12
  • Vakfrost
    #12
    Hello. SZerintetek melyik géppel járok jobban, ezzel vagy a Sony- N1-gyel?
  • Blasta
    #11
    Hát igen, az autós kép zárideje 2 mp, ezt állvány nélkül lehetetlen lett volna kiexpózni, stabilizátor ide vagy oda.
  • Hegyikecske
    #10
    van benne stabilizátor, attól független lehet h volt állványis de ha automatán fényképezett, akkor a kocsik miatt a záridőt hosszabbra vette és amiatt lehet bizonyos része elmosodottabb (mondjuk tényleg láttam már ennél szebb képeket is)
  • Hegyikecske
    #9
    jah és a 16:9es képarány nekem nem lenne előny, viszont az átnézeti keresőt még hiányolnám
  • Hegyikecske
    #8
    Hmm a legtöbb képet zajosabbnak látom az átlagnál, ahogy a cikk is írja.
    "Akik hétvégente, nyaraláskor szeretnének csak kattintgatni nem fognak csalódni a készülékben.">> Ahhoz kissé drágának találom :)
    Viszont a 4*es zoommal nem tom mibaja van a cikkírónak, ez valóban nem sok de az átlagnál több!
  • Blasta
    #7
    Véleményem szerint azért, mert akik ilyen gépet vásárolnak, azok nem fognak álvánnyal járkálni a városnézés alatt, netán az erdőben a kirándulás alatt. Így tehát: tessék, erre képes a gép egy hétköznapi felhasználó kezében a stabilizátorral együtt.
  • btommy76
    #6
    Lehet, hogy az én szememben van a hiba, de borzasztóan ratyi minőségűek a képek még ISO80-ban is. Pl. sárga virágos makrókép. Zajos, életlen, szétmosott. Több képen is bemozdulásos életlenség tapasztalható, ha már tesztképek készülnek vele, miért nem lehet egy nyamvadt állványt használni?????
  • Blasta
    #5
    Ráadásul egy 4:3-as CCD-vel nem vagy közelebb ha 16:9-ben fotózol, mert csak csökkented a felbontást.
  • Blasta
    #4
    De a CCD-je nem 16:9-es, és ez itt a lényeg.
    A 16:9-es képarányt jópár gép tudja. (pl. a cikkben említett FX9 is, de annak se ilyen arányú a CCD-je)
  • xedos
    #3
    Fuji Finepix F710
  • xedos
    #2
    Néhány megjegyzés:
    Fuji Finepix F710-es gépem van. -lassan egy éve...
    Ez már akkor tudta a 16:9-es képarányt! Ráadásul az LCD-je is 16:9-es 2.1” Widescreen CGsilicon TFT (173,000 pixels) approx. 100% coverage.
    Ráadásul az új notik nagyobb része is 16:10-es. Sőt az összes nagyobb lcd és plazma tv is!
    Egyébként tájképnél,csoportképnél sokkal jobb mint a 4:3-as kép!
  • DKm
    #1
    "Így a 8,4 megapixeles felbontást csak 16:9-ben képes a gép produkálni (aki a szokásos 4:3-as arányban kívánja használni a gépet, annak meg kell elégednie 6 megapixellel, 3:2-es arányban pedig 7 megapixelt tudunk használni)." Ezt nem vártam egy ennyibe kerülő gépnél. Jó kis gép még akkor is, ha nem szeretem az ultrakompaktokat. Kíváncsi vagyok, mikor jön rá a Panasonic, hogy nem ilyen rohadt zajos érzékelőket kéne betenni a gépekbe?!