19
  • Maci1
    #19
    Ha profi fotot meg videot is akarsz kesziteni, ajanlom figyelmedbe a sony professzionalis kamerait amely gyonyoru videot vesz fel es meg 4MP kepet is csinal...szerintem ennel jobb nem kell!
  • Blasta
    #18

    Millió olyan gép van ami mind szép fotókat, mind jó minőségű videót képes készíteni! Nem a gép készíti a fotót, hanem Te!
    A kérdés csak az, hogy milyen célra szeretnél fényképezőgépet! Hobbi célra a legtöbb komolyabb kompakt gép TÖKÉLETESEN ELÉG (kivételek azért akadnak).

    A működési elv meg kiesik, hiszen ha videózni szeretnél, akkor DSLR gépek kilőve, kész passz, maradnak a kompaktok, azok mind ugyan úgy működnek.
  • Mpxplay
    #17
    "nem amolyan csicsás kis masina, amivel sem jó fényképeket, sem jó videofelvételeket nem lehet készíteni"
    Pont az a bajom, hogy nincs olyan gép ami mind a kettőt tudná... a gép belső felépítése (működési elve) másodlagos kérdés...
  • Thrawn
    #16
    Teljesen igazad van. A "jó fényképeket" alatt a technikailag jó képeket értettem. Természetesen egy kép még lehet attól csodálatosan megkomponált mestermű, hogy mögötte gyengébb technika van.
  • Gabo
    #15
    "... sem jó fényképeket..."
    Ezt azért nem jelenteném ki ilyen kategórikusan. A fényképezőgép csak egy eszköz, leginkább a fotóson múlik, hogy mit képes belőle kihozni. Ha valakiből hiányzik a fotózáshoz szükséges látásmód, egy félmilás géppel sem fog tudni jó fotókat készíteni.
    Persze lehet, hogy megint én tévedek...
  • Thrawn
    #14
    Alaposan el vagy tévedve. Ez egy tükörreflexes fényképezőgép, videofelvételt ilyen géppel nem lehet készíteni. A gép felépítése lehetetlenné teszi. Ez fényképezőgép, nem amolyan csicsás kis masina, amivel sem jó fényképeket, sem jó videofelvételeket nem lehet készíteni. Az alacsony zaj pedig a kompaktokéhoz képest hatalmas méretű érzékelőnek köszönhető.
  • Mpxplay
    #13
    De utálom mikor zajos a kép...
    Esküszöm a D50 teszt fotók egy csöppet jobban néznek ki (vélhetően a beépített zajszűrőnek köszönhetően). Már csak valami MPEG4-es videofelvétel hiányzik belőle, különben vennék valami ilyesmit...
  • SymbioC
    #12
    Ha megszponzorálod, én szívesen írok tapasztalatokat, véleményt...
  • Zro
    #11
    Canon 350D-m nekem is van srácok, de mi a helyzet a Nikon D70s-el ? Tapasztalatok, vélemények? Végül is ez egy Nikon ismerető volt :)
  • GregSB
    #10
    Én csak azt nem értem a Canonnál, hogyha a Powershot sorozatban van spot, akkor a 350Dbe és 20Dbe miért nem tudtak rakni???
  • KM
    #9
    Miért? Nincs benne?
  • Gladiator
    #8
    még vki beírja, hogy nincs a 350D-ben spotmérés, vagy halhatunk még pár okostojást?
  • Thrawn
    #7
    Nincs, sőt, még a 20D-ben sincs spot fénymérés. A Canon a DSLR-ek közül csak a professzionális célú gépekbe tette bele, mint pl. 1D, 1Ds.
  • rgranc
    #6
    Ugyan mondd már, te milyen speckókat nézel, mert szerintem meg nincs. A 9%-os részleges az nem igazán spot mérés...
  • KM
    #5
    De le vagyok lassulva ma.
  • KM
    #4
    Ne súgd, mert nincs:
    "Metering: 35 area eval, center weighted, partial" (dpreview.com).
  • Yeltzin
    #3
    spot nincs benne, mutass olyan speckót, ahol azt írják, van

    bár a gép menüjénél jobb "speckó" csak nem kell...
  • nyu
    #2
    "(a 350D-ben nincs spot mérés)"
    khm, tessek akkor megnezni a speckokat ujra, megsugom, van :)
  • aaaaa
    #1
    "Egy apró anomáliát azért meg kell említsek: a D70s-sel készült képek EXIF adatai között hiába is keressük az ISO érzékenységre vonatkozó adatokat, egyszerűen valami számomra rejtett okból fakadóan el van rejtve. Remek dolog, mondhatom."
    Nikon View , Nikon Capture kiírja gond nélkül ...
    Ugyanígy nem írja ki egy átlagos program az ISO értéket a D70, D50,és D100-nál sem, szóval ez nem újdonság, még ha nem is jó.