161
nLite használatához várok ide tippeket és ötleteket
  • dokar
    #1
    Tapasztaltabbak véleményét szeretném kikérni, hogy hogyan használjuk a programot, miket lehet megvalósítani, mire érdemes figyelni, ... stb.
  • dokar
    #2
    Most csak úgy jött az ötlet, hogy nLite meg minden, de nem akarok ész nélkül belevágni.
  • tomo
    #3
    amit az ember kezzel megcsinal az a biztos.
    jo tanulast

    http://unattended.msfn.org/
  • dokar
    #4
    Lehet ezzel olyan Win-t csinálni, amiben nincs Documents and settings mappa? Mert az nagyon idegesítő a számomra.
  • dokar
    #5
    kösz. itt aztán télleg faszán le van írva.
  • soulhunter
    #6
    nem lehet :P
    akárhogy variálhatod, magát a winFOS alap strukturáját nem fogod tudni változtatni

    amugy jo kis progi :)
    már nem kell ujrainditgatom a driverek feltelepitése miatt a winFOSom,mer ahogy felkerül,benne van minden (alaplapiak, VGA, hangkari, egér, stb stb)
    csak a tűzfalat + a néró hetet nem tom belenyomni :(
  • Mricu
    #7
    tényleg nagyon király, főleg ez a driver integrálás tetszik benne.
  • dokar
    #8
    megtörtént az első nlite-olásom!:)
    Kiszedtem egy csomó mindent: az MSN-t, Outlook-ot, IE-t, Media Player-t, játékokat...stb.
    Ezek helyére be lehet integrálni Firefox-ot, Thunderbird-t, ICQ-t???
  • Mricu
    #9
    sajnos nem. csak drivert és frissítést lehet integrálni.
  • dokar
    #10
    hátha előbb vagy utóbb elérhetővé válik
  • Mricu
    #11
    hát ja. viszont egyelőre marad az hogy rárakod a cd-re "kézzel" a telepítőket, és nem kell mindenhonnan előkotorászni.
  • dokar
    #12
    már megint csináltam egy jó nLite cuccost-t, de most próbálok még többet elérni!
  • Mricu
    #13
    milyet? :)
  • dokar
    #14
    275 MB-re lecsupaszítottam! Aztán most meg nem tudok egyedi bootscreen-t csinálni, mert mikor rámegyek a MAKE gombra, akkor kifagy a progi! Az ntoskrnl.exe-t pedig nem tudja felülírni! Mi lehet ez? Fájlvédelem?

    Te milyen drivereket integrálsz bele?
  • Mricu
    #15
    a ntoskrnl az a rendszer lényege :)
  • dokar
    #16
    azt vágom, de sehogy sem jön össze az egyedi bootscreen. Én ez alapán próbálom. Neked összejön?
  • Mricu
    #17
    sajna nem tom, még nem próbálkoztam vele.
  • dokar
    #18
    nVidia drivert bele tudok integrálni?
  • dokar
    #19
    bele tudtam integrálni.

    Meghalt a topigom!?
    Azt hittem több embert érdekel az nLite és a benne rejlő lehetőségek.
    Úgy látszik mindenki elégedett a gyári XP-jével.
  • dokar
    #20
  • Agy Halott #21
    DOKAR engem erdekel a cucc ma ismertem meg és lenne egy olyan kerdesem hogy azt tom hol lehet kivenni osszetevot belole, de hol tudsz beletenni? pl FIREFOX, különböző lejátszók; stb.
  • dokar
    #22
    Nem vagyok benne biztos hogy ezt meg lehet csinálni, de próbálkozom vele. Onnan indulok ki, hogy ha az Office-t bele lehet integrálni, akkor mást is. Sőt, van olyan cucc, hogy a $OEM$-ből telepítsen fel alkalmazásokat.
  • dokar
    #23
    1. Add "mozilla Firefox deployment.exe" (or what ever you renamed it) to your RunOnceEx process.

    Example: (notice the /s - this is to tell the installer to run quiet/silent mode. If you have set silent=1 in the comment.txt file - you do not need the /s)
    CODE
    REG ADD %KEY%\001 /VE /D "Mozilla Firefox 1.0 Custom" /f
    REG ADD %KEY%\001 /V 1 /D "\"%systemdrive%\install\mozilla Firefox deployment.exe /s\" " /f

    Ok this takes care of the system wide installation...

    As you will be able to see in the comment.txt file - after extraction, CreateProfile.vbs is run to create a firefox profile for the current user (normally the administrator). For each user, this vbs file must be run to create the users firefox profile.

    2. Now we need to add the CreateProfile.vbs to the Default Users NTUSER.DAT file so that any new user to the system will have their firefox profile setup when they logon the first time. To do this is simple and you can also include this in your RunOnceEx process.

    RunOnceEx Method 1
    CODE
    REG LOAD "HKU\CUSTOM" "C:\Documents and Settings\Default User\NTUSER.DAT"
    REG ADD HKU\CUSTOM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce /v Create_Firefox_User_Profile /t REG_SZ /d "cscript.exe \"%programfiles%\Mozilla Firefox\CreateProfile.vbs\"" /f
    REG UNLOAD "HKU\CUSTOM"

    You could also just create a reg file and use (RunOnceEx Method 2)
    CODE
    REG LOAD "HKU\CUSTOM" "C:\Documents and Settings\Default User\NTUSER.DAT"
    REGEDIT /S FirefoxCreateUserProfile.reg /f
    REG UNLOAD "HKU\CUSTOM"
    FirefoxCreateUserProfile.reg
    CODE
    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_USERS\CUSTOM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce]
    "Create_Firefox_User_Profile"="cscript.exe \"%programfiles%\\Mozilla Firefox\\CreateProfile.vbs\""

  • dokar
    #24
    nem tudom jó e amit becopyztam.
  • dokar
    #25
    Inkább itt a link.
  • Agy Halott #26
    pffff Koszi, de angollal hadilábon állok. Te melyik verzót használod? Én kettőt találtam, de melyik az újabb?
    1 - nlite-1.0 Beta6i.exe
    2 - nlite-1.0rc3i.exe
    Először kezdjük itt. Végülis arra lennék kíváncsi, hogy hol, melyik lépésnél adsz hozzá külső progit? Van olyan, hogy frissites hozzaadása; ez a KB956327-típusú frissitést adja hozzá. Utánna van olyan, hogy driver hozzáadása; itt meg csak .inf fájl enged. Ezekután már nincs "hozzáadás" lehetőség. Magyarul, én nem találkoztam olyan lépéssel a varázsló során, ahol külső .exe-t tudnék hozzáadni.
  • dokar
    #27
    Az RC3-at használd.
  • dokar
    #28
    "melyik lépésnél adsz hozzá külső progit?" >> erre nincsen külön ablak az nliteban. Manuálisan kell bepakolnod a dolgokat. Az nLite megkérdezi, hog minden rendben van -e és utána kezdi megcsinálni neked a cd-t. Na ez előtt kell az alkalmazásoka beintegrálni.
    Ez itt egy nagyon jó segítség!
  • dokar
    #29
    Ez is nagyon jó cucc!
  • Mricu
    #30
    itt vagyok ám, nem mentem el :D
    ha nem akarsz szenvedni azzal, hogy a windows mindig letöltse újratelepítés után a frissítéseket, akkor integráld bele! a telepítőik a Windows\$hf_mig$ mappában vannak (rejtett). legközelebb én is ezt fogom tenni.
  • dokar
    #31
    Kösz szépen.
  • Agy Halott #32
    sziasztok! Én is itt vok 1 hét kényszerpihi után. Köszi a választ meg fogom probálni!
  • dokar
    #33
    Szerintetek érdemes beleintegrálni az Office-t???
  • Agy Halott #34
    Azt mindenkeppen de pl. a drivereket nem. Dokar, lehetne veled on-line chat-elni errol az nlite-rol vhol, (dc, chat.hu, msn nemjó) mert nekem meg a kb-tipusu frissitéseket sem sikerul integralni, a kulso programokrol (firefox, total commander, M-player) nem is beszelve, azt abszolut nem engedi.
  • dokar
    #35
    Külső programokkal az a gáz, hogy vannak beállításai, amit helyetted a gép nem fog kitalálni.
    Küldte privit!
  • Agy Halott #36
    Hát ez az, de képzeld el még drivert sem tudok integrálni, vagyis tudok, csak az egérkurzor fagy telepites után. A KB873492 fajta rendszerfrissítéseket sem sikerul intergrálnom. Kiírja hogy integrálja belefele aztan mikor az XP-t feltelepitem és a programok telepitese es törlésénél megnézem akkor meg semmi! Tehát nekem csak a komponensek eltávolítása és a TWEAK sikerül, semmi más! Válaszoltam privire!
  • dokar
    #37
    Használod a Virtual PC-t?
  • Agy Halott #38
    huhh wazzeg ennyire kezdő lennék? Nem tom mi az, de attol függetlenül lehet, hogy használom csak nem tok róla.
  • dokar
    #39
    Te most viccelsz vagy tényleg nem tudod mi az?
    Na mindegy, itt egy link a download-hoz:ITT
  • Agy Halott #40
    He-he télleg nem tom, letöltöm most (nov-29 21:39) és telepitem, utánna?