61
  • FeketeFény
    #61
    Hajrá Elvin!
  • Epikurosz
    #60
    Köszi. Már aszittem, hogy az a felcser botoxot használt. De mégsem.

    Zsoldos: köszike!
    Aszem ez a probléma sok fórumozót érint(het).

    Van egy ironikus/cinikus epitáfium (sírfelirat) valamelyik középkori olasz kripta falára felvésve:

    "Voltunk, mint ti, lesztek, mint mi."
  • Zsoldos
    #59
    Derekfajasra a legjobb ha egyenesen, szabalyosan ulsz, akkor nem lehet nagy bajod. + a sport is segit megelozni foleg 1-2 gerinctornas gyakorlat. Egyenes tartason tudsz javitani, ha sokat kell ulnod, beraksz a derekad moge egy kisparnat (hogy meglegyen a gerincedben az s alak. Vagy hogy hivjak.). Aludni tenyleg a fold a legjobb, azon belul is hasonfekve. Szal figyeld meg magadon mit csinalsz rosszul, es azon valtoztass (tartasi dolgok, ha lehajolsz valamiert, labbal tedd, stb)
  • dez
    #58
    Távozz tőlem kortizolszármazék. :P
  • tomo
    #57
    bocs, de be kell erned ennyivel, nincs kedven elokeresni a borgyogyaszat konyvem :)
  • tomo
    #56
    b) Intralaesionalisan: alopecia areata, lupus erythamatodes discoides, keloid, neuroderma circumscripta, necrobiosis lipoidica.

    ott van a javallatban.
    vagyis a hegesedes elkerulese vegett adta.

    http://www.plasztika.info.hu/tev/10korosheg.htm
    itt is irja, hogy a lokalis steroid adas csokkenti a kialakulasanak eselyet.

    azt nem tom a TOPI gel mi lehet
  • Epikurosz
    #55
    segész = sebész (méghozzá plasztikai)

    Szóval, nem tudom, igazából lehet, hogy egy kortikoszteroid injekciónak helyileg, bőr alá beadva ilyen hatása van? Vagy blöffölt a doktor, a kezelőlapra felírt egy injekciót, de tulajdonképpen mást adott be?
    Vagy az injekció valóban kortikoszteroid, és gyulladáscsökkentő céllal adta be, és a keloidot lelohasztó hatóanyag igazából a TOPI gélben volt?
  • Epikurosz
    #54
    Na jó, de nekem azért adta be a segész helyileg az injekciót, hogy a szemölcs lézeres eltávolítása után kialakult műtéti heget, (keloidot, vadhúst) ezzel eltüntesse. És tényleg eltűnt a vadhús.
  • tomo
    #53
    diprophos, steroid injekcio.
    DIPROPHOS injekció Kortikoszteroidok
    Betamethasone: 2 mg (1 ml)
    Betamethasone dipropionate: 5 mg (1 ml)

    http://www.drinfo.eszcsm.hu/index.php?oldal=gy_inf¶m=0100000005310
  • Epikurosz
    #52
    az injekcióval kapcs. lehet igazad van.
    segíts nekem kisillabizálni milyen injekciót írt fel ide a doktor:
    "Bal vállon kelloid
    ... inj. ??Diploplas?? + TOPI gél
    kontroll 4 hét múlva"
  • tomo
    #51
    botox , avagy botulinus toxin , a clostridium botolinum nevu anaerob bakterium merge.
    az ideg izom kapcsolatokban benitja meg a jelatvitelt, azaltal, hogy az acetilkolin lebonto enzimet benitja, igy az idegvegzodes es izomrost kozti un. motoros vegkeszulek funkcioja megbenul. ezaltal az ideg keptelen az izmot ingeruletbe hozni/osszehuzodasra kesztetni.

    ez a bakterium folddel szennyezett levegotol ezart helyeken fordulhat elo, pl cukorborsokonzervben , ha a konzerv felpupsosdott jo esellyel gaztermelo bakterium tanyazik benne. a botulinus mergezes legfeltunobb tunete a hirtelen latasromlas/ kettoslatas.

    a diprofos injekcio pedig steroid tartalmu, semmi koze a botulinus toxinjahoz. sem hatesmechanizmusaban, sem terapias javallataban.

  • dez
    #50
    (Szerintem nem. A szintetikus az az, amit szintetizálnak.)
  • dez
    #49
    Szal, nem is tudtam, hogy a génmódosított (máshonnan átültetett gén) bacikkal termeltetett anyag már szintetikusnak számít.
  • dez
    #48
    Megnézem valahol, és utána dobok egy privit.
  • dez
    #47
    Ó, te csak tudod... :)
  • Epikurosz
    #46
    off
    mennyit adnál a székért? :-)
    tévézni azért jó.
    off
  • Epikurosz
    #45
    OFF
    dez!

    hülyeség, amit belinkeltél. 1% igazság van benne.
    A széket spheraBoss megtalálod internetes áruházakban, képpel együtt.
    A sors iróniája, hogy volt egy olcsó, kb. 10.000 forintos forgószékem. Nem voltam vele megelégedve, épp a labilitás miatt. Vettem heylette egy kb. 50.000 forintos forgószéket.
    Most meg az van, amit "valamit" kollega ír (akivel hihetetlenül sok közös dolgom van, úgy látszik :-) , hogy itt ülök egy mezei háttámaszos ("konyhai") széken, és a két forgószéket ide-oda tolom, amikor közlekedni akarok a szobában.
    Kész komédia.
    OFF
  • dez
    #44
    OFF

    1/3 esélye van, hogy inkább ez a bajod: http://www.hirszerzo.hu/cikk.php?id=5094 :)

    Ja, én pont most tervezek ilyesmi széket venni, mert a pamlagféle, amin most ülök, még rosszabb megoldás ergonómiailag. :P Hol van az a szék? Lehet, megveszem. (Na persze nem 50k-ért.) Típusa, képe nincs valahol?

    ON

    Na mi is van ezzel a gumival? :)
  • Invader
    #43
    Lola: 1) 90% visszanyert méret arra az esetre vonatkozik, ha előtte addig nyújtottad, amíg épp el nem szakadt. (próbáld ki ^^) Másrészt viszont ennek a 90%-nak nincs semmi értelme, hiszan ha a határig nyújtotd, akkor biztos hogy nyújtás után hosszabb lesz, akkor meg mi értelme az eredeti hossz 90%-áról beszélni... cikkíró/fordító hülyesége, na mind1.
  • látogató
    #42
    Ha a bőrben is lenne ilyen anyag, akkor mikor lefogynak a "nagyon nagy" emberek, nem lógna a bőrük. Vagy ha abbahagyja valaki a kokszolást és összemegy a keze, szintén nem lógna a bőre. :))
  • valamit
    #41
    "átkozom a napot, amikor görgősszék mellett döntöttem. most ugye, ha az ember kidobott érte 50 ezer forintot, akkor használni kell, még ha belehal is." - khm, meg ne sértődj a kérdésér, de nem neked van azaz infolapodon, h "gondolkodó"?:)

    amúgy én egy hétköznapi konyhaszéken ülök a gép előtt és a korábbi két forgószéket mindig oda teszem, ahol épp nem ülök :)
  • Epikurosz
    #40
    kopogd is le.
    csak azért mesélem el, mert tanulságos:
    eddig az volt, hogy az asztal kicsit magasabban volt, emiatt "fel kellett kapacskodnom", hogy elérjem a billentyűzetet, egeret. emiatt megfájdult a vállam.
    gondoltam megemelem a görgős széket, így a könyökem egy vonalba került az asztallappal, de a szék már nem annyira stabil, mert megemelve nem támaszkodik a mechanizmusra teljesen. amúgy méregdrága spheraboss szék, de úgy néz ki, hogy sz*rt sem ér.
    szerintem a szék instabilitás - ez minden forgószék nyavalyája - nem nyújt kellően fix támasztást a hátnak, deréknak, így a sok kis ide-oda mozgás miatt kialakulhat a derékfájás. Plusz ha megfázol, akkor megvan a gyúelegy.

    átkozom a napot, amikor görgősszék mellett döntöttem. most ugye, ha az ember kidobott érte 50 ezer forintot, akkor használni kell, még ha belehal is.
  • dez
    #39
    :D Ja. Kicsit se off. (Amúgy én hirtelen azt hittem, ez egy másik topik.)
  • dez
    #38
    Mi van? A derékfájást akarod sejtméreggel kúrálni?
  • valamit
    #37
    aludj sokat a földön, parkettán, szőnyegen, esetleg még ott is tegyél a derekad alá egy kispárnát... nekem így egyenlőre semmi baja a derekamnak, persze lekopogom, mer ami késik nem múlik :)
  • sz4bolcs
    #36
    Most a bölöncről beszéltek?
  • valamit
    #35
    asszem kutyák is szeretni fogják majd ;)
  • Epikurosz
    #34
    ja, bocs, én a derékfájásra gonmdoltam.
  • Roli
    #33
    mát a bélflóra még várhat, de arra gondoltatok már, hogy ebből milyen rágógumit lehetne csinálni? végtelenségig rághatod! :D
  • dez
    #32
    Hát, ha egyre gondolunk: úgy tudom, krónikus hamenés vagy épp ellenkezőleg, székrekedés tud ilyet okozni. Akár csak kis mértékű, alig észrevehető! (Mármint egyik, vagy másik körülmény.) Amit sokminden okozhat. Leginkább az előbbit pl. stressz, bélirritáció (pl. valamilyen túlérzékenység v. élelmiszer-intolerancia miatt), emésztési probléma, nem megfelelő összetételű bélflóra, stb. Utóbbit jellemzően túl kevés élelmi rost, vagy akár szintén az előbbiek is. Vagy ezek kombinációi. Nincs univerzális konkrét "gyógymód", egyénileg kell megnézni, mi a helyzet. [Ez itt nem orvosi vélemény, csak én erre indulnék.]
  • Epikurosz
    #31
    dez!

    Mondjad micsinájjak, most bármire kapható vagyok.
    Addig is bekentem Salonpas géllel, amely mentol és metil-szalicilát tartalmú.
  • dez
    #29
    Vagy a megfelelő étrendi változtatások hatására magától eltűnik... (Persze nem 1 nap alatt.)
  • dez
    #28
    Ez lenne az a bizonyos botox, ami most nagy divat Hollywoodban? Azt hittem, a bénítós módszer a botox. De akkor hogy hivják azt? (Milyen fontos kérdések... :P)
  • Epikurosz
    #27
    Oké, de vannak olyan kis lógó akármik, amelyek például a végbélnyílás körül jeletnkezhetnek. Nem vírusos szemölcsökre gondolok, hanem lógó micsodákra.
    Ezeket műteni szokták, ami ugye fájdalmas. Talán ezzel a ránctalanító injekcióval simább ügy lenne...
    Megvan: Diplofos injekció. A műtéti hegeket is szokták vele eltüntetni.
  • Epikurosz
    #26
    Értem, te erre gondoltál: te erre gondoltál, de amely filmet én láttam az a 70-es évekb elején készült. Lehet, hogy ez az újabb egy remake.
  • IoIa
    #25
    A fisztula gennyes góc, azt másképp kell eltüntetni.
  • Epikurosz
    #24
    van olyan is, hogya kidudorodó ráncok szöveteit megölik. egy szer, amely botu- val kezdődik. nem jut eszembe a neve.
    botulin? különben toxin, sejtméreg.
    (ez szerintem jó lenne fisztulák eltüntetésére is.)
  • Epikurosz
    #23
    melyik filmé? amiről én írtam?
  • IoIa
    #22
    Ilyenről még csak nem is hallottam. Kis időre ("nehany 7" - az nem éppen kis idő) lebénítanak izmokat? És azt hogyan csinálják?
    Olyanról már hallottam (ránctalanítás), hogy a bőr alatti szöveteket feltöltik, és így kisimul a fölötte lévő bőr. De az sem tartós hatású.
  • uniu
    #21
    Vannak nem oregkoriak is... Sot van olyan arcplasztikai mutet is, melynek soran lebenitjak kis idore(nehany 7) azokat az izmokat amik a rancot eloideztek(!), es igy kisimul a bor.