20
  • arty
    #20
    a jelentősebb oldalakon/jelentősebb videoenkoding tesztekben már a sima k8 is a p4 fölé magasodott, a dual maggal csak elhuzott ... egy időre. anandtech, xbitlabs... prohardver ... nincs erőm linkelgetni, keress rá ha nem hiszel nekem :)
  • NEXUS6
    #19
    No meg azért is kéne kicsiny teljesítmény bele, mert a Zapple ezzer akar majd villantani az első X86-os macijában.

    A 32 bit az viszont szerintem is gáz!
  • Benoke
    #18
    Nem rossz nem rossz, de a tesztek szerint van még mint upgagradelni a Jónáson :) Minden esetre a fogyasztás értéke végre szép.
    Mondjuk az össze hasonlítás kicsit gáz, hogy asztalival kell össze vetni a mobil proci fogyiját.
  • reechike
    #17
    Hajrá AMD!!!
  • asysoft
    #16
    Szerintem csak az X2 óta jobb ebben az AMD. K8-al csak felzárkózott...
  • the Godfather
    #15
    Windows PistaEz volt a nap vicce...Hát igen, AMD rulez..és ha megmarad felhasználóbarátnak, még ha picitt drága is, sokra megy.
  • arty
    #14
    az az eddig csak a k7 vs. p4 időkben volt, a k8 óta az AMD ebben is jobb ... (a legtöbb videos alkalmazásban - divx/CPC/premiere...)
  • arty
    #13
    érdekes az AMD A S Z T A L I processzorának fogyasztását összevetni az INTEL M O B I L processzorának fogyasztásával...

    inkább az intelre szégyen, hogy csak ennyivel zabál kevesebbet egy noteszbe valo cucc ... :)
  • MacrosTheBlack
    #12
    Az amd is fejleszti a saját duplamagos turionját, ami a jelenlegi fényében, hacsak nagyon el nem kúrják, megintcsak ütősebb lesz az intelnél, hiszen nemcsak dupla magos, de 64 bites is (a Jónás még mindig csak 32 bites, ez nem sokkal a Windows Pista előtt nem kimondottan előny).
  • MacrosTheBlack
    #11
    Nem feltétlen, mivel egy mobil procinál szempont a hőtermelés (ott nem lehet folyékony nitrogénhűtés), az asztaliba meg elfér a prescott kazán is, tele lehet zsúfolni cache-el, meg túlhajtani az órajelet.

    A 108W a teljes konfig fogyasztása, elvileg a Jónás a Dothan dupláját, kb. 50W-ot fogyaszt, ami persze k. sok egy mobil cuccnál, de lesz ennek 1 magos változata is! Valszeg ez utóbbi kerül majd a rendes notikba, a duplamagos meg a DTR-ekbe.

    Viszont érdekelne milyen videokártya lehetett a tesztkonfigban, ami a maradék 58W-al megelégedett (illetve még annyival se, mert az alaplap, memória, vinyó, minden fogyaszt valamennyit), és mégis ennyi fps-t ki tudott hajtani a doom3-ból.
  • asysoft
    #10
    "...Yonah konfiguráció alig fogyasztott kevesebbet..."
    Magyarul a konfiguráció fogyasztott ennyit, nem a proci. 100W mobilgépbe... Szép teljesítmény lenne azt hűteni.
    Ahhoz képest, hogy ez egy mobil proci, nem teljesít rosszul. Mondom ezt úgy, mint "AMD-párti". Az asztali változat még okozhat meglepetéseket, persze badarság lenne azt hinni, hogy az AMD is topog egy helyben...:)
    irkab1rka: Eddig azért voltak jobbak az intel procik tömörítésben, mert jóval magasabb órajelen futottak.
  • BiroAndras
    #9
    "firefox 1.5"

    Ez hogy a f@szomba jön ide?
  • reechike
    #8
    Azért "szép" teljesítmény, hogy azonos órajelen, nagyobb gyorstárral, fejletteb gyártástechnológiával, majd' egy év késésel végre elérték az X2 szintjét. 108 watt meg egetverően sok egy mobil processzornak, kicsit nehéz lesz rá könnyű laptopot építeni.
  • irkab1rka
    #7
    "A Yonah egyedül a videótömörítésben mutatkozott gyengébbnek"

    Most viccelsz? Ha valamiért, akkor pont ezért szokás intelt venni.

    2, firefox 1.5 = kalap szar. VÁltok is Operára de még ma.
  • NEXUS6
    #6
    Remélem, hogy ezel az örömködős PR dumával senkit nem tudnak átvágni a palánkon.

    Én sokkal többet vártam volna, valszeg ilyen prockó sem fog a köv gépembe kerülni!
  • zzebi
    #5
    Kiegészítés:

    Igaz ugyan, hogy a Yonah notebook processszor, de az eredeti, Anandtech-es cikkből kiderül, hogy architektúrájában szinte azonos a jövőre kijövő Intel desktop processzorokkal, tehát nagy teljesítménykülönbségre felesleges számítani.
  • zzebi
    #4
    Szerintem kicsit túlzás azt állítani, hogy ezzel az Intel megszorongatja majd az AMD-t. Az AMD-nek hónapok óta vannak ennél jóval gyorsabb Dual-Core processzorai.

    Az igazsághoz persze hozzátartozik, hogy a Yohah legkorábban kb 2 hónap múlva jelenik meg 2GHz-en. A gyorsabb változatra 8-9 hónappal később kerül majd sor. De az akkori leggyorsabb Yonah-ok is lassabbak lesznek, mint a mostani csúcs Athlon X2 4800. Ráadásul addigra az AMD szintén kijön a méggyorsabb, már talán 65nm-es processzorokkal.
  • FTeR
    #3
    szvsz 108watt mobilba nagyon sok, inkább legyen gyengébb a cucc.
    wiszont asztaliba elég jó lenne.
  • BiroAndras
    #2
    2 mag, és max. terhelés mellett nem olyan rossz. Sok 1 magos proci is eszik ennyit.
  • Darth Sith
    #1
    144W????? :O