45
Könyv és film
  • Dying Soul
    #45
    Társadalomkritika, nemde?
  • noral
    #44
    Én most fogom olvasni.
  • Blur
    #43
    Rohadtul vicces, hogy egyikőtök se értett semmit a könyvből, jót szórakoztam, köszi:D.
  • Dying Soul
    #42
    Persze, meg ott van az is, hogy egy csomó fejezet között nincs utalás az idő múlására. Amúgy ma megvettem DVD-n (a szintén Christian Bale filmmel, a Gépésszel együtt)..jó kis hétvége lesz. :P
    De azért az ember egy kicsit többet várt volna ugye.
  • Voltan
    #41
    Jó, hát tény, hogy ő viszi el a hátán az egészet. De most őszintén, az Amerikai Pszicho nem éppen egy megfilmesíthető mű, tekintve a cselekmény gyakorlatilag teljes hiányát.
  • Dying Soul
    #40
    Mondjujk szvsz a rendezés és a forgatókönyv nemes egyszerűséggel szar. Ha már ilyesmiből csinálunk valamit, jól csináljuk. Ez a nő meg elbaszta. Ettől független Bale nagyszerű, sőt.
  • Lipi1980
    #39
    Lehet, hogy igazatok van!
    Lehet, hogy ha én is olyan jól kereső emberke leszek, mint Pat Bateman volt, akkor nekem is az lesz a legnagyobb problémám, hogy melyik nap melyik étteremben egyek, és hogy milyen ruhában flangáljak végig a utcán...
    A yuppikra visszatérve pedig én is ismerek egy fickót, akire nagyon ráillik a yuppi életérzés, és nem is nagyon szimpi az életvitele, és a dolgokhoz való hozzáállása...
  • sorrow
    #38

    Nem könnyű azonosulni a yuppie életérséssel, stílussal, nem sok embernek sikerül.
    Akkor sajnos a zenék, ruhák, ételek stb. oldalakon tartó elemzése talán tényleg unalmas lehet.
  • Voltan
    #37
    Jó. Akkor talán jobb, ha elolvasod még egyszer.
  • Lipi1980
    #36
    Végre valahára elolvastam, és megvallva az őszintét a "hentelős" részeket kivéve egy nagy rakás s**r az egész! De amikor a ficek bekattan az valami bagyon brutális, és amik a filmben benne voltak az a regény véres jeleneteihez képes csak ezért lettek kiválogatva, hogy legalább a 18-as karikát megkaphassa...
  • Dying Soul
    #35
    Bale mester új filmje: The Prestige
  • Dying Soul
    #34
    Tényleg csak egy tündérmese a film az eredetihez képest, szvsz Bale mester így is hatalmasat alakít. Ötletem sincs, hogy ez egyáltalán melyik korosztálynak való, szerintem ezt nem életkorban kell mérni, mert szvsz anyám sem tudná végigolvasni és az igazat bevallva ő sem 18 már.
    Szerintem ezt valami mással lehetne mérni, valami pszichológiai jellemzővel.
  • Prof William
    #33
    Amikor hallottam filmváltozatról én is néztem hoyg hoyg tudnák ezt megfilmesíteni? Aztán láttam hogy eléggé kiszedték ezeket a jeleneteket. Ami nem baj mert nem tudom háynas besorolást kapnma ha ez mind benne lett volna. (22?) Vagy teljesen új besorolás, amit csakis saját felelőssgre nézz meg?
  • Lipi1980
    #32
    Tegnap este a könyvtárban jártamban kezembe akadt a film alapjául szolgáló regény!!! Itt-ott felütöttem és hát sok borzalmat láttam már megfilmesítve, de amit ebben a könyvben olvastam, azt nem hiszem, hogy valaki képes lenne megfilmesíteni... (Nem mintha a Cristian Bale-s feldolgozás nem tetszene (szvsz. 10/10), de az mesefilm ahhoz képest, ami a könyvben van)
    Nem mennék bele a részletekbe, de amikor a két kurvát kinyírja az valami eszméletlen beteg!!!!! Pl.: szem kiégetése öngyújtóval, száj kitágítása fúrógéppel, puszta kezes kibelezés, lefejezés utáni orális szex... ANYÁM!!!!
    Eszembe jutott, hogy a film komolyabb (regényhűbb) elkészítésére kik lennének esélyesek:
    1. Quentin Tarantino
    2. Robert Rodriguez
    3. 1. és a 2. együtt!
    4. Eli Roth (ő rendezte a Motelt és a Grind House-ból is kiveszi majd a részét)

    Ők hárman vannak olyan szinten elborulva, hogy képesek lennének megfilemsíteni Bret Easton Ellis regényét...
  • Voltan
    #31
    A Hitchcock-féle Pszichóra gondolsz? Csak mert annak semmi köze sincs ehhez a filmhez. Amúgy biztos kiadták már azt is DVD-n.
  • Dying Soul
    #30
    Tudomásom szerint nincs régebbi film a 2000-esnél.
    Imdb-n sincs semmi info.
  • Headers
    #29
    Nem tudja valaki hogy az eredeti régi psycho-t honnan lehet megszerezni?
  • Dying Soul
    #28
    Jah :D
    Vmiért nem tudtam 1 óránál többet olvasni, illetve feküdni..
  • Voltan
    #27
    Most fejezted be? Októberben nyitottad a topikot, és akkor írtad, hogy olvasod...
  • Dying Soul
    #26
    Amúgy végeztem vele, hát elég kemény a vége felé..
  • Voltan
    #25
    Igen, ennél jobb tippen nekem sincs.
  • Dying Soul
    #24
    Én is ezen gondolkodtam, esetleg az lehetett a baj, bár sztem ez hülyeség, hogy Paul Owen létező személy..
  • Voltan
    #23
    Azt tudja valaki, hogy miért változtatták a filmben Paul Owen nevét Paul Allen-re?
  • Dying Soul
    #22
    Most tartok ott a könyvben miután mikor megöli a néger koldust, elég beteg..
  • Prof William
    #21
    Most képzeljétek el milyen remekül meg lehetne filmesíteni ezt a jelenetet.

    Spoiler. - A könyvből.
    Bateman barátunk felszed két prostit. At egyiket egy kiadsó szex után jól megkéseli. Torokelvágás+minden. A másiknak meg áromot kapcsol a mellére, ami megsül és felrobban, majd egy harapófogóval szétcincálja a még élő szerencsétlen teremtést.
    A hullákat még pár mapig magánál tartja, majd szépen megfőzi őket és fogyaszt egy kicsit.
    Spoiler End.

    Ezt elég húzós lenne megfilemsíteni. De mint mondtam, egy japán rendezp bevállalná biztos. Kérjétek fel pl a Visitor Q- renezőjét.

    Más kérdés hogy milyen karika kéne rá így. :)
  • KG21
    #20
    Megnéztem, tetszett is, meg nem is. Azt gondoltam, hogy olyan durvák nem lehetnek a véres jelenetek, mint ahogy a könyvben le van írva, de azért ennél többet vártam, túl lágy volt. Semmi patkány, kikötözés, kannibalizmus
    Meg aztán a legjobb részek kimaradtak teljesen (kocogó buzi kinyírása a central parkban, kisgyereké az állatkertben)
    Azt hiányoltam még leginkább, ahogy Carruthers üldözte szerelmével, a WC incidens után. (Az vicces lehetett volna pedig)
    Ezek miatt olyan hiányosnak éreztem, viszont ami benne van, az elég jó, bár nem mindig úgy történtek a dolgok, ahogy a könyvben.
    A hangulatot, és mondanivalót, viszont tökéletesen visszaadja, és ez a lényeg, szóval összességében tetszett.
  • Dying Soul
    #19
    Annyi a hibája, hogy az erdeti könyvben lévő, gyors mondati, átlényegüléseket nem adja vissza, csak egy jelenetnél, amikor Paul Allent baltával megöli.
    Amúgy igen, C.B. fantasztikusan jó színész.
  • Phat Smoker
    #18
    nekem tetszett, nagyon jó film!
    Christian Bale nagyot alakít benne!
  • KG21
    #17
    Én úgy olvastam el ezt a könyvet a nyáron, hogy nem is tudtam a megfilmesítéséről.
    Épp most szedem ezért torrenttel a filmet, még 1 óra és leér. Remélem nem fogok csalódni, magasak az elvárásaim.
  • Dying Soul
    #16
    (Szerintem)
  • Dying Soul
    #15
    Rakás szar irodalmilag? A kedves urak/hölgyek közül akik ezt megállapították, a fele nem olvasta végig, esetleg tényleg csak 80 oldalt..
  • Lipi1980
    #14
    A film az tényleg űber fasza volt!!!!!!
    Ezen felbátorodva megpróbálkoztam a könyvvel is, de sajnos az első 80 oladal után leraktam, mert semmi történt azon kívül, hogy milyen ruhát vesz fel, milyen kaját eszik és milyen sampont használ...
    A film azért tatszett jobban, mert ott ezt a fajta "szerintem felesleges és unalmas részt" kihagyhatták volna és belecsaphattak volna 20 oldal után a lecsóba!!!!
    Ami azt illeti Christian Bale tényleg a legjobb választás volt Patrick Bateman megformálására...
    Lehet, hogy egyszer erőt veszek magamon és végigolvasom, mert azt mondják, hogy (ha irodalmilag egy nagy rakás ****, a lentebb említett 22-es karikát megérdemelné...
  • Prof William
    #13
    Pont az a könyv vége hogy nincs vége. Nem oldott meg semmir. "Főhősünk" továbbra is gyilkol, mert senki nem jött rá a dologra, a totál érdektelenség miatt.
  • Dying Soul
    #12
  • Blasta
    #11
    Tényleg kinyírt annyi mindenkit.
    Lényegében mikor kifakadt a végén úgy úszta meg, ahogy addig annyiszor történt már vele: összekeverték az áldozatait másokkal (a felszínes élet, a figyelem totális hiánya) így azt hitték találkoztak azzal az emberrel aki kinyírt, pedig nem. :-)

    Amúgy a könyv vége nekem pl. nem teccett, bár lehet, hogy én nem értettem meg vmi fontosat, így a film vége jobban bejött, mivel legalább VAN VÉGE.
    De a könyv nekem olybá tűnt, hogy egyszercsak over, nem volt tovább mit írni, nem volt több együtteselemzés, nincs több válogatott kínzás, írjuk oda, hogy THE END. Viszont egyébiránt egyik kedvenc könyvem és filmem.

    C.B.- azóta tartom nagy színésznek, sok van ebben a csávóban.
  • Dying Soul
    #10
    Jaja elég beteg volna.
  • Prof William
    #9
    Ha a fontos momentumokat belerakák volna a filme akkor a 22-es karika sem lenne elég neki.

    Esetleg fel lehetne kérni egy japán rendezőt hogy Remakelje. :) Ő megcsinálná úgy ahogy a könyvben van. :)
  • Dying Soul
    #8
    Igaz a kritika is azt mondja, hogy nem adja vissza a könyvet, csak egy rész van benne ami visszadja azt a hirtelen, yors, átlényegülést a filmben. Mikor Paul Owent megöli a baltával. Ezen kívűl, igen csomnó mindent kihagynak, átneveznek szereplőket, stb, de azt te sem mondhatod, hogy nem Christian Bale a legeslegjobb színész ebbe a filmbe.
  • Tatyla
    #7
    a könyv az nagyon jó viszont a film egy kalap sz@r mivel minden fontos momentumot kihagytak...
  • Prof William
    #6
    Hát nekem is tök unalmas volt az eleje.

    Spoiler.
    Éli a bankemberek dögunalmasd életét. Kondizik kokózik, jókat röhög a hülye haverjaival.

    Majd brutálisan megkínoz és megöl egy rakás embert. Az egyik gyerekkori barátnőjlével kezdve.
    És sztem a valóságban is így kenne, hogy az emberek nem jönnek rá hogy ő volt. Annyira... nos... bankemberek.

    Spiler end.