35
  • Epikurosz
    #35
    már úgy értem, a méretesebbje
  • Epikurosz
    #34
    igen, de azok a lények az 1 atm nyomáson lévő életre alapozva élnek. Bang!
  • Horváth János
    #33
    Helyesbítek: kissé közelebb lévő bolygot is megemlítenék, a Jupitert, mint gáz-bolygót.
    Lehetnek olyan élőlények, akik csak a légkört látják intenzíven, mi meg emberek a szilárd- kőzet-légkört érzékeljük.
  • Horváth János
    #32
    A mi "emberi létünkből" nézve a Vénuszon nem lehet emberi élet rajta, de mint előzőleg írtam lehetne rajta olyan fejlett "lény" aki kilát a felhők mögül, és csak a kifelé lévő nagybolygókat lássa meg, mint a hasonló Saturnust, vagy Neptunust, amik hasonlóak a Vénusz légköréhez.
  • rigidus
    #31
    En nem zarnam ki az elet jelenletet. Az oceanok melyen 90 barnal joval nagyobb nyomas van, nincs legkor se, megis vigan uszkalnak a halak.
  • Epikurosz
    #30
    Olvasd el az Ezer év a Vénuszon c. sci-fi könyvet. Kb. harmincéves. Botond Bolics György írta. Nekem tetszett. A Vénuszt a könyv szerint denevérszerű értelmes lények lakják. Értelmi szintjük a bantu négerekével azonos, kb.
    Az index.hu-n már írtam a könyvről, mindjárt belinkelem ide.
  • Horváth János
    #29
    A Vénusz szerintem mégis csak "élettelen" bolygó, de lehet rajta valami organikus sejt,abszurd életjelenség, amit mi nem érzékelhetünk csak úgy messzi szondákkal, csak ha odaérne egy ilyen leszálló egység, és hosszabb ideig tudná közvetíteni az adatokat.Sajnos a szélsőséges viszonyokra méretezett szondák : légnyomás, hőmérséklet- ezeket még most sem tudnák biztossan megvalósítani.
    ..De talán mégis ?? Drukkolok a sikerhez!!

  • Epikurosz
    #28
    Na, ja, és az indiánok teljesen kiirtották az előttük ott élő kaukázusi rasszhoz tartozó embereket (legközelebbi ma élő rokonaik az ainuk. Kevesen vannak ma már, Japánban is pusztítottak a mongoloidok). Kenewick ember. Mond ez valamit?
    (Remélem, jól írtam.)
  • Horváth János
    #27
    Kedves Hozzászólók!
    Megkérlek Benneteket, hogy a "T"-mára kapcsolódó hozzászólásotokat közöljétek,- nagyon jó témákat hoztok fel, de ez a Vénuszról szól--na.
    H.J.
  • assdf
    #26
    Jó de ezt miért nekem cimezted?Nem egészen értem mi közöm van a mérgeskigyókhoz meg a mérgükböl kinyert gyógyszerekhez...

    Epikurosz:Ez igy tévedés.Az egyes államszervezetek(pl inka,azték) omlottak össze különféle okok miatt,de ettől még a lakosság megmaradt.De nem az államszervezet a lényeg hanem az emberek (az indiánok).Európában is összeomlott a római civilizáció, de ez nem jelent semmit, az emberek tovább éltek.Viszont a fehér ember gyakorlatilag kiirtotta az indiánok nagy részét, ami nem egyenlő azzal hogy egy államszervezet összedöl.
  • kutyak
    #25
    Éppen tegnap este volt a Spektrumon egy műsor, amiben különböző kígyók, gyíkok, békák, csigák, pókok, stb. mérgeit vizsgálták. Több mérges kígyó mérge tartalmaz olyan anyagot, amely felhasználható a gyógyászatban, pl. mellrák kezelésére. De vannak fájdalomcsillapító anyagot tartalmazó mérgek, vagy éppen remek rovarölő szer vonható ki az egyik ausztráliai pók mérgéből. Furcsa a természet (és meg kell ismerni! a pénz nem számít), a mérgeskígyó, ha megmar, perceken belül meghalsz, de a méregnek az egyik összetevője egy olyan fehérje, ami a daganatos sejteket elpusztítja, így életet ment. Tanulságos műsor volt.
  • Epikurosz
    #24
    Ez az indiános sztori érdekes. szerintem saját magukat pusztították volna el azok a kultúrák, mint ahogy el is pusztították többször. Kolumbusz már az x-edik, szintén elég vérszomjas verzióval találkozott.
  • Epikurosz
    #23
    off
    Mellőlem levették, ni. :-)
    Különben én már megszoktam és megszerettem. Kicsit hiányzik is. :-)
    most már csak csilalgok kellenének, de nem tudom hogy lehet olyat szerezni.
    talán vmi mobilt kell hívni, de nem tom melyiket.
    off
  • assdf
    #22
    Hát igen.Meg sokfajta élet létezhet ám nem csak szén alapú.Én úgy vagyok vele hogy jobb amig nem tudunk róluk, akár fejlettebbek akár nem, mert mindig az indiánok jutnak az eszembe,ők is mennyivel jobban jártak volna ha soha nem találkoznak fehér emberrel...
  • valamit
    #21
    #17: na igen, ez egy olyan ok, ami ilyedésre adna okot. és ha a vénusz-mars övezet (a korábban gondolt Föld +- némi távolság) megfelel az élet feltételeinek, akkor ennek esélye is sokat nőt.

    #18: ahogy én néztelek, 2 hete kaptad. amúgy fogalmam nincs mikor szabadulsz meg. de vedd úgy, mint valami rangjelet ;)
  • Horváth János
    #20
    Nem biztos hogy fejlettebbek, csak más élet-zónában élhetnek. Az Ő szemléletükben például a Föld egy "hideg, ritkalégkörű Mars-jellegű bolygó.
    A Marsot pedig Uranus-Neptunusz féle rideg- messzi bolygókhóz csatolnák.
  • valamit
    #19
    :) okés, persze, ezt nem konkrétan értettem. hanem valahogy úgy, hogy csak azután tudjuk majd, hogy jó e valamire, ha megismertük, és lehet, hogy olyan dologra lesz jó ami most vagy valamikor épp megoldhatatlannak tűnő probléma. (és szvsz. ez nem csak a Vénusz légkörére, hanem mindenféle kutatásra, új megismerésre igaz)

    csak azért írtam aids-et, meg rákot mert gondoltam ezek szemléletes példák.
  • assdf
    #18
    Ja egyékbént nem tudja vki véletlenül hogy ez a felkiáltójel meddig lessz még a nevem mellet vajon? már vagy egy hónapja kaptam...
  • assdf
    #17
    Akkor ijednénk meg, ha majd a nagy idegen élet keresése közben esetleg egy olyat találunk ami fejlettebb nálunk és esetleg éppen készülnek egy bevándorlásra :)
  • dez
    #16
    (Egy anyag nem fogja megoldani a rákkérdést - akármennyire is szeretné a gyógyszeripar.)
  • valamit
    #15
    én azér megijjednék, ha a Marson aztán meg a Vénuszon is élet nyomait lelnék... akkor ugyanis sokkal de sokkal nagyobb az élet kialakulásának az esélye mint eddig számították (és így az értelmes életének is) ... na jó, lehet nem az ijjedés a legjobb szó erre, de egész más megvilágításba helyezne dolgokat
  • valamit
    #14
    lehet pont az a keverék lenne a rák ellenszere, vagy az aids-é ;D
  • Bohun
    #13
    Lehet primitívezni, én nem az űrkutatásra szánt pénzt sajnálom hanem a céljait szerintem sokkal több haszna lenne az emberiségnek ha például a Holddal foglalkozna a Vénusz helyett. ennyi
  • jointeer
    #12
    primitiv-.-
  • jojo
    #11
    Hát 400C fokon nem hiszem, de engem speciel érdekel az a része, hogy kialakuló bolygó lenne-e vagy egy ellakott bolygó miatt vannak ezek a különleges jelenségek.
    "Föld és a Vénusz, sok egyéb tekintetben azonban ikertestvérekként tartják számon"
    Remélem lesznek szép beszámolók róla!
  • plamex
    #10
    Jah ... olyan ez mint a horgászat ... nem mindíg ott akadunk a legnagyobb halra ahol gondoljuk ... :)
  • kutyak
    #9
    Minnél többet tudunk a világról, annál jobban eligazodunk benne.
    Egyébként én is szurkolok, hátha van élet ott.
  • plamex
    #8
    "Egyes tudósok az élet jelenlétét sem tartják kizártnak, többen úgy vélik a felhők által elnyelt napfény valamilyen biológiai tevékenységgel párosítható."
    Poén lenne ha pont a Vénuszon találnának életnyomokat a Mars helyett ...
  • Epikurosz
    #7
    ...és ha begyűrűzne valami a K+F-ből a hétköznapokba is, az is jó lenne.
    Mert az én digit kamerám, például, egy kis nedvességtől kipurcant. Nem űrtechnika.
  • nickname
    #6
    Tudom hogy már sokszor elmondtam... ezt a 260 milliot nem tűzbe dobták, hanem "mind az utsó fillérig" hasznos helyre ment. Technikai fejlesztések, tudosok fizetése, infrastruktóra szóval stb K+F... ha nem szolgáltat semmi hasznos infot akkor is van értelme.
  • Kensin
    #5
    Ezt ahhoz a kérdéshez hasonlítanám, hogy: "Miért költünk heti x Ft -ot kajára, ha 100 éven belül úgyis meghalunk?"

    Erre a válasz az, hogy rövidtávon nem bírnánk amúgy ki a 100 évet, a Vénusz Expressz meg pont fordított, arra a 260 millió dollár egy hosszútávú "megélhetés".

    Az utánunk lévő nemzedékek akik esetleg már ki tudnak menni oda örülni fognak, hogy már van fogalmuk az egészről.
    Meg azért manapság se lenne rossz a tudósoknak tudni ezt-azt. Elvégre azért tudósok, hogy tudjanak :)
  • KM
    #4
    Neked semmire...
  • BiroAndras
    #3
    Sokkal hasznosabb, mint egy B2 2 milliárd dolcsiért.
    Vagy mint az iraki háború heti 3 milliárdért.
  • Kutuvoz
    #2
    A tv-ben azt mondták, hogy az elszabadult üvegházhatást akarják vizsgálni...
  • Bohun
    #1
    Csak tunnám mire jűó nekünk, hogy ismerni fogjuk a vénusz légkörének a pontos összetételét 260 millió dollárért.=P