7
  • pemga
    #7
    Hmm, és szegény voip telefon még sehol nincs... Lehet, hogy a skype szépen át is fogja ugratni azt a technológiát (ld. céges szélesszájú bérelt vonalak).
  • gregor
    #6
    200 ezren még mindig modemmel neteznek,hát nem semmi!
  • Fenjoy
    #5
    értem és köszi az infot
    :)
  • shabba
    #4
    USA-ban a helyi hívás ingyenes, és mivel a netes behívás jellemzően egy közeli primer központba történik így az is. Persze azért ennek az ára benne van az alapdíjban, ami épp ezért $25-30. És ugye azt mindenki fizeti, az is aki nem netezik, az is aki már broadband. Szerintem idehaza hasonló konstrukciónak nem lenne kirobbanó népszerűsége, hisz már a 3400Ft-os alapdíjat is sokallják az előfizetők.
  • Fenjoy
    #3
    ez okés, de én ugy tudom, hogy USA-ban ingyenes a modemes elérés, még itthon lovés nemde?
  • shabba
    #2
    Az a 200ezer csak a regisztrált modemes aki fizetős netcsomaggal rendelkezik. A freenet szolgáltatókat használó cirka hasonló számosságú tömeg ebben a statisztikában sosem jelent meg mivel róluk nincs hivatalos adat.

    Egyébként még a fejlett nyugati országokban is megvan egy 30-40%-os modemes részarány, ami ott akár milliós tömegeket is jelenthet a jóval nagyobb népesség adat miatt.

    Az össz internetezők számához viszonyított broadband arány terén nem vagyunk elmaradásban. A gond inkább a népességhez arányosított elterjedtségi mutatók körül van.
  • Fenjoy
    #1
    komoly azért hogy még 200.000-es tömeg modemezik...ennyit a nagy árversenyekről (DSL)...meg etc
    :)