14
  • dez
    #14
    ime a megoldás:
    "a 30GB-os DVD-DVD" -> "a 30GB-os HD-DVD"
  • ati88
    #13
    Lehet én értettem félre, de DVDből nincs 30gigás, csak 17es...
  • dez
    #12
    Én nem vagyok ebben olyan biztos. A 2 rétegű DVD nem csak a jogdíj miatt olyan drága... És a 30GB-os DVD-DVD 2 rétegű, miközben a BD-ből az egyrétegű is 25GB-os. (A HD-DVD-ből meg csak 15.)

    Ráadásul, a HD-DVD, a DVD-hez hasonlóan 2 lemezből áll, amiket össze kell ragasztani, stb., miközben a BD olyasmi, mint a CD. Hosszabb távon (a gépsor átállítás után, mert szerintem nem kell teljesen lecserélni) szvsz a BD az olcsóbb.
  • dez
    #11
    Mi van? Az üres hordozóra azt írsz, amit akarsz. A "műsoros"-on lesz a védelem. A HD-DVD-n is lesz jogdíj. Ebből a 2 szempontból egyformák. És a műsoros HD-DVD műsorával sem csinálhatsz azt, amit akarsz.
  • Power
    #10
    Ez csupán pár amerikai kutató intézet becslése mondja ezt.Ők írták 5-6 évvel ezelőtt, hogy mára már az itaniumból többet adnak el, mint az x86-ból. Amíg semmi konkrétum nincs az árakról, addig bármiféle győztes hirdetni dőreség. Az ár/kapacitás fog dönteni.
  • Power
    #9
    A HD DVD lemezek sokkal olcsóbban előállíthatók, mint a Blu-ray lemezek.
    A kétrétegű Blu-rayből elég távolinak tűnik.
    A Blu-ray-nek csak a PS3 az egyetlen esélye, de lehet hogy ez is kevés lesz.
  • Lame
    #8
    Annyira nem hat meg ez a CD kezeleses tema. Inkabb az erdekel, hogy jo minosegben irja meg a Blu-ray lemezeket :)
  • pemga
    #7
    A HD-DVD-nek ez az intro verziója, azt ígérték lesz több is. Igazából majd az árak döntenek az _írható_ piacon. (Azt tudni kell, hogy a HD-DVDnek annyi előnye van, hogy a meglevő gyártósorokon előállítható, tehát az _elején_ valószínű olcsóbb lesz.) A média piac teljesen más, ott a kiadók vannak helyzeti előnyben :)), és jelenleg nagyon úgy néz ki, hogy a BR nyer. Aminek én persze örülök, de ebből nem kell messzemenő következtetéseket levonni az írható területre. Pláne hogy az olvasók combo-k lesznek...

    A jogdíj pedig eléggé _helyi_ probléma, aki nagy(obb) tételben vásárol az most is külföldről vásárol 100-as tételben (4-5 ember összefog és közösen rendel, ha máshogy nem :)), az alacsonyabb adók és jogdíjak miatt. És ez teljesen legális, mert ugye EU :).
  • mousee
    #6
    Hát, ha elvileg jogdíjjat tesznek rá, akkor nem szabadna másolásvédelmet, ugyanis ez sérti a user jogait nemde? Ha már kiperkálja a dellát, akkor had írjon rá azt amit akar :PP
    De mivel lesz benne úgyis védelem, meg az artijus is rámegy, ezért rohadt drága lesz, és senki nem fogja megvenni... Ezért látom én a hd-dvd-ben a jövőt... Én is jobban örülnék a nagyobb kapacításnak, de a fenti okok szerintem nem fogják hagyni elterjedni a br-t...
  • davos80
    #5
    Amíg a Dual Layer lemez 1500 körül van,addig kétséges számomra az egész...
    Mennyi jogdíjat basznak majd rá vajon egy 50 gigás BR lemezre?
  • NuCLEARScoRp
    #4
    Kell a szarnak HD DVD alig fér el több adat rajta mint egy kétrétegő DVD-n...

    Blu-Ray az igazi!!
  • Godefroy
    #3
    Minek?
    Valszeg a Blue Ray fog győzni, nem érdekük támogatni az ellen szabványt...
  • Zsoltika 007
    #2
    Az biztos hogy megéri a pénzét. Mégis az lenne a szerencsés ha minden egyben lenne. (Hd-dvd is kell)
  • HUmanEmber41st
    #1
    Na ez a kombó már egy jó megoldás lesz .
    Talán lemegy az ára 1 év alatt annyira, h meg tudja vásárolni a magyar "nagyközönség" is.