32
  • aaaaa
    #32
    Ennyit erről, és nem a Tied az egyetlen...
    Nem fogsz tudni rá egyszerű tekergetéssel több fényt varázsolni. A sötétedés meg természetesen a képcső gyenge minősége miatt következtt be. :(
    Keress egy olyan szervízt ahol még működik az a cucc, amivel álljtani tudják, de nagy csodát ne várj...
  • dez
    #31
    Nekem meg van egy néhány éves, (és úgy tűnik, már retired) 17"-es (majdnem teljesen síkképernyős) Sonym, ennek is az a baja, hogy eléggé lesötétedett. De sajnos a sorkimenőn - érdekes mód - mindkét poti a fókuszt állítja. És más, fényerőt szabályozó poti nincs is benne. Meg más poti sem nagyon. :) Mit lehet vele csinálni? (Amikor korábban szervízbe akartam vinni, azt mondták, ne vigyem, mert épp rossz a hozzá való gép, amivel automatikusan beállítanák. Egy évvel később még mindíg rossz volt. Ekkor ment a szekrény aljába.)
  • IoIa
    #30
    Nekem Sony TV-m van, eredeti japán Sony képcső... és nem Kelet-Európában gyártották/szerelték össze. Ezen le is mérhető, hogy milyen a jó minőség. Persze az is igaz, hogy ezt nálunk nem forgalmazták...
  • aaaaa
    #29
    "Az való igaz, ha TV-t vennék Sony-t vennék."
    És miért ??? Mert sok okos azt mondja, hogy az a jó ?
    Alsó kategóriában semmi köze a régi japán minőséghez, Kelet-Európában gyártott ..... mind. A drágábbaknak is hamrabb megy tönkre a képcsöve mint az egyéb EREDETI japán képcsövel szerelt készülékeknek. ( Pl. Hitachi , Toshiba, stb.)
    A Targádon meg tekerj egyet a sorkimenő legalsó potiján, mindjárt világosabb lesz, és azután megint elmegy még pár évig :)
  • SirMaci
    #28
    Nekem egy Targa 14" monitorom van. Nem egy csúcs technika de 9 éve használom majdnem minden nap és most kezdem rajta észrevenni hogy nem mutat tökéletes képet(sötétedik vagy mi).
    Azt hozzá teszem, hogy egyszersem volt szervízben.

    Az való igaz, ha TV-t vennék Sony-t vennék.
  • Zsoltika 007
    #27
    Ez bármelyik LCD monitorral előfordulhat. Gyártástechnikával jár (nem tudják kizárni).
  • droland
    #26
    Így van, életemben vettem LCD monitorból sony-t, addig mindíg CTX-em volt, 2 is, először egy 15 aztén egy 17 colos (előbbi MÁR 3, utóbbi 1 éves, EGYIKEN SINCS EGY DARAB HIBA SEM, SEMMI), na mondom veszek egy 19-es sonyt, mert SONY, első hét után EGY NAGY VÖRÖSEN ÉGŐ BUNKÓ PIXELHIBA. Tovább is adtam, most próbálkozom egy Fuj-Sie-vel (19), eddig no gond :)
  • Enkil
    #25
    a lcd monitorok nagyon jók a sonynak
  • IoIa
    #24
    A Sony termékek közül nem érdemes bármit megvenni. De amit érdemes, azt a jobb minőség miatt igenis érdemes. Ilyenek pl.:
    - TV (nem a kommersz és a lengyel összeszerelésűek)
    - minidisc
    - walkman (ha még gondolkodik valaki kazettában)
    - videokamera
    - (egyes fényképezőgépek, de nagy a konkurencia, és vannak jobb gépek is)
    - Playstation család
    - videostúdióberendezések

    ezeket különösen nem venném a Sony-tól:
    - VHS videómagnó (drága és van jobb)
    - CD-ROM (nem jó)
    - CD player (nem jó)
    - Hi-Fi berendezések (drága és vannak jobbak)
  • Yfel
    #23
    Sony-t inkabb video alkalmazasokra vennem. Az audio cuccaik olyanok, mintha fazekbol szolnanak...

    Sony TV-t/projectort viszont vennek kerdes nelkul.

    Y
  • aaaaa
    #22
    Nem nagy okosság egy erősítőt manapság úgy megcsinálni, hogy ne legyen alapzaja... Ez az ami legkevésbé romlik el.
    De például elgondolkodhatna a SONY a CRT monitorok képcsövén lévő tükröződés mentesítő réteg jobb "rögzítéséről" is, mivel rengeteg Trinitron csőről ez foltokban levált... Ha az egész felületről le akarnád szedni, hogy legalább egyforma legyen, az már nem olyan egyszerű, a többi helyen remekül tapad, ellenáll a súrolásnak is...
    Ezt még a gagyi kínai gyárak sem tudták utána csinálni , azokról valahogy nem jön le ez a réteg...
    Az CD DVD drive-ok minősége meg ... , Szóval nem első osztályú...
  • Zozo76
    #21
    Nekem az elso CD olvasom egy Sony 2X volt. Epp hogy kibirta az 1 evet, mar akadtak az audioCd-k es kinlodott az olvasassal. Nem sokkal utana a baratom Sony 4X-se is behalt ugyanigy. Akkor megfogadtam hogy nem veszek semmit ami Sony. 3 eve hozzam kerult veletlenul egy Sony erosito, hasznaltan, de jo allapotban. A mai napig ezt hasznalom az XBOX/PC-hez. 2 db Orion HS282-t hajt meg. Szinte nincs alapzaja, es megy mint az oramu.
  • reaper4
    #20
  • NEXUS6
    #19
    Persze félig meddig én is csak poénból írtam;)

    Ennek elenére szerintem a Sony termékek akkor is fel vannak árazva. Az az átlag 30%(vagy több) amennyivel kategórián belül többe kerülnek egyszerűen nem éri meg.
  • IoIa
    #18
    Tessék szíves lenni azonos kategóriájú terméket összehasonlítani.
    Volt a családban Funai TV, egy rémálom volt. Félévente szervízbe kellett vinni.
  • NEXUS6
    #17
    Az első, noném, beépíthető, 2X!!!!!;) CD-m talán még mindíg üzemel a családom valamelyik gépében, a hasonló korú Sonykra meg már nem is emléxszem (pláne szivesen) olyan régen kiszortam őket.

    Ez már kettő.
    Ja és ha belegondolok a PS-em se nagyon bírta a gyűrődést, szídott is akinek eladtam, hogy mennyire leharcoltam, kb 2 év alatt.
  • NEXUS6
    #16
    A Sony majdnem csúcs CD-lejátszóm kb 10 év után behalt, a Funai tv-m meg már 15 éve bírja.

    Persze ez csak egy eset, és ugye 10 év is nagy idő.
    Mindenesetre ha ez fordítva történik az egyáltalán nem zavarna!
  • dez
    #15
    A Csillagok Háborúja III-at és a Pókembert (II-t?) is Sony digitális (HD-s) kamerákkal vették fel.
  • Enkil
    #14
    Tényleg elég feltünő hogy szinte az öszes amerika meg japan tv társaságoknál meg film készítőknél a legtöbb cuc sony
  • Zsoltika 007
    #13
    "Te aztán határozott véleménnyel bírsz. Bevásárolnál, ha lenne zsetonod egy "egyre gyengébb" minőségű Sony-t?"
    Nem. Ezzel azt mondtam hogy annyira még nem rossz.
    Én nem a félprofi + profi termékeikre gondoltam.
  • IoIa
    #12
    Te aztán határozott véleménnyel bírsz. Bevásárolnál, ha lenne zsetonod egy "egyre gyengébb" minőségű Sony-t? A Sony a (video)stúdoótechnikában verhetetlen. A félprofesszionális termékei is messze a legjobbak. Az egy dolog, hogy a Sony kommersz termékeket is gyárt, és azoknak az ár/teljesítmény mutatója nagyon rossz, mert azok is drágák. Vagyis kommerszben nem érdemes Sony-t venni, az biztos. De ha valaki minőséget akar, az nem kommerszet vesz, és akkor megtapasztalja, hogy milyen is a Sony minőség. A professzionális Sony termékeket nem a lengyelországi összeszerelőben gyártják, viszont nálunk túlnyomorészt ilyenekkel lehet találkozni az üzletekben. Ezeket én sem ajánlom senkinek.
  • Zsoltika 007
    #11
    Én összességében így látom. Persze ettől függetlenül én is bevásárolnék náluk ha lenne 20 millás kuponom.
  • Enkil
    #10
    na ezt erősen kétségbe vonám
    a minőség még mindíg ott van csak az a magas ár ne lenne akor én is ha tehetném akor inkább sony lcd monitort meg 60 órán át müködő sony mp3 lejátszót vettem volna csak sajna drága
  • Zsoltika 007
    #9
    A Sony is megy lefelé a lejtőn. Pedig vmikor még jelentett vmit a Sony márka név. Ma már csak az ár és a nagyképűség maradt meg. A minőség egyre gyengébb.
  • Enkil
    #8
    edíg azé sírnak mer mindenki másol most meg pont ez a baj he he
  • FTeR
    #7
    az nem baklövés, h neked, pár haverodnak és a konkurenciának nem tetszik valami, miközben maga a piac elégedd vele.
    mivel adott esetben te és a haverjaid nem is számítanak bele a piacba. + minél jobban zavarja a konkurenciát annál jobb.

    sony pont olyanokat szívott mostanában, amivel a konkurenciát erősítette meg (noname asztali dvd gyártó cégek) és a saját felhasználóit büntette/lázította (SOE,BMG).

    de azt is írhatnám, h nem jött be a célzás :)
  • Sanyix
    #6
    Az a jó :DD szívjon csak a sony.
  • Lazarus
    #5
    A Sonynak van komoly konkurenciája, a Microsoftnak nincs (vagy kevésbé)
  • myke
    #4
    igen,de a Microsoft-tól számítasz ilyen baklövésekra,a Sony-tól viszont nem
  • IoIa
    #3
    Ez semmi a mikorfos számtalan baklövéséhez képest.
  • HappyBoy
    #2
    Majd lesz jobb védelem, még több pézért! Amit persze a végfelhasználóval fizettetnek meg, pedig ellene készül. Fasza nagyon!
  • FTeR
    #1
    egyre több hibát követ el a sony. minden nagyobb részlegénél van valami balhé. ez még sokba fájhat nekik...