578
Ogame Starwars-os űrstratégia
  • YMan
    #538
    dobhatnál egy iwiwes üzit hogy hogy alakult az életed. :)
  • öregharcsa
    #537
    hogyne ismerné de majd hülye lenne elárulni mi és hogyan van...

    ahol én vagyok admin phpbb3-as fórummotort használunk, ez lehetővé teszi a felhasználói név,email cím, és IP alapján a tiltást...mivel már frissítették időközben(folyamatosan csinálják) a fórummotort valószínű hogy még beraktak egy két biztonsági funkciót...ezt bárki kipróbálhatja csak regeljen egy ingyenes tárhelyen ahol engedélyezve van a fórum kialakítás ill támogatják ezt...

    én most ezért nem frissítek hogy megnézzem mivel tök jól müxik a fórumunk...(megtalálható az aláírásomban)
  • YMan
    #536
    azért vicces kicsit hogy a saját rendszereteket nem ismered :)))
  • YMan
    #535
    ennyire nem vagyok láma.. :P

    fix ipről vagyok, cookie-t nem töröltem és kitiltott a fórumból Gurat. Nem is tudtam olvasni.. átírtam a mac-t és máris megy minden.
  • ChaosTeam
    #534
    akkor lehet esetleg cookie? :D
  • YMan
    #533
    Asmodeus: kipróbáltam, nem így van. Azonos ipről két külön gépről nézve egyikről lehetett fórumozni, a másikról nem, ha a MAC-t átállítottam akkor a másikról is.

    Ekrazit: Nem tudom, de nekem sok volt a társaság.. :) majd beregelek és megnézem. Mindkét szerveren egyszemélyes klánban vagyok.. az a jó :)
  • ChaosTeam
    #532
    Szerintem IP alapján bannolnak a fórumból és nem MAC alapján....
  • öregharcsa
    #531
    én már nem játszom semmivel..elég volt...

    sok sikert a játékokban...mi lett a v7-es csapattal??(asszem ott voltunk nem?? )
  • YMan
    #530
    a fórum mac-address szerint tilt. Nagyon egyszerű kipróbálni, bereg, kizáratod magad, bannolnak, nem tudsz visszamenni. Mac address-t váltasz és máris igen. Kipróbálva..:)

    Ekrazit: tegnap jártál pont a fejemben :) Az S1-en és az S8-on játszom most:)
  • öregharcsa
    #529
    nocsak kit látnak szemeim.. :))))

    üdvözlet neked !

    nem tudják..pláne ha router mögött vagy :)) de volt aki megpróbált ezzel megetetni, sőt bizonygatta az igazát...mondjuk pont rossznak, mivel ezzel(is) foglalkozok....egyébként van rá lehetőség, de nem hiszem hogy az szabályos lenne az ogame keretein belül...így aztán meg lehet magyarázkodni...
  • ChaosTeam
    #528
    Azt megnézném, ha a GO-k tudnák nézni a MAC address-t :D
  • öregharcsa
    #527
    halihó komám!!!

    rég dumáltunk!! így utólag is Boldog Karácsonyt Neked és kis családodnak!!

    Wildguns-t nyomod még ??

  • YMan
    #526
    Nos az ogame-ben a hálókártya MAC address-t is figyelik az OP-ok, amit simán át tudtok írni windows alatt.
  • öregharcsa
    #525
    ???? ez hogyan lehet?? max ha legyártottad és közben megtámadtak...saját maguktól nem tudnak megsemmisülni..ha ilyen történik szólni kell a jegyrendszeren keresztül a GO-nak screenshot-al kiegészítve az észrevételt..

    ez akkor egy BUG a játékban, bár én nem találkoztam ilyennel eddigi pályafutásom alatt....
  • JasonXXX
    #524
    Sziasztok!

    Egy fontos kérdésem lenne. Miért semmisülnek meg a hajóim a gyártás pillanatában?
  • öregharcsa
    #523
    Hali!

    Sally elég normális..vele lehet egyezkedni...ha olyan helyen netezel ahol fenn áll a veszélye a közös IP használatnak azt jelenteni kell minden esetben...

    ha nem tudod ki lehet az azt is jelezni kell..nem árt ha elmondod pl hogy ott ahol laksz(v munkahely) 1 közös IP-t használ mindenki, de te nem tudhatod ki játszhat, mivel xy emberke használja ugyanazt a netet..
    viszont fent áll a veszélye hogy aki onnan játszik az megtámad úgy hogy ő a melóhelyről is tolja(más IP)..ez esetben nem tudják tiltani az egyébként egyező IP címeket viszont amikor hazaért látják az IP egyezést ami ez után tiltást eredményez..sajnos a rendszer ilyen fafejű...

    egyébként ki volt ez az arrogáns barom és melyik uniban volt ez??
  • JasonXXX
    #522
    Sziasztok!

    Egy fontos kérdésem lenne. Mostanában nem számlál az óra a fejlesztéseknél és az építéseknél. A hajóim megsemmisülnek mielőtt legyártaná a hajógyár. Ez miért van?
  • Alien69
    #521
    Sziasztok!
    Eseményem van. Kitiltottak. "Közös hálózat bejelentésének elmulasztása" című KAMU dumával (eddig 3 napra, és még magyarázkodjak is). :-) Előzmények. Egy nálam jóval erősebb tag többször is kémlelt. Nem olyan nagyon, és nem rendszeresen, de kémlelgetett. Más is. Ő emlékeim szerint a 16. (!!!), én 700 alatt (voltam szombaton, kitiltásom napján). Haza értem munkából, és voltak üzik, meg villogott a piros felkiáltó jel. Nézem az üziket, köztük 3 kémlelés, ebből kettő ártalmatlan, mellékes, a harmadik ettől az illetőtől. A támadás 1,5 óra múlva csapódott volna, azaz, mondom, no para, rá érek. Mondom, írok a csávónak, mert szerintem a kommunikáció, és a diplomácia a lényege a játéknak (aki mást mond, annak nincs igaza, hiszen hogy a lótúróban tudnám felvenni a harcot vele, ugyebár). Tehát, megnéztem, VOLT bőven hajóm az FS-re. Ráadásul, relative sok egyébb hajóm is volt ott, az össz létszámom fele, ami nem sok, kb 15-15 kicsi, kb 4 cirkáló, és még kb 2-2 nagyobb csata hajó (vagy mi a rák, most meg se tudom nézni a nevüket, de mellékes). Tehát írtam egy levelet, hogy felesleges jönnie, mert mire ide ér, már egy hajó se, és anyag se lesz itt. Erre vissza ír, nagy betűkkel (azaz ordibálva), hogy csalok, és feljelent! Indoklás? ...mert amikor kémlel, nem vagyok bent, amikor támad MINDIG belépek. Eddig (szerinte) 3x volt így (de az tuti, hogy 2 hete nem kaptam támadást)! Azaz csont idióta az illető, ezt szűrtem le, elsőre nem is értettem, mi a gondja. Következő válaszban írtam, hogy most értem haza munkahelyről, ne zaklasson már ilyen hülyeséggel. Mondom, jelentsen, nincs mitől tartanom, mert nem csalok, mondom, kb ugyan az az élet ritmusunk, ezek szerint. Válasza, hogy ne kamuzzak (kb ez), és legyalul. Na, mondom, ez tényleg idióta (ezt nem írtam meg, végig kultúráltan, normális hangvételben írtam). Ergo, mondom magamban, inkább elkezdek FS_elni. Na, ENNYI! Kiírta, hogy ehhez nincs jogom, vagy jogosultságom, vagy mi a rák. Végül kidobott a rendszer, és nem tudtam vissza lépni. Sikerült kiderítenem, hogy kitiltottak ezzel a kamu indokkal. Áááá, egy csöppet se gyanús, hogy PONT akkor, amikor egy gyökér támad. :-D Természetesen, tegnap nyitottam egy jegyet, kaptam "választ", és le is zárta SALLY admin, aki kitiltott. Ráadásul, én az a fajta hülye vagyok, aki szokott fizetni a plusz szolgáltatásokért, szinte mindegyik gameforge játékban, amiben ott vagyok, fizettem már, és itt is, nem olyan régen, kb 1 hete fizettem is. Valszeg, a támadásommal buktam több százezer anyagot, mert kb 280E nyersi volt ott, plusz a hajók, amiket valszeg leamortizált az illető, ugyanis vakáció módba raktak, azaz az ellenem indított támadás MÉG befejeződik. Egyenlőre ennyi. Jegyet újra nyitottam, és megkértem, mondják már meg, milyen IP címem ütközött, milyen felhasználó névvel van az illető, és miért nem ŐT tiltották ki, mi alapján engemet. Sok kérdésem lenne, és szívesen leanyáznám ezeket, de tudom, nem érek vele semmit se.
  • mrlittlescent
    #520
    -Üdv! Én még csak 2 hete tolom az ogame-t. 1200.-ként a toplistán. A "phalanx" holdra telepíthető védelmi és kém cumó. Láthatod vele bizonyos körben a flottamozgásokat. Bevárod az épp hazatérő flottát vagy szállítókat és bezúzod... Ha rosszul tudom,remélem kijavítanak.
  • joly73
    #519
    Tudna valaki segiteni mi az a "phalanx"! Köszi a választ!
  • YMan
    #518
    lehet vakációzni, nincs megőrzés, és nem bombázzák agyon a faludat (lehet, de itt nem szokás) jaaa és KORREKT kezdővédelem van végig.. pontszámarány alapján... ha érdekel az S7 szerveren játszom, privát üziben ha érdekel megírom milyen nickkel. Több magyarral találkoztam, én is magyar klánban vagyok.
  • öregharcsa
    #517
    itt lehet vakációzni??? v ez is megőrzős játékmenetre van kihegyezve mint a klánháború és travian pajtások?..
  • YMan
    #516
    csak elsőre, meg másodikra is (nyersanyagok, árak/arányok stb), valójában (szerencsére) nem ugyanaz a játékmenet...
    Mindenesetre ezek után nem pofátlanság bármit koppintani a Gameforge-tól.
  • öregharcsa
    #515
    első kinézetre travian koppintás
  • YMan
    #514
    tényleg.. Wildguns nem lesz magyarországon? Na azt GF játékot szeretem...
  • YMan
    #513
    Asmo: ezzel nem értek egyet. Van aki buzi buzgómócsingot játszik bevallottan (Pl. SalyT) Én is moderáltam sokáig nagylétszámu fórumon, és tudom hogy sok szabály azért van hogy adott esetben ellehetetlenítsék a destruktív elemeket, de egyszerű nem kötelező minden esetben betartatni. Mondjuk szomorúnak tartom azt, hogy páran mennyire elkurvulnak a havi x mennyiségü sötét anyagért cserébe amit a moderálásért kapnak. Én tudom hogy te tudsz normálisan gondolkodni, beszéltünk már ilyenekről telefonon és láttam hogy beérett a régi beszélgetés benned, de lásd hogy amit a srácok művelnek az nem kicsit provokáló a destruktivitásra. Egyszer durran be valakinek az agya, nem fogtok tudni mit kezdeni vele, mert a MAC addresst átírja windowsban minden nap, szarrá floodolja a fórumot dinamikus ip-ről egy programmal azt nézhettek... Én ezeket üzemeltetési oldalról átéltem már, elég radikális megoldással lehetett csak véget vetni, ami igazán mindenkinek csak problémát okozott később.
  • öregharcsa
    #512
    nem kezdek el vitatkozni ..elég nekem ott lenyelni a baromságokat...igen is lehet normálisan moderálni, és lehet normálisan fórumozni(admin vagyok és moderátor a pspfilez oldalon..nem kicsi és mégis normálisan megy minden)...ott nem...ha csak azt leírod hogy hülye v szar ami már sajnos bekerült a mindennapi szóhasználatunkba akkor az már trágárkodás....de nem ez a lényeg hanem a vaskalapos hozzáállása a modiknak(persze van kivétel szerencsére)

    a hülye/szar szót pedig lehet csak jelzőként használtad, mert ez a kifejezés illik rá..
    az időutazásos moderálásokat meg nem tolerálom senki részéről..legyen az bárki..és még meg is magyarázza, természetesen hülyeséggel fedezi magát...erről ennyit...az ilyen hagyjon fel ezekkel a dolgokkal v ismerje be hogy tényleg nem kellett volna..eddig egy ilyet sem láttam ott!!!..mindig a USER a hülye és a hibás...persze priviben már más a helyzet, de mutatnia kell a hatalmat...mert szent és sérthetetlen ott mindenki!!

    nemcsoda hogy hánynak az emberek a fórumtól és lassan már az egész GF által létrehozott "birodalomtól"..

  • ChaosTeam
    #511
    Nem a moderátorok tehetnek róla, a fórum szabályzatot nem ők találják ki, hanem a GF.... nekik meg be KELL tartatni, akkor is, ha nem értenek vele egyet....
  • öregharcsa
    #510
    igen..ez a menő az ottani fórumon..(igazi fasiszta rezsim)..sőt még írni sem írhatsz ez miatt a fórumra mert ezzel provokálod a team tagjait..én pl 1,5 éves üzenetért kaptam 3 figyelmeztetést...kértem ez miatt hogy töröljék..a válasz az volt hogy most ért csak oda a fórum átnézésében és nem tudja törölni...hahahaha...mert ha akkor kapom mikor írtam akkor teljesen jogos de 1,5 év múlva már vicces v inkább szánalmas...

    ja és ebből kettő egy kérdésre adott válasz volt...kérdés: mi a kedvenc italod...mivel kérdésre válaszolsz hülyén néz ki ha leírod "a kedvenc italom a víz"... én csak simán ezt írtam "VÍZ"...a másik hogy milyen sportot űzöl..beírtam hogy AIRSOFT...de ez spam..ennyire hülye fórumot ritkán találsz az életben....
  • YMan
    #509
    Nekem nem attól ment el a kedvem.. hanem a fórum üzemeltetéstől. Minden szarért figyelmeztetnek, közben a moderátorok túlnyomó többségének szép figyelmeztetés lajstroma van. Ez képmutatás. Egyszer csináltam egy statisztikát, nézd meg te is, és ezután gondold végig hogy ha valakit tiltanak onnan az egy éven belüli 10 figyelmeztetésért az most jogos-e vagy sem.. A leg felháborítóbb az hogy fórumról korábban kitiltott emberek moderálnak

    trachus Tiszta
    xethque Tiszta
    MrSam Tiszta
    gekko22 Tiszta

    Lion 1xProvokáció
    Lifestyle 2xTúlméretes kép, 3x Szabályzat megszegése ebből kettő kitiltás
    mohikan 1xProvokáció
    petike04 2xHozzászólás vadászat,1xSpammelés
    Lucky 1xSpammelés
    BassHunter 1xRossz helyre nyitott thread, 1xTúlméretes kép
    Lord Fren Sértegetés / trágár üzenet
    steve 1xProvokáció
    Admiral Stukov 2xSzabályzat megszegése,3xRossz helyre nyitott thread,1xDupla postolás ebből kettő kitiltás!
    Rheia 1xSzabályzat megszegése,1xOffolás,1xProvokáció,1xSpammelés ebből kettő kitiltás
    SalyT 1xSzabályzat megszegése
    Big Minner 1xTúlméretes kép,1xSzabályzat megszegés,1xSpammelés
    Golodin 1xSpammelés
    StokyG 1xOffolás,1xSpammelés,1xReklámozás
  • öregharcsa
    #508
    biztos hogy ezt.. csak egy régebbit ami nem működött a mostani verzióval..olyanoktól tudom akik rá voltak állítva hogy fogják meg őt...
    egyébként nagyjából megfoghatatlan a progi..1 dologban lehet buktatni a másodpercenkénti egérkattintás(azaz parancskiadás) figyelésével...különben nem veszed észre, mert ugye bárki aki gyakorol tud menteni 1ms alatt csak tudni kell a mikéntjét :))...így meg már nem vádolható "ezzel" a problémával sem....

    egyébként a progi nevét nem mondták csak hogy mit csinál...mivel én meg saját magam által létrehozható unit kerestem(letölthető a teljes ogame szerver verzióban)akkor futottam bele..nem kellett volna..a kedvem is elment a játéktól...
  • YMan
    #507
    biztos hogy pont AZT használta? Csak mert akkor meg lehet nézni hogy van-e valamilyen bug benne, és az alapján megfogni :)
  • öregharcsa
    #506
    van ebből jópár csak más néven..

    pl egy gyűjtő oldal...http://www.root-top.com/topsite/ogame/index.php#starter

    egyébként az eredeti ogame is letölthető a netről és csinálhatsz egy szervert magadnak...pffffff

    viszont ami nagyon durva hogy, van egy progi amit Maco is használt az uni2-ben..sikerült hozzájutnom és megnézni mit tud..szigorúan csak offline módban...
    na ez nagyon durva..ezzel tényleg nem lehet senkit megfogni, beállíthatod mikor mit csináljon, mit gyártson, milyen sorrendben...félelmetes...akár itt is hagyhatod fél évre a játékot..eljátszik ez nélküled...kimenti a flottád, kémked helyetted és még farmol is...bazz beszarás...

    ez így gáz.és ami még rosszabb az USA szerveren agyig van ilyen emberekkel a játék...
    így már nincs értelme a játéknak mert már nem a tudásról és nem a játékélményről szól!

    soha nem folyamodnék ehhez a megoldáshoz mivel nagyon távol áll tőlem az hogy csaljak..megnéztem és kész..ezt nem szabadna terjeszteni...
  • YMan
    #505
    kiváncsi lennék, hogy a http://alomhazingatlan.hu/blueplanet3/imperium.php link alapján az alomhazingatlan oldal gazdája örül-e hogy tőle megy a jogsértés?:)
  • YMan
    #504
    Chaosteam:
    Ezek a srácok még szarabbul adják a neveket mint ti amikor fordítottatok:)
    Ezeken röhögök most:

    Hidraulikus hajtómű! Basszus mikor lesz egy űrhajónak hidraulikus hajtása?:)))

    - A fejlécben: "Online Urhajo szimulator"
    - "Information der Hajók"
    - Kisszállító-Nagyszállító = Kis Kabin-Nagy Kabin
    - Gyarmatos Hajó
    - Kémkedési Szonda
    - Utasszállító Harcos
    - Ballisztikus Rakéta Kivédés
    - Turbium szintetizátor!!
    - Napnövény :)))))))))) WAZZE! Solar Plant hahaha!

    Egyébként a GameForgeot minősíti hogy ilyenekkel próbálkoznak az emberek. Azért, mert évek alatt még a bugokat se képesek kijavítani, nem hogy fejleszteni. Ez a cucc valami Xnova alapu berhelés, amiben pl. a Tisztek egy tök jó ötlet.

  • öregharcsa
    #503
    nem rossz..az a legnagyobb poén mikor 10.000 DS-t 1.000.000 kisharcos hazavág...hahaha..király!!

    iszonyat sebessége van és itt kipróbálhatja az ember azt amit az ogame-ben nem tud..

    kiélhetik magukat a kockák rendesen..
  • ChaosTeam
    #502
    Kérdés a GF mit fog szólni a kis "kezdeményezésetekről"...

    És ez nem "rivális", hanem egy az egyben másolat....
  • nortx2007
    #501
    Elindúlt az Ogame riválisa Az oldal címe

    http://blueplanet.try.hu/

    Ami az Ogameban fizetős azt itt ingyen megkapod!!! Folyamatos fejlesztések tippek! Hamarosan új verzió lesz kifejlesztve 4-es verzió! ;)

    Remélem nektek is tetszik majd! Próbáljátok ki nálunk is!!!

    Tiszttoborzás
    Piac
    Bank (Hamarosan)
    Kereskedő
    Harc szimulátor


  • öregharcsa
    #500
    nahát..Ulpi is itt van...még ilyet...
  • Ulpianus
    #499
    Ez egy külön küldetés fajta. Mint a kémmel a kémkedés. Akkor adja csak be, ha a szemétre (DF) mész nem a bolygóra. Ez a Debris Field, van külön helye is a galaxisnézetben, de a flottaképernyőn is a küldés előtt be lehet állítani. Tehát sztem nálad az a gond, hogy bolygóra (holdra) küldöd őket, nem az űrben lebegő DF-re.