20
Modjátok el mi a véleményetek róla.
  • 83vicacica
    #20
    Én befürödtem a munkaerőkölcsönzéssel. a Salesforce Kft. közvetített az Auchanba fizetni meg elfelejtettek mindenkinek.érdekes módon azóta nem lehet őket elérni.
  • Dynamic
    #19
    Nem hát.Szinte csak hátrányai vannak, a munkavállaló szempontjából.De ez logikus is.
  • leveskocka
    #18
    hmmm jo cikk:)
  • Dynamic
    #17
    "Hosszú távon meg nem probléma, hogy kevesebb a fizetésed, mert pár hónap után, ha beváltál a munkahelyen, átvesznek a saját állományukban és akkor már tőlük kapod a fizut. Szal nem lesz az hogy évekig lefölözi a fizetésedet a kölcsönző cég."

    Bocs, de ez lol:)Ez ma már nem igazán divat.Nézd meg az Universitast vagy a Hungaroworkot.Évek óta alkalmaz embereket a "T-cégeknél"(T-online, T-Com), de még ezek a cégek sem vesznek át embereket, mert nyílván jobban megéri őket munkaerőkölcsőnzőkön keresztül alkalmazni.Nálunk pl. 4-5 éve nem vettek át egy darab embert sem, pedig a T-Com nem kis cég, megtehetné.Annyi előnye talán van, hogy könnyebben találsz munkát.De milyen áron?A fizetésed megcsapolják(néha pár ezerrel kapsz többet, mint a minimálbér), 13.havi fizetésről, üdülési támogatásról és egyéb céges kedvezményekről és juttatásokról ne is álmodozz.
    Én meg ezt tapasztaltam.
  • leveskocka
    #16
    rosszul latod...az egesznek a lenyege,hogy ne fizesse utanad a ceg a tb-t...leirja koltsegnek:)a kolcsonzo ceg meg kevesebbet ad neked,igy kevesebbet adozik irantad...ezen ket ceg keres,es egyedul te buksz.persze vannak elonyei is
  • Garfield
    #15
    Nem feltétlenül fenékig tejfel
  • Mr.Macho
    #14
    Én így dolgozom és ezt tapasztaltam:
    Jó mindkét félnek:
    munkaadónak, mert: nem kell saját magának keresni, szelektálni, és főleg meghirdetni az állást. A kölcsönző cég eleve rengeteg emberből csak párat küldd el interjúra, nem terheli az eredeti céget a sok olyan jelentkezővel, akik nem felelnek meg a kritériumoknak. Másrészt megbizhatóak is az emberek, mert ha nem azok, akkor leverhetik a kölcsönző cégen. Sok helyen az új alkalmazottaknál leginkább a megbizhatóság problémás, interjún sem lehet kiszűrni.
    munkavállalónak, mert: nem kell saját magad böngésznek az álláshirdetéseket, vagy leadni ezeregy helyre az önéletrajzodat mire munkát kapsz. A kölcsönző cég csak az elvárásaidnak megfelelő lehetőségekkel keres meg, ráadásul a nagy multik már csak így keresnek alkalmazottakat, illetve fejvadásszal, szóval ha nagy céghez akarsz bekerülni és nincs kapcsolatod, akkor még így van a legnagyobb esélyed rá, mert az ilyen cégek már nem szórakoznak az állások meghírdetésével. Ráadásul ha elküldenek egy interjúra, akkor az azt jelenti, hogy nem 100 másik emberrel kell felvenned a versenyt az állásért. E mellett helyetted intézik a járulékokat, nyugdíjat, adózást... mindent! Neked már csak átutalják azt ami jár és arról tudod hogy a tied és elköltheted és tudod, hogy minden legálisan megy. Ha mégsem, akkor azt szintén nem rajtad, hanem a kölcsönzőcégen verik el. Hosszú távon meg nem probléma, hogy kevesebb a fizetésed, mert pár hónap után, ha beváltál a munkahelyen, átvesznek a saját állományukban és akkor már tőlük kapod a fizut. Szal nem lesz az hogy évekig lefölözi a fizetésedet a kölcsönző cég.
  • pedestrian
    #13
    Nem beszélve a többi juttatásról. pl: 13. havi bér, prémium, étkezési hozzájárulás.
  • Dynamic
    #12
    Mi lenne benne a jó?Kevesebb fizetést kapsz, mint amúgy kapnál.
  • pedestrian
    #11
    Véleményem szerint ez egy modernkori rabszolgatartás.
  • Lteebee
    #10
    A cég, aki alkalmaz és téged továbbkölcsönöz, jól jár, mert több pénzt kap, mint amennyit kifizet neked, illetve járulékokra, adókra.

    A cég, amelyik előbbi cég szolgáltatását igénybeveszi jól jár, mert egy rakás gondot megspórol azáltal, hogy nincs alkalmazottja.
  • blackgamer
    #9
    ez az ami reggelenként a Moszkva téren folyik?
  • Pheel
    #8
    Jó annak, aki kölcsönöz, mert nem kell HR részleget tartania, hanem outsourceolja a kölcsönadóhoz. Jó a kölcsönadónak, mert több pénzt kap a kölcsönkapottért, mint amennyit neki fizet és jó a munkavállalónak is, mert ha a munkahelye megszűnik, attól a munkaviszonya még megmarad. Persze rossz is neki, mert sehol sincs igazán kapun belül. Se a kölcsönadónál, se a kölcsönvevőnél.
  • Tufa
    #7
    ugye?
  • pedestrian
    #6
    Igaza van Tufa-nak. Jó is meg nem is. Jó a munkaadónak rossz a munkavállalónak.
    Szerintem. De mások véleményére is kiváncsi vagyok.
  • Taranov
    #5
    igen.
  • Tufa
    #4
    nem
  • Taranov
    #3
    Nem azt kell mondani, hogy jó-e, hanem azt, hogy kinek jó!
  • Tufa
    #2
    igen
  • pedestrian
    #1
    Mi a véleményetek az olyan cégekről akik ezzel foglalkoznak?
    Kinek jó ez?