70
szeretnél egy lakatlan szigeten élni ? Ha igen mihez fognél hozzá először?
  • Rafaelo
    #70
    :( brühühü
  • bens
    #69
    rendben ; )
  • RaZoK
    #68
    ezt már ellőték a szomszédban :I
  • RaZoK
    #67
    legyél ott amikor hajótörést szenvedünk :)
  • RaZoK
    #66
    akár én is eldönthetem :)
  • Rafaelo
    #65


    lakatot vinnék hogy lakatos sziget legyen
  • norbre
    #64
    komolyabb növénytan, meg van tó, meg minden... Szerintem ideális körülmények között sem boldogulna mindenki. az hogy mihez tudsz kezdeni mindig attól függ mi áll a rendelkezésedre, uh a túlélés nagyrészt kreativitás kérdése
  • bens
    #63
    így van : )
  • Noodlee
    #62
    Ott a pont :P
  • Noodlee
    #61
    Komolyabb növénytannal, a növényekből is lehetne iható vizet nyerni, liányok, gumók, kaktuszok, stb...
  • Noodlee
    #60
  • bens
    #59
    : D jó. legyen döntetlen. de ezt igazából élesben lehetne eldönteni. tök izgi volna sztem egy ilyen verseny. ki tud előbb édesvizet csinálni egy lakatlan szigeten...
  • Noodlee
    #58
    Túl sok a ha...
    Egyezzünk ki egy döntetlenben :P

    Nagyobb szigeten talán lehet tó, vagy patak...
  • bens
    #57
    ebben teljesen igazad van. csak az a baj, ha mondjuk napokig nem esik az eső ; )

    a talajvíz is egyszerűbb valóban, csak ha túl kicsi a sziget és laza a talaj, akkor az is sós. de ha van agyagos talaj az prímán kiszűri a vizet ; )
  • Noodlee
    #56
    Nemrég kezdtem el újra olvasni Defoe Robinsonját.
    Az ilyenek nekem mindíg bejöttek :P
    Lakatlan sziget rulez! :)
  • Noodlee
    #55
    A fa edénnyel sokat kéne "tökölni"...
    A vízhezjutáshoz talán egyszerűbb megoldás, ha az esővizet összegyüjtöd, pl. nagyobb levelekkel, vagy a gödörásás, talajvízig.
  • bens
    #54
    ki lenne az...? ; )

    nem vagyok én olyan művelt : D csak egy síma sziklamászó, aki néha ugye el kell töltsön pár napot a természetben ; ) szal vannak ötleteim
  • bens
    #53
    nem. én már csináltam ilyet : ) a fának nagyobb hő kell a gyulladáshoz (kb 200celzius) mint a víznek a forráshoz(100) símán meg lehet csinálni.
  • Szega87
    #52
    Köszönöm szépen a részletes elmesélést , tanultam belőle , a halfogos rész a végén meg nagyon tetszett
    Ritka az ilyen de egy művelt emberre találtam a fórumon akivel sztem a jővőben sokat fogok beszélgetni. Mielőtt vlkit megsértenék elregélem a művelt alatt nem az általános műveltséget értem ami mindenkinek van . Természetesen mindenki okos , ki jobban , ki kevésbé ...
  • Noodlee
    #51
    Ha fából készült edényben forral az ember vizet, akkor jó sok edény kell hozzá :P
  • Noodlee
    #50
    "Laktatlan"
    Nem akarod javítani?
  • norbre
    #49
    és már meg is oldódott az unatkozás kérdése
  • Rafaelo
    #48
    :O
  • bens
    #47
    a vizet úgy desztillálom, h tüzet csinálok (ha süt a nap, vízcseppel a legegyszerűbb...), ha van olyan termés a szigeten, amiből lehet akkor abból, ha nincs fából égetek edényeket, keresek 1 lapos követ. az egyik edénybe rakok tengervizet, elkezdem forralni, fölérakom a követ ferdén, és belecsepegtetem a desztillált vizet 1 másik edénybe. ez elég hosszadalmas, de jobb mintha szomjanhalnál : ) van még 1 olyan alternatíva is, h ha elég nagy a sziget, akkor gödröt ásol, és ott a talajvíz.
    bunkert a legjobb földbe ásni, mert akkor nem bántja a vihar. viszont kell bele 1 mélyebb gödör, h oda follyon az esővíz, ami szintén iható : ) ha végképp nem találsz ennivalót, akkor apálykor gödröket ásol a partra is, dagálykor belemegy a hal, apálykor ott ragad -> kaja. : ) ...
  • Szega87
    #46
    Hogyan desztillálod a vízet ? Hogyan épitesz bunkert? Lécci részletesen ird le hogy tanuljak tőled !!!
  • bens
    #45


    nem, vmi ütőset : )
  • Rafaelo
    #44
    fuvolát?
  • bens
    #43
    meg csinálnék vmi hangszert is...
  • Rafaelo
    #42
    :c
  • Szega87
    #41
    de a kettő nem ugyanaz , majd megtudod
  • Rafaelo
    #40
    az mindegy kinek a keze a lényeg az eredmény :C
  • Szega87
    #39
    Sorry de én inkább maradok a kedvesemnél !!!
  • Rafaelo
    #38
    az csak a reggeli bemelegító edzés hogy a farkam izmos legyen tudom ajánlani
    :D !!!!
  • Szega87
    #37
    Nem mindenki olyan kocka mint te aki a miért szexi egy nő cimű topicban lelhető csajokra gyúr
  • Rafaelo
    #36
    masztiznátok mi kockák? :DDDD
  • bens
    #35
    amúgy én építenék vmi kunyhót/bunkert, keresnék vmi élelmet, raknék tüzet, elkezdenék filózni, hogy tudok édesvizet csinálni a sósból, pl. desztillálással (mert gondolom ilyen sziget csak tengeren van). aztán ha ezek megvoltak, és már valószínű h életben maradok, akkor elkezdenék edzeni (úszni, futni, ilyenek) h ne unatokozzak. kitalálnék vmi logikai játékot is, amit egyedül lehet jáccani, h az agyamat is karbantartsam. elgondolkodék azon is, h ha megsérülök valahogy, akkor hogyan gyógyítom meg magam. így hirtelen ezek : )
  • nyami
    #34
    és először Robinson Crusoe lennák -.-
  • joebacsi
    #33
    nem
  • gnar killer
    #32
    néha 1-2 napra pihenés képpen amugy nem, unnám magam egy idő után amit utálok.
  • Szega87
    #31