49
Tényleg összeütközne az Androméda-köd és a Tajút?
  • forrai
    #49
    Az elméleti fizika és csillagászat a sötét anyagok és a gravitáció tekintetben vagy aljas, vagy hülye? Én az utóbbira szavaznék.
    (Attól, hogy ezt végre kimondtam, kicsit (job)...ban lehetek!)
  • forrai
    #48
    A két galaxis közeledése nem méretezhető pusztán a gravitáció alapján. A fellépő árapály a szituációtól függően vagy ütközésüket,vagy kitérő távolodásukat okozhatja. Mint a Hold esetében pl. távolodást. Ugyanígy az összes bolygó jelenleg az árapály miatt távolodik a Naptól, annak ellenére, hogy néha közelednek is hozzá.
    Így az, hogy az ANDROMÉDA jelenleg kitérő pályán közelíti a Tejútat, a közelponti sebességétől és kritérium távolságától (USP) függően okozhatja távolodását, vagy zuhanását.
    Az árapályban van szerepe annak is, hogy a két galaxis láthatóan ellentétes irányban, az óramutató szerint, és szemben forog.
    Néhány adat ismeretében tudnám méretezni az árapály hatását rájuk. Hiszen emiatt indítottam a Fizika- Csillagászat topikot.

    Hogy pedig ezek a jelenségek nem csupán a tömegvonzásról szólnak, arról a fizikában a "sötét anyagok" keresése tanúskodik. Amit azonban az Andromédával kapcsolatban nem is említenek. Mert a sötét anyag fizikai Jolly Jóker, bohócsipkája van, és bármire jó, amit a fizika nem akar, vagy nem tud megérteni.
    Én viszont az általános árapályra tippelek, mert az megismerhető. Például én megismertem. Ki kiváncsi rá? Annak elküldhetek két dolgozatot, amit arról irtam.
  • polarka
    #47
    Hubblecast 55: Crash of the Titans
  • Khemyz
    #46
    na
  • Hellsing47
    #45
    látod milyen hülye vagy?
  • Scottt
    #44
    Mi az a tajút?
  • Timbo
    #43
    "másrészt sose tudni az ismeretlenből milyen erők hatásai léphetnek fel az ismert részekben.."

  • Nuxa
    #42
    8 mrd év múlva már az Andromédán fogunk lakni, egy pár bolygója biztos túléli (valahogy :D).
  • BenceYCE
    #41
    Ennek csak akkor nincs valóságalapja, ha minden bolygó távolodik minden bolygótól. Márpedig ha megnézzük a rendszer felépítését itt folyamatos közeledések/távolodások vannak.
  • _Atti_
    #40
    sztem amekkora káosz van jelen ilyen iszonyat nagy időtávban sztem 2000000 tudós se tudná megközelitőleg biztosan se kijelenteni ilyesmit..

    másrészt sose tudni az ismeretlenből milyen erők hatásai léphetnek fel az ismert részekben..
  • Prank
    #39
    8 milliárd év? kicsit messzire ugrottál:)
    ha az ember nem pusztítja el a Földet, akkor pár nagyobb meteor biztos lakhatatlanná teszi és még a Nap is be fogja kebelezni, de ha mindezt túléljük, akkor már istenek vagyunk:)
  • Dragooon #38
    igaz
    háát akkor bocsi
    én mindig is így tuttam :D rosszul tanítanak a suliban??? ilyet..
  • phalanx
    #37
    androméda galaxis = androméda köd = M31
    mind ugyanaz
  • Dragooon #36
    Kettő dolog van:
    Az Androméda galaxis és az Androméda-köd. Az egyik egy galaxis a másik egy vörös porfelhő, egy kimúlt csillag maradványa. Ne keverjétek a kettőt! :)
  • Lacee
    #35
    ezaz, ha eléred a száz éves életkort, akkor tulajdonképpen nyert ügyed van. nagyon kevesen halnak meg 100 év fölött.
  • phalanx
    #34
    nem mind távolodik egymástól
  • Rafaelo
    #33
  • Redvin
    #32
    Akkor már csak azt nem értem hogyha minden galaxis tavolodik egymastol akkor hogy a fenebe talalkoznak es utkoznek? Tavolodnak, tavolodnak es egyszer csak bumm, utkoznek?!
  • phalanx
    #31
    ez azért nem éppen így van, galaxisok találkozásakor bizony elég sok csillag ütközik egymással (főleg a galaxisok közepén ahol nagy az anyagsűrűség), ráadásul rengeteg új csillag keletkezik

    Dragooon:
    Az androméda galaxis nem kering a tejút körül
  • Cat #30
    marhasok galaxis ütközött már össze egymással, egybeolvadnak, szétválnak stb. de a dolognak az égvilágon semmilyen jelentősége nincsen, mivel olyan távol vannak egymástól a csillagok, olyan ritka a galaxisokban az anyag, hogy simán átcsusszannak egymáson
  • sweech
    #29
    nehumorizálj
  • tigeroo
    #28
    joh, nekünk annyi a csába:((
  • hmhm
    #27
    hómeteorok csapódnak be :o
  • _Vegeta_
    #26
    Ketlem h kozelednenek egymashoz. Viszont olyan marhasag ilyesmirol meg csak beszelni is, akkor mar reg nem lesz ember. :D
  • alert
    #25
    Egyébként valóban távolodnak egymástól, de meghatározott pályákon mozognak is és rengeteg egyesül vagy ütközik vagy áthalad egymáson.... tehát nem baromság. De nem is túl gyakori esemény megfigyelni meg nem nagyon lehet mivel a 'közelünkben' még ritkább.
  • alert
    #24
    Valóban össze fognak üztközni olvassatok utána mert nem csak két tudós "kitalálta" :) pár hónapja olvastam erről több helyen is. Kár hogy nekünk nem lesz aktuális a dolog.
  • Zsoldos
    #23
    Biztos nagyon klassz erzes ilyen frappansan odamondani, de minden jel szerint tavolodnak :)
  • akyyy
    #22
    esni fog a hóak!!!
  • Snecie Smicie
    #21
    fejünkre esnek majd a több ezer megatonnás bolygóak:]]]
  • Vegas
    #20
    hudejosötétlesz :o)))))))9
  • Ben C
    #19
    Komojan?
  • Redvin
    #18
    Es hogyha te nem tudsz rola, akkor biztos hogy nem kozelednek egymashoz, ugye?
  • sapkafej
    #17
    micsoda megállapítás
  • _Vegeta_
    #16
    Abszolut baromsag a galaxisok tavolodnak egymastol. Az andromeda 2millio fenyevre van es nemtudok rola h kozeledne.
    Viszont lattam mar kepen galaxis osszeutkozeseket, nagyon latvanyosak. :D
  • Snecie Smicie
    #15
    Minket max a 21. század foglal le
  • Tarajos Sül
    #14
    5 milliárd év mulva?

    Akkor én már élni sem fogok!
  • Dragooon #13
    De távolodnak, de az Androméda-köd a Tejút körül kering. Nem tudom én sem, nekem egyszer ezt mondták, plusz valahol olvastam is róla :D
  • dav1d
    #12
    majd miután összeütköztek értesítenek róla :)
  • Snecie Smicie
    #11
    nem hogy 5 milliárd évre, még 2 hétre se nagyon tervezek előre:@@@@@
  • Botond #10
    Csak az első 100év nehéz a második már könnyebben telik.