61
  • Hedgehunter #1
    Nem semmi anyag.....
  • Mice
    #2
    ...egy Elvin resilinjéből készült rózsaszín szobafalon belül a páciens szinte végtelen ideig képes lenne pattogni... :)
  • szombi
    #3
    kérek egy ilyen labdát!
  • tauka3
    #4
    csodagumi

    hmm, biztos sokat nézte a flubbert az ürge :D
  • plamex
    #5
    takony :)
  • plamex
    #6
    már megint a természettől lopunk
  • Epikurosz
    #7
    Volt egy sci-fi film, amely a 70-es években készült, amcsi.

    Ott arról van szó, hogy egy ipse feltalál egy ilyen csodagumit, és beépíti a cipője talpába, és képes lesz hatalmas ugrások végzésére. Csak úgy pattog, mint egy gumilabda az utcán.

    Lehet, hogy megvalósul egy újabb álom.
  • plamex
    #8
    jó csak akkor adjanak már valami normális nevet ... ilyen névvel nem fog elkelni :))
  • Akuma
    #9
    ez nem lopás, csak lemásolták a legyek technológiáját :-)
  • plamex
    #10
    és ha védett termék ? Akkor illegális a másolat készítése :)))
  • greekboy
    #11
    De ez csak biztonsági másolat. :-)
  • uniu
    #12
    Agyadra ment ez a sok zene es filmkiados pereskedes...
  • Esrohnoil
    #13
    Szilikon helyett is jó? :D
  • GulaSoft
    #14
    Hehe elkészült a rugacs (az volt a film címe)
  • IoIa
    #16
    "Miután pihenni hagyták, eredeti méretének 97 százalékát nyerte vissza. Ezzel szemben az emberi bőr, a vércsatornák, inak és ínszalagok rugalmasságát adó elasztinnél ez az érték 90 százalék" - vagyis kisebb lett? A nyújtás után zsugorodna? Nem hinném. Ez a méretváltozás az emberben ("90%") azt eredményezné, hogy pl. párszor leguggolunk, és már el is szakadt az ín/ínszalag. Persze, ha az érték rossz, és nem összemegy, hanem inkább kitágul (ez a valószínűbb), akkor pedig mondjuk egy idő után lötyögne a bőr is rajtunk... Valami itt nagyon el lett írva!!!
    "Egy Elvin resilinjéből készült labda szinte végtelen ideig képes lenne pattogni." - na ne butáskodjunk...
  • sz4bolcs
    #17
    Nem tudok elképzelni olyan labdát, ami szinte a végtelenségig pattog. :)
  • sz4bolcs
    #18
    Hallottál a ráncokról? :)))
  • roliika
    #19
    " ...gumisan szilárd anyag lett." Ettől a kifelyezéstől a volt fizika tanárom meghülyülne az tuti! :-D
  • IoIa
    #20
    A ráncok más miatt vannak (legalábbis az öregkori ráncok). Az öregkori ráncok azért vannak, mert a bőr elveszíti a nedvességtartalmát. És nem azért, mert párszor megnyúlt a bőr. Ugyanis ebben az esetben nagyon hamar be kéne következnie a ráncosodásnak.
  • uniu
    #21
    Vannak nem oregkoriak is... Sot van olyan arcplasztikai mutet is, melynek soran lebenitjak kis idore(nehany 7) azokat az izmokat amik a rancot eloideztek(!), es igy kisimul a bor.
  • IoIa
    #22
    Ilyenről még csak nem is hallottam. Kis időre ("nehany 7" - az nem éppen kis idő) lebénítanak izmokat? És azt hogyan csinálják?
    Olyanról már hallottam (ránctalanítás), hogy a bőr alatti szöveteket feltöltik, és így kisimul a fölötte lévő bőr. De az sem tartós hatású.
  • Epikurosz
    #23
    melyik filmé? amiről én írtam?
  • Epikurosz
    #24
    van olyan is, hogya kidudorodó ráncok szöveteit megölik. egy szer, amely botu- val kezdődik. nem jut eszembe a neve.
    botulin? különben toxin, sejtméreg.
    (ez szerintem jó lenne fisztulák eltüntetésére is.)
  • IoIa
    #25
    A fisztula gennyes góc, azt másképp kell eltüntetni.
  • Epikurosz
    #26
    Értem, te erre gondoltál: te erre gondoltál, de amely filmet én láttam az a 70-es évekb elején készült. Lehet, hogy ez az újabb egy remake.
  • Epikurosz
    #27
    Oké, de vannak olyan kis lógó akármik, amelyek például a végbélnyílás körül jeletnkezhetnek. Nem vírusos szemölcsökre gondolok, hanem lógó micsodákra.
    Ezeket műteni szokták, ami ugye fájdalmas. Talán ezzel a ránctalanító injekcióval simább ügy lenne...
    Megvan: Diplofos injekció. A műtéti hegeket is szokták vele eltüntetni.
  • dez
    #28
    Ez lenne az a bizonyos botox, ami most nagy divat Hollywoodban? Azt hittem, a bénítós módszer a botox. De akkor hogy hivják azt? (Milyen fontos kérdések... :P)
  • dez
    #29
    Vagy a megfelelő étrendi változtatások hatására magától eltűnik... (Persze nem 1 nap alatt.)
  • Epikurosz
    #31
    dez!

    Mondjad micsinájjak, most bármire kapható vagyok.
    Addig is bekentem Salonpas géllel, amely mentol és metil-szalicilát tartalmú.
  • dez
    #32
    Hát, ha egyre gondolunk: úgy tudom, krónikus hamenés vagy épp ellenkezőleg, székrekedés tud ilyet okozni. Akár csak kis mértékű, alig észrevehető! (Mármint egyik, vagy másik körülmény.) Amit sokminden okozhat. Leginkább az előbbit pl. stressz, bélirritáció (pl. valamilyen túlérzékenység v. élelmiszer-intolerancia miatt), emésztési probléma, nem megfelelő összetételű bélflóra, stb. Utóbbit jellemzően túl kevés élelmi rost, vagy akár szintén az előbbiek is. Vagy ezek kombinációi. Nincs univerzális konkrét "gyógymód", egyénileg kell megnézni, mi a helyzet. [Ez itt nem orvosi vélemény, csak én erre indulnék.]
  • Roli
    #33
    mát a bélflóra még várhat, de arra gondoltatok már, hogy ebből milyen rágógumit lehetne csinálni? végtelenségig rághatod! :D
  • Epikurosz
    #34
    ja, bocs, én a derékfájásra gonmdoltam.
  • valamit
    #35
    asszem kutyák is szeretni fogják majd ;)
  • sz4bolcs
    #36
    Most a bölöncről beszéltek?
  • valamit
    #37
    aludj sokat a földön, parkettán, szőnyegen, esetleg még ott is tegyél a derekad alá egy kispárnát... nekem így egyenlőre semmi baja a derekamnak, persze lekopogom, mer ami késik nem múlik :)
  • dez
    #38
    Mi van? A derékfájást akarod sejtméreggel kúrálni?
  • dez
    #39
    :D Ja. Kicsit se off. (Amúgy én hirtelen azt hittem, ez egy másik topik.)
  • Epikurosz
    #40
    kopogd is le.
    csak azért mesélem el, mert tanulságos:
    eddig az volt, hogy az asztal kicsit magasabban volt, emiatt "fel kellett kapacskodnom", hogy elérjem a billentyűzetet, egeret. emiatt megfájdult a vállam.
    gondoltam megemelem a görgős széket, így a könyökem egy vonalba került az asztallappal, de a szék már nem annyira stabil, mert megemelve nem támaszkodik a mechanizmusra teljesen. amúgy méregdrága spheraboss szék, de úgy néz ki, hogy sz*rt sem ér.
    szerintem a szék instabilitás - ez minden forgószék nyavalyája - nem nyújt kellően fix támasztást a hátnak, deréknak, így a sok kis ide-oda mozgás miatt kialakulhat a derékfájás. Plusz ha megfázol, akkor megvan a gyúelegy.

    átkozom a napot, amikor görgősszék mellett döntöttem. most ugye, ha az ember kidobott érte 50 ezer forintot, akkor használni kell, még ha belehal is.
  • valamit
    #41
    "átkozom a napot, amikor görgősszék mellett döntöttem. most ugye, ha az ember kidobott érte 50 ezer forintot, akkor használni kell, még ha belehal is." - khm, meg ne sértődj a kérdésér, de nem neked van azaz infolapodon, h "gondolkodó"?:)

    amúgy én egy hétköznapi konyhaszéken ülök a gép előtt és a korábbi két forgószéket mindig oda teszem, ahol épp nem ülök :)
  • látogató
    #42
    Ha a bőrben is lenne ilyen anyag, akkor mikor lefogynak a "nagyon nagy" emberek, nem lógna a bőrük. Vagy ha abbahagyja valaki a kokszolást és összemegy a keze, szintén nem lógna a bőre. :))