23
A Monty Python csoport egyetlen amerikai tagja, úgy látszik, nemcsak az angol humor, de a germán mesevilág iránt is vonzódik. Nem elég, hogy szűk két évtizede Münchausen báró képtelen kalandjait álmodta újra egy ötletektől és trükköktől hemzsegő filmben, ezúttal a világ legismertebb meséit összegyűjtő testvérpárt választotta főszereplőnek.
  • Laky
    #23
    megnéztem...
    majdnem elaludtam rajta, pedig én nem vagyok ilyen típus :(
    kicsit többet vártam a filmtől...
  • haxoror
    #22
    Dehogy reagáltam túl, bazzeg én Uwe Boll filmjeit is rezzenéstelen arccal végig tudom ülni és ez nagy szó! (na jó, egy kis rángatózás azért van :P)

    De EZ valami borzalmasan pocsék élmény volt
  • haxoror
    #21
    bölcs döntés!
  • Jhon Balu
    #20
    családnak bejött én elaludtam rajta
  • Tatyla
    #19
    ezt azért kicsit eltuloztad,nyugodj meg mert agyvérzést kapsz...
  • haxoror
    #18
    Úristen mennyire szar film, a végén már sikítoztam a fájdalomtól!

    Az egyetlen éélvezhető rész amikor a nyitójelenetben a normálisabb tesó megpróbálja agyonveri a csodababos kretént, Jakob vagy mi a szarnak hívták fullidegbeteg lihegős degenerált korcs...

    Ha valaki van olyan szerencsés hogy még nem látta ezt a "filmet" AZ NE NÉZZE MEG!!!
  • szargep
    #17
    VoltAm!
  • Frosty01
    #16
    a mozikban, nálunk is. :P
  • Frosty01
    #15
    mikorjelenikmek?
  • Loál János #12
    Tájékoztatásul. -.-
  • PyRex
    #9
    "hóenber"

    Mondd, hogy ezt direkt írtad így...
  • winnie
    #8
    szerintem nagyon gyenge lett:)
  • soulhunter
    #7
    azért az a "hofehérke átdolgozás" rész eléggé erőltetett volt...
    anélkül jobb lett vna
    amugy yahh, nagyon jo film :)
  • Prof William
    #6
    KLicsit olyan Álmosvölgy Legendájás a hangulan. Nagyon bejön!
  • smici
    #5
    szóval még nem láttátok? :o
    akkor nem is mondom el, hogy a hóenber meg fog halni :-)))))
  • sweech
    #4
    csak a reklámot láttam de az fasza
  • Prof William
    #3
    Nagyon érdekel! Már alig várom!
  • smici
    #2
    szép volt, jó volt
  • Laky
    #1
    Az 1810-es években német területen járunk, amelyet Napóleon hadai tartanak megszállva. Két néprajzgyűjtő görnyed a fogadó asztalánál, és a gyertya hunyorgó fényénél fáradhatatlanul körmöli Piroska és a farkas történetét, amelyet a nép együgyű gyermeke éppen... Na, ilyen jelenet nincs a filmben. Terry Gilliam rendező és Ehren Kruger forgatókönyvíró (Sikoly 3., A kör) ugyanis egyáltalán nem történetileg hiteles módon kívánta ábrázolni a jeles mesegyűjtőket. Ez a film a fantázia birodalmáról szól, és még a meséktől is messzire rugaszkodik.

    A két Grimm tesó (Matt Damon és Heath Ledger) itt országos szélhámos: boszorkányűzőként járják a falvakat, és a nép babonásságát kihasználva, egy kis szemfényvesztés, azaz korabeli eszközökkel előadott trükkparádé kíséretében tekintélyes összegeket csalnak ki a reszkető atyafiaktól. Egyszer aztán lefülelik őket, és egy utolsó lehetőséget kapnak a megszálló hadsereg helyi parancsnokától. Egy környékbeli város határában egyre-másra tűnnek el a fiatal lányok. Nos, oldják meg az ügyet!

    Miközben ismert mesék motívumaival poénként szórták tele a filmet, az alapvetően komikus hangvételre harsány horroreffektek vetnek sötét árnyat, ha a gótikus képi világ nem volna már amúgy is épp elég sötét. Szóval van itt mese, kaland, ijesztgetés, szerelmiháromszög-dráma, sőt Monica Bellucci gonosz királynője jóvoltából egy kis csábítós rémtörténet is. Kicsit zagyva, kicsit zümzüm a produkció, de ötlet van benne temérdek.



    http://href.hu/x/pep