25
Otthoni Internet TV hogyan?
  • Dj Faustus #25
    NSV adás létrehozása lépésről lépésre (#20-as hozzászólásomban szereplő - időközben megszűnt - weboldal archiválva):
    #0
    [url=http://web.archive.org/web/20051124024221/http://users.skynet.be/andystrappazzon/nsv/page3.html]#1[/url]
    [url=http://web.archive.org/web/20051124024244/users.skynet.be/andystrappazzon/nsv/page4.html]#3[/url]

    NSV adás létrehozása lépésről-lépésre #2 (hivatalos nullsoft fórumról):


    NSV adás létrehozása #3 (hivatalos nullsoft fórumról)

  • passatgt
    #24
    i-tv.hu
  • Dj Faustus #23
    Nem lehet.
    Az NSV adáshoz külön Shoutcast kell, külön porton keresztül.
    Bővebben erről itt.
    (Google 6. találata a nsv shoutcast simultaneously szóösszetételre...)
  • Saddalim #22
    ó látom ugyanazt használja mint a winamp netrádiója (shoutcast source)
    lehet valahogy nyomni a kettőt egyszerre?
  • Saddalim #21
    kösz, megnézem
  • Dj Faustus #20
    Itt olvasható egy lépésről-lépésre oktatóanyag.
  • Saddalim #19
    tyű és ezt hogyan?
  • Saddalim #18
    ja én ezt olvastam, de utána volt, hogy updated verzió, gondoltam akkor az jobb, de az nem ment. na mostmá' álmos vagyok holnap kipróbálom :-)
  • Dj Faustus #17
    "Making and/or streaming your own NSVs using our NSV Tools (updated 4/19/03)"
    Forrás: #2 hozzászólásomban ajánlott NSV oldal.
  • Saddalim #16
    help ezt az nsv-t hogy lehet beszerezni? én még a letöltésig sem jutottam el :-)
  • Dj Faustus #15
    A mintavételezési frekvencia - egyszerűen fogalmazva - azt adja meg, hogy egy másodperc alatt hányszor vesz a számítógép a hangból mintát; hányszor "dönti el" (egy másodperc alatt) milyen hangos is épp az adott hang.
    Tehát ha a mintavételezési frekvencia 44100 Hz, akkor 1 másodperc alatt 44100-szor nézi meg a számítógép milyen hangos is a hang.

    A mintavételezési frekvencia duplájának kell lennie az átvinni kivánt frekvenciatartománynak
    Vagyis ha a mintavételezési frekvencia 44100 Hz (CD minőség), akkor az átvivendő frekvenciatartomány 22050 Hz. Ha a mintavételezési frekvencia 32000 Hz, az átvivendő frekvenciatartomány 16000 Hz.

    Minél kisebb a mintavételezési frekvencia, annál kisebb lesz egy hangfile (de annál roszabb lesz a minősége!), annál kisebb sávszélességet foglal el az Internetes adatforgalomból (akár a file átvitele, akár pl. egy csevgőprogram esetén). Persze erre van más mód is (mármint hogy kevesebb helyet foglaljon el egy file/egy internetes adatfolyam) - ez pedig a tömörítés (MP3, Flac, stb...).
  • Balumann
    #14
    a mintavételezési frekvencia az mi?
  • Balumann
    #13
    Sztem jó volna ha lehetne nézni mondjuk az RTL -t meg a TV2-t, de azzal egyetértek hogy a magyarországi árakra ránézve nem igazán van esély hogy ezek lehetők lesznek egy ideig. Meg hát az nem is éri meg nekik, meg hát minden izé-bigyó... az HBO-t jó volna ha lehetne nézni neten, arról inkább ne is beszéljünk, annyiba kerül mint másik 60 csatorna együtt :D
    Köszi, akkor majd ezt a VideoLAN-t megkeresem és kipróbálom valamivel, kiváncsi vagyok rá
  • Dj Faustus #12
    A Videolan server, vagy az NSV is képes erre, csak a bitrátát elégg kicsire kell venni - így a hang mintavételezési frekvenciáját, csatornaszámát, a videó felbontását, FPS-ét is csökkenteni kell - de ez a minőség rovására mehet.
    Másrészt ha otthonról adsz műsort maximum csak a feltöltési sebességeddel tudsz gazdálkodni.
  • Dj Faustus #11
    Sajnos a magyar televíziócsatornák nemigazán nyitottak az internetes realtime televíziózás ügyében - ami a magyarországi internet-árakat figyelembe véve nem is csodálok.

    Másrészt mit akarsz nézni a kereskedelmi csatornákon? Mónika-show-t? Győzikét? Barátok közt-öt? Vagy egyéb színvonaltalan műsort? (Bár a kereskedelmi adókon nagyritkán van érdekes, jól megcsinált műsor is...)
  • Balumann
    #10
    bár mondjuk ez egy kicsit OFF de ha már így belemerültünk a témába
  • Balumann
    #9
    tényleg olyan program nincs, amivel mondjuk egy kisebb minőségü videót tudok így sugározni egy embernek? Mármint úgy értem mint ahogy Winampal lehet úgy hallgatni zenét hogy az továbbítja egy szervernek, amire rákapcsolódhatnak és hallgatják amit én. Ugyna ez nincs rádióba véletlenül? :D tök jó lenne
    modjuk 512 kbps-es a kimenetem, egy 368 kbps -es videót ha kisugároznák az menne sztem ha 1 embernek mutatok xD
  • eminemboy
    #8
    JO lenne elmagyarazni:D
  • Frosty01
    #7
    na látod pont ezt akarom elkerülni :)
    nincs igazán szükségem tv-tuner kártyára :D
  • Norby86
    #6
    Faustus: Működik a két program,köszi. :) Amugy félreértés lehet kicsit itt,mert ennek a topiknak nemhiszem hogy sok köze lenne az Online TV playerhez. Ismerem azt a progit,de az nemtud kiküldeni streamet online,csak venni.
  • Dj Faustus #5
    De. Szerezz be egy TV-tuner kártyát és kösd rá az antennát/kábeltv-t - és tied az itthoni kereskedelmi adók egy része.

    Vagy ha nem valós időben akarod - keresd fel a televízió honlapját, és ott megtalálhatod az egyes műsorokat archiválva.
  • Frosty01
    #4
    olyant nem tudtok ami fogja az itthoni kereskedelmi tévéket is?
  • alph4
    #3
    Online TV Player v2.9
  • Dj Faustus #2
    Videolan Server - a VLC Player készítőitől
    NSV - a Winamp készítőitől
  • Norby86
    #1
    Azt szeretném megtudni valakitöl aki ért ezekhez hogy a windows media encoderen kívül milyen program van ami windows vagy linux alatt tud online tv adást sugározni? Olyan programra lenne szükségem ami nem csak webcamom,vagy pc tv-tuner kártyátképes kiadni internetre,hanem pl. amit a winampba nézek,vagy más videolejátszó progival. Tehát lehessen akár videoklippeket kiküldeni online.