kiegyenesítenéd ezt a mondatot?
  • Epikurosz
    #22
    bámulatos, hol tart ma a természet
  • nickname
    #21
    Az a baj a gőzmotorokkal hogy eleve nagyon rossz a hatásfokuk! plusz ha reggel 15 percet kell arra várnod hogy elinditsd a kocsit, mert fel kell fűtse a vizet... hát inkább nem.

    A másik ha egy motor bármivel elmegy akkor annak megintcsak rosszabb a hatásfoka mint egy olyannak amit egy bizonyos hajtóanyagra kalibráltak.

    Egyszó mint 101 ha nem sugárzó anyaggal hajtanád (ami vicces dolgokat eredményezne mondjuk egy balesetnél) akkor több CO2 kerülne a levegőbe...
  • nickname
    #20
    Csernobilban nem a gőz szakította ki az erőmű falát... én legalábbis úgy emlékszem (amikor ott voltam :) )hogy egy rövid időre 10 szeresére emelkedett a hőtermelés és a gőz robbantotta le a tetőt. Bár lehet hogy ettől még volt ott hidrogén is.
  • jacsoo
    #19
    Szen + jo meleg (tobbszazfokos) vizgoz -> CO+H2 .
    Csernobilba is ez volt, a grafittal, aztan vegul
    ez a hidrogen robbant, nem a lancreakcio.
  • plamex
    #18
    bámulatos hol tart ma már a tudomány ... :)
  • Hedgehunter #17
    Csakugy mint ez a mikroba......
  • Hedgehunter #16
    Lattam a tv ben olyan rakfajtat ami a tenger alatti vulkanok kengozt kifujo lyukaikon elt azaz kenmonoxidod lelegzett!!!!
  • Epikurosz
    #15
    Ezeket a bacikat hol lehet beszerezni?
    Bioboltban?
    Vagy joghurtban fogják őket forgalmazni, mint szegény Biffidus Essensist?
  • Xantia
    #14
    Ezentúl majd szenet lapátolunk az autóba. A szénből rossz égés mellett CO lesz, meg a vízet is felforralja, amiből a baci H2-t állít elő, amivel egy belső égésű motor meghajtja a kereket.
    Nem volna egyszerűbb külső égésű gőzmotort fejleszteni? Mondjuk gőzlégmotort, népszerű nevén Stirling motort? Ennek kazánja bármilyen fűtőanyaggal elmegy: szén, fa, kukoriacsuhé, földgáz, benzin, alkolhol, sugárzó anyag (1600 vig csak feleződik!) stb.
  • silanor
    #13
    H2O-bol vegyuk ki az Oxigent-t aztan a Hidrogent es uzemeltessuk a kocsikat 2-sel. Ugy tudom az nem kornyezetszennyezo...
  • dez
    #12
    Szerintem a szén nagy részét beépíti a saját testébe (valamiből finanszíroznia kell a szaporodást is). De ez csak ötlet. Arra ötletem sincs, mit csinál(na) az így fennmaradó oxigénnel? Mert ugye ha azt is kilélegezné, gáz formájában, azzal heggeszteni is tudna (O2+H2). :) De legalábbis néha jól berobbanna. :P
  • Kryon
    #11
    Asszem van olyan baci is ami Napfényt használva vizet bont,és úgy termel H2-t.
    Azzal már erőműveket is akarnak építeni,és jobb is mert ott nem keletkezik CO2.....
  • HUmanEmber41st
    #10
    Szerintem arra utaznak a kutatók, h valami katalizátor anyag hozzáadásával és a mikrobák segítségével szét tudják választani O2-t és a H2-t.
    Csak ez kissé veszélyes, mert ha elszaporodik, felbontja az összes vizet :) :)
  • Omegared
    #9
    Szikvíz és Hirogénfejlesztő Kft Kiskunhalas :)))
    Egy géppel fröccalapot + energiát :)
    Micsoda biznyic :)))
  • BiroAndras
    #8
    A CO sokkal rosszabb a CO2-nél.
    A hidrogénnal meg energiát lehet termelni.
  • Komolytalan
    #7
    Szénmonoxid: elégetsz valamit.
    H2O+CO2: szódavíz, meg lehet inni:-)
  • atlagember
    #6
    És hogyan állítsunk elő annyi szénmonoxidot? Meg aztán a folyamat sokkal több széndioxidot termel, mint hidrogént. (Ha jól gondolom H2O+CO = Co2 + 2H, ahol a CO2 tömege kb. húsz-harmincszorosa a két hidrogénatomnak.)
  • Sanyix
    #5
    Ez olyan mintha kivennénk a viszbül a zokszigént, meg a hidrogént. Ezt már az ojjektum is tudta... mér kéne még co is ha a sima viszbül is kevesszük a hidrogént?
  • dez
    #4
    "Végy egy fazék forró vizet, távolítsd el belőle az oxigént, adj hozzá egy kis mérgező szénmonoxidot és egy csipetnyi hidrogén gázt."

    Khmm. Ha eltávolítjuk a zoxigént, már eleve hidrogán marad, minek ahhoz még hozzátenni egy "csipetnyit"? ;)
    Na pesze itt nyilván oldott oxigénről van szó, de azért így kissé félreérthető. :)
  • immovable
    #3
  • Smuge
    #2
    Sándor barátunk már tudta a titkot...és még mennyi mindent tudhat
  • bigjoe
    #1
    Végre egy hasznos kutatás!

    J.