45
  • haxoror
    #45
  • Frosty01
    #44
    és mi van akkor ha a csapágyak berozsdásodnak? :DDDDDDDDDDDD
  • CsabiDuke
    #43
    Szerintem meg visszajött egy terminator az időben és megtalálták a kezét... lassan jön a skynet és a háború!!
    De azért én sem tartom hülyeségnek ezt a műkezes dolgot, meg azt sem hogy egyszer még divat lehet belőle, és egyszer még pontosabb, erősebb, gyorsabb lehet mint az igaz... bár nem tudom mert mind2-t ugyan az az agy irányítja...
  • dez
    #42
    "támogatja valamennyi életforma (mesterséges értelmek"

    Egyelőre az még nem életforma... :)
  • Kryon
    #41
    Ez a jövő:

    http://tarrdaniel.freeweb.hu/documents/Transzhumanizmus/transzhumanizmus.htm

  • Bith
    #40
    Miért kéne hajlania? Én is be tudon hajlítani anélkül, hogy a többi mozdulna.
  • chromecat
    #39
    ezzel kapcsolatban biztosan kevesebb etikai aggály merül fel, mint a klónozott sejtekből előállított mesterséges végtagokkal, nem?
  • uniu
    #38
    Az emberi kez nagyon bonyolult, sztem jo 200 ev kene min.,hogy hasonlot modellezzenek, de inkabb mar akkor tenyleg egy uj kinovesztese celszerubb.
  • immovable
    #37
    Az energia ellátást lehet a donor teste adja majd...
    Egy emberi test elég sok, elektromos és hő energiát állít elő...
    Sztem az energia nem lesz próbléma...
    Vagy ha mégis este lecsatolod és rádugod a töltőre, csak ha éjjel kimész a budira ne hagy a szobában:)
  • Gabest
    #36
    A lényeg azon a "pszichózis"-on van :P Mint ahogy töri órán tanították régen, az agy felfedezi az eszközt, majd annak a használata visszahat rá, amitől jó esetben tovább fejlődik. A kérdés, hogy milyen hatással lesz majd az emberek személyiségére egy ilyen művégtag, mennyire fogunk függővé válni (pl. szemüveg/kontaktlencse nélkülözhetetlen ma már), valamint lesznek-e akik direkt levágatják és lecserélik kezüket-lábukat, ha megéri.
  • mrgenya
    #35
    azért egy egészséges kezet nemhiszem, hogy ilyenre cserélgetnének 20 év múlva. a rendes kéz sztem akkor is jobb lesz,mint egy mű, egész más érzés lehet. nameg akinek valódi keze van, annak biztos kevesebbszer 'romlik el', mint akinek csak ilyen zajos műkéz jut.
    és mikor lesz oylan szintű egy ilyen szájberkéz, hogy gitározni lehessen vele?:) nameg a szájbergyerek?:)
  • Inquisitor
    #34
    A Texhnolyze azért kicsit más volt, ott csak akkor sikerült begogadtattni a szervezettel és kiküszöbölni a páciens "Cyber-pszichózisát" ha mágiát is igénnybevettek a készítésénél ;)
  • Kis-Bob
    #33
    Jó dodlog, de a kis motorokat mivel működtetik? Duracell-el? Azért remélem, hogy nem.
  • Gabest
    #32
    Két dolog jut eszembe. Egyik a texhnolyze félelmetes jövőképe az ilyen robotvégtagokről. Másik meg hogy vajon ha ezzel behajlítom a kisujjam, akkor hajlik-e vele a gyűrűs is??? :)
  • dez
    #31
    "teljesen érzővé tett kéz-prototípus"

    Hm, én nem látok rajta mm^2-enként x érzékeny tapintás, hőmérséklet, stb. érzékelőt.
  • Del Sonar
    #28
    Szerintem tök jó.
  • Anteris
    #27
    reménykedjünk hogy a műkezük egy picit jobb mint a szerverük. mer a felpakolt médiafájlokat rohadtul nem lehet megnézni. Illetve lehetne de akinek 2 és fél anyja van az várja meg a tetűlassú letöltést..
  • Anteris
    #26
    és miért nem igazi kezet próbálunk meg gyártani?
  • sz4bolcs
    #25
    húúú, ennek a játékosnak arany keze van.. és tényleg..


    félszemű, félkarú, féllábú gyilkos jut erről eszembe :D
  • Molnar_T
    #24
    Hát bármikor is vezetik be, nem hiszem hogy a TB száz éven belül megadná rá a támogatást :D
  • duke
    #23
    Amilyen orult a vilag,nem lepodnek meg azon hogy amikor majd 10-20 ev mulva hetkoznapi kiforott technika lesz,akkor sok egeszseges ember is lecsereli a kezet ilyenre.Divatbol,meg hogy erosebb, gyorsabb legyen.Ugy fogjak cserelgetni hetrol hetre az emberek a kezuket az ujabb es ujabb modelekre,mint manapsag mobilokat.
  • valamit
    #22
    "az összes lehetséges orvosi és etikai kérdést, amit egy ilyen implantátum felvethet még... legalább öt, de inkább nyolc év kell majd, mire az eszköz túljut minden szükséges eljáráson" - azér ez elég gáz, 5-8 ÉV? kiváncsi lennék milyen etikai kérdéseken gondolkodnak, tekintve, hogy ma is vannak művégtagok (na meg igaziak is, ez max valahol a kettő közt lehet)
  • Zedas
    #21
    Szerintem előbb lesznek teljes értékű mechanikus végtagok, mint hogy kitalálják hogy hogyan lehet a kilökődés veszélye nélkül pl. egy kezet átültetni, avagy az adott személy génjei alapján egy kezet építeni neki (ez utóbbit 3D szövet építéssel már meg tudják oldani, de csak porcokkal)
  • Dredd
    #20
    cyberpunk2020 - a végén 100%-ban megvalósul addigra. úgy legyen
  • FTeR
    #19
    persze az a "bőr" csak sima gumi volt, nem érzékelt semmit.
  • FTeR
    #18
    vagy tíz éve volt egy ilyen a friderikusz műsorában. csak ott a csávókám egész karja élő szővet volt a fém vázon.
    még poénkodtak is azon, h lehúzta a "bőrt" a karjáról mint arnold apánk.
    és az agyával irányította. mondta, h gond szokott lenni, h ha valaki felidegesíti, akkor a karja lendűl bemunatni a nemzetközit, ezért a másik hóna altt van egy kikapcsoló gomb :D
  • Pharaoh
    #17
    Valószínüleg az energiatakarékosság és a helyhiány miatt nem az erőre mentek a fejlesztők.
  • valamit
    #16
    persze, meg milyen precíz, nem?:) hátha majd dartsot lehet vele nyerni ;)
  • Kornan
    #15
    És mekkora erőt lehet vele kifejteni?Nem örülnék ha valaki egy ilyennel megszorongatná a vállam.
  • Omega
    #14
    ez az egyik legkiforrottab technológia...
    10-20 éven bellül már talán ilyen végtagjaik lesznek a mozgássérülteknek...
  • Xantia
    #13
    Vezeték nélküli kapcsolat az ember és a keze között. Majd jönnek a crackerek és betörnek a kezemhez, azt majd csodálkozom, mikor kiverem a saját fogamat.
    Persze azt is mondhatom majd a bíróságon, hogy nem én raboltam ki a bankot, hanem amig aludtam (elkábítottak), addig távirányítással másvalaki csinálta.
  • Mészy
    #12
    Jó lenne, ha minél hamarabb elterjedne! Van egy barátom, ő nagyon tudna ennek örülni...
  • HUmanEmber41st
    #11
    Luke Skywalkernek is ők csimálták??
    Ez a lézerkard nagyon éles tud lenni..
    Na de a kéz nem néz ki rosszul, sok sikert a fejlesztőknek!
  • Evogordon
    #10
    Nekem már holnap megveszi apa :D
  • _Vegeta_
    #9
    Vegre valami ertelmes cikk/fejlesztes.
  • enkido
    #8
    Először a Schwarzeneggeren kellene kipróbálni, neki már megvan a megfelelő tapasztalata... :DDDDDDD
  • roliika
    #7
    őőőőőő...az akksi hol is van benne? :-D Lehet,szivargyújtóról megy.;-)
  • Lazarus
    #6
    Gondoljatok bele milyen lenne ha elveszítenétek a kézfejeteket... én mindent megtennék hogy lehessen egy ilyenem (Programozáshoz nemárt ha 2 kezed van)
  • lesko
    #5
    Személ szerint nekem tetszik! Sőt ha valóban működőképes a dolog akkor kételkedem benne,hogy buknának vele! Persze az is igaz,hogy nem lesz egy olcsó mulatság!
  • toyotakacsa01
    #4
    Inkább robbotzsaru.

    Majd ha a sérült katonák ilyet kapnak...
    Erősebb, jobb lessz mint az igazi.