13
Hogyan nyomtassunk szöveget Delphiből?
  • Schwarz
    #13
    simán :-)
    prog.hu-n kaptam megoldást :-))
  • blackgamer
    #12
    Dos-os progiból tudsz file-ba nyomtatni?
  • Schwarz
    #11
    mivaaan?
  • Schwarz
    #10
    köszke, felvetettem ott is
  • bp
    #9
    csak tudnám mi köze ehhez a Delphinek....
  • blackgamer
    #8
    ha megvan a jel, (gondolom LPT kimenetet rákötötted a gép másik LPT portjára) és látod a karakteret, akkor az usb-s nyomtatóra írás nem lehet már gond
  • Gabesz amd64
    #7
    qreport!
  • alert
    #6
    Imádom a hozzáértőket.. :) egyébként ehhez inkább ajánlom a prog.hu fórumot.
  • Schwarz
    #5
    mikorszopsz wörd nem tudja amit a DOSos prog... nem szövsz
  • Frosty01
    #4
    DOS? :D
    nyomtass mikrofos wördből :)
  • Schwarz
    #3
    kb ez a helyzet.

    nem nehéz, végülis "csak" annyi kell, hogy egy szövegfájlt (nyomtató vezérlőkarakterek feldolgozása után) nyomjon ki windózos nyomira, úgy, hogy ez bármilyen telepített nyomtató legyen - végülis USBs :-)

    megy már a nyomtatás, csak ott akadtam el, hogy pl 10 CPIs karakterek mehetnek 11es betűméretű Courier betűvel, nade 12es vagy 17 CPIs karaktert hogy oldjam meg, hogy csak a betű szélessége változzon, a magassága ne?
  • blackgamer
    #2
    Dos-os program nyomtat lpt porton, csak új nyomtatód lett és az usb csatlakozós, és Dos nem kezeli?

    felejtsd el, baromi nehéz arra konvertert írni
  • Schwarz
    #1
    Kéne kreálno valami egyszerű porgramot arra, hogy DOS-os programból USB-s nyomigára tudjak nyomtatni. Tudom, h kismillió program van ami monitorozza az LPT-t és már meg is a file, de ez nem jó.
    Szóval ott akadtam el a dologban, hogy a DOSos mártixra 17 CPIvel nyomtatott karaktereket vajh hogy kellene előállítani?

    Erre várok elsősorban tippeket, ötleteket!