27
Tehát amire DVI-n tudom rákötni a TFT-t...
  • PyRex
    #27
    lol, de ennek meg dvi inputja nincs. Ehh, van olyan TV tuner (külső), aminek van VGA (DSUB) inputja és outputja. Azaz a PC-ből jön a kábel, be a tunerbe, onnan meg megy tovább a monitorba. Na nekem pontosan ilyen kell, csak DVI-be. De egyszerűen nincs. Nem értem, miért...
  • Inquisitor
    #26
    TV tuner/switcher with DVI out - 134.95 ánglius fontocska
    És ez is csak 1024-ig ... (de legalább megtudtam, hogy kapni HDMI-DVI átalakítót)
  • Inquisitor
    #25
    KWorld gyárt külső tunert (1650x1050 max. felbontásig), ami minden féle jóságot tud, de DVI az nincs rajta.
  • Inquisitor
    #24
    http://www.cestuff.com/tuners/tvtuner_info.htm?submit2=More+Info
    Heh, és max. 1024-es felbontásig, ami nem túl jó hír TFT ügyben, más tészta, hogy az analóg TV adások már 800x600 fölött élvezhetetlenül szétkockásodnak.
  • Inquisitor
    #23
    http://www.cestuff.com/tuners/images/dvi_setup.jpg
    Szerintem 125 dollárért már kapsz egy TV tuneres DVI-os DVD lejátszót, ráadásul 140 dollár körül láttam HDTV tuner (ami gondolom tud analóg tv adást is fogni) amin van DVI. Szóval pöttyet drágálom.
  • PyRex
    #22
    UP! Hátha azóta létezik ilyen... :)
  • PyRex
    #21
    PIP - Picture In Picture
  • hmhm
    #20
    De mi értelme van hogy a tuner rakja ki a képet a monitorra, hogyha egyszer a gép is rá van kötve?
  • PyRex
    #19
    Nem, nem így van. Illetve van ilyen tuner is, de nekem olyan kell, amin átmegy a videojel és ő rakja rá a TV képet (tehát tud PIP-et, stb...), na és ilyenből egyelőre csak DSUB-osat találtam. DVI-set nem :(
  • MacrosTheBlack
    #18
    Nem igazán értem a kérdést, a monitorra a videokártyád van kötve, a tv tuneren csak antennabemenet van (meg rádió). A tv képet is a videokártyád nyomja ki.
  • PyRex
    #17
    lehet, hogy a 8e forintossal igen... :)
  • mod
    #16
    Ez nem igaz. A külső tunerrel ezerszer több gond szokott lenni, mint a belsővel!!! Ezt tapasztalatból mondom, és több embertől is hallottam! Szóval nem ugyanaz a kettő.
  • PyRex
    #15
    jaja. Nem, sajnos a legjobb vagy a DVI bemenetes 1280x1024 felbontású LCD TV lenne (minimum olyan paraméterekkel, mint a monitorom) - ilyet nemtom, hogy találok-e. Vagy sajna marad a DVI-s tuner. Ami szintén nincs egyelőre :))) Legalábbis nem találtam. Pontosabban egy DVI kimenetes HDTV tunert már találtam (490 dollár - lol), de azon meg nincs bemenet. :))
  • Sir Quno Jedi
    #14
    Akkor meg kell egy külső analog, meg egy belső DVI-os vazeg ! Valamék mindig ki tudja elégíteni az igényeidet és mindkettő rámegy így a moncsidra ! Jó akkor meg azzal fogsz jönni, minek 2 távirányító [HAHA] !
  • PyRex
    #13
    LOL :) Jaja van több lehetőség. A bleső tuner is számításba jött, vagy esetleg a külső USB-s (ami mondjuk olyan, mintha belső lenne), de nemtom, még gondolkozom. Mert azért amikor már tuti nem kell a gép, akkor kikapcsolnám :))) Igényeim vannak, tudod :)))))
  • Sir Quno Jedi
    #12
    Akkor neked belső TV tuner is jó lenne, aminek amúgy DVI-os a kimenete és PIP-es. Hiszen úgyis menni fog a géped. HA meg nem menne, akkor a moncsi úgyis azt a jelforrást jeleníti meg, amelyik aktív (elsőnek) általában, tehát nincs mit kapcsolgatni. Szerintem. Amúgy milyen messziről nézed, hogy neked fel kell kelni a fotőjbó, ha kapcsolgatni akarod a moncsit ?!!

    Vegyé olyan moncsit/LCD TV-t, ami tuneres és DVI bemenete is van, ezzel gondjaid megoldódtak ! :DDD
  • PyRex
    #11
    Nekem is 2 volt, de most vittem be az egyiket az irodába, mert idegesített a 2 egymás mellett. Komolyan :)) Mivel ugye amikor egy van, akkor pont előtte ülök középen, ha meg 2, akkor vagy a fejemet forgatom, vagy az egyik kiesik mindig a látószögömből, szal nekem a végén már fájt tőle a szemem. Most azon gondolkozom, hogy a 2 19-esből kéne venni egy nagyot. De nem tudnám annyiért eladni, pedig az apple cinema display-jel nagyon szemezgetek :DDDD
  • Sir Quno Jedi
    #10
    Tudom én, nadehát azzal kell beérni ami van. Ezért van nekem 2 TFT-m :DDD.
  • PyRex
    #9
    Nade pont ez a lényege az egésznek, hogy én PIP (picture in picture)-t szeretnék használni, érted? És nem a monitoron akarok kapcsolgatni, mert akkor pl. ugyanúgy fel kell, hogy keljek a fotelből. Úgy kellene, hogy DVI-n átmegy a jel a tuneren és ha TV-t akarok nézni, akkor bepattanok a fotelbe és a tuner ezúttal a tv képét jeleníti meg. Ha monitoron akarok kapcsolgatni, akkor erre bármely gagyi tuner is jó, mert a monitoromon van DVI, DSUB, RCA és SVIDEO bemenet is, tehát szinte mindent rá tudok kötni, de úgy a monitoron kell kapcsolgatni, és nincs PIP sem... :(

    A DSUB-os külső tv tunerekkel meg amúgy semmi bajom, csak a TFT-m képe DVI-n kifogástalan, míg DSUB-on enyhén látszik a különbség :((
  • Sir Quno Jedi
    #8
    Node a moncsidon van sima D-SUB is a DVI mellé (nemde?), arra rádughatod az analog tunert, a DVI-ra meg a gépet, oszt a moncsin döntheted el mék jelet bambulod. Ennél jobb megoldásra sztem., várhatsz még egy jó ideig. Tényleg az lenne a jó, ha a tuner keverné, de azok mind csak analogot tudnak sajna, úgy meg romlik kép eleve (egyébiránt az összes rákeverős megoldásnál romlik). Digitális HD tunerben lehet, hogy van DVI-os, de azok csak digit adásokra jók, így itthon úgysenem érnél vele semmit még jó pár évig.
  • PyRex
    #7
    Hát ha PIP-t tud a külső TV tuner, azt csak úgy tudja, hogy átmegy rajta a VGA-jel ugye. Ha DVI a videokarin a kimenetem és a monitoromon a bemenetem és van egy DSUB in/out -os TV tunerem, akkor mi a francot csináljak?
  • hmhm
    #6
    a vga-n lévő két kimenetnek mi köze van a tv tuner kimenetéhez ? :o
  • PyRex
    #5
    Vááárjatok, Ti nem értitek akkor mire kell :)
    Nekem azért kell a DVI, mert a VGA-mon 2 DVI kimenet van, a TFT-men is DVI bemenet van, lehetne ugyan DSUB-DVI kábellel szarakodni, de a képminőség nekem FONTOS (amikor a PC képe jelenik meg a monitoron), ezért gondoltam arra, hogy DVI-s tunert veszek... Tehát nem a TV képe miatt, hanem a PC képe miatt kell a DVI!
  • Sir Quno Jedi
    #4
    Analog ksifelbontású TV adáshoz minek DVI. Én most szerzek be egy AVerTV 7 BOX-ot, jó az és megy 1280*1024-ben is. Így a DSUB-on be tudom majd dugni a moncsimba és a DVI-on meg a gépet dugom bele, aztán ő majd szemelget...
  • hmhm
    #3
    hdtv?
  • Cat #2
    biztos létezik, de gondolom az nem a 40e ftos árkategoria

    egyébként a dolgot kicsit feleslegesnek találom, tekintve hogy a bejövö tvadás képminősége elég bénácska - max. a lelkednek tesz jót hogy te mindent megtettél, de változás az nem lesz.
  • PyRex
    #1
    A kérdés adott. Van-e olyan külső TV tuner, amivel a DVI-s TFT monitoromat tudnám használni? DSUB-ot hanyagolnám, ha nem feltétlenül szükséges...