11
xpben hangerő szabályzás billentyű kombinációval
  • Sanyix
    #11
    Vagy ha ati videjókártyád van, az ati tray-toolsal is lehet beállítani hangerőszabályzó hotkeyt :)
  • Pheel
    #10
    VoluMouse
    Ingyenes, egyszerű...
  • Al Age
    #9
    Ez kell Neked.

    Én is ezt használom jó ideje, adott parancsokhoz magad rendelheted hozzá a billentyűkombinációkat.
  • Dodo55
    #8
    Mindegyiknek van saját scancode-ja.
  • Dodo55
    #7
    Egyébként nekem multimédiás billentyűzetem van, esetleg megnézem, hogy mi a hangerőszavbályzógombok scancode-ja, mert lehet, hogy csak egy rejtett windows billentyűkombinációt aktivál.
  • Dodo55
    #6
    Ha úgy jó, hogy ctrl+alt+valamilyenbetű, akkor meg lehet úgy oldani, hogy kell 2 progi, ami hozzá tud férni a windows hangerőszabályozójához, egy ami hangosít, egy ami halkít.
    Van egy Neobook nevű progi, ami eredetileg egy dos-os elektronikus könyvkészítőnek indult, de mára addig fejlődött, hogy komoly progikat lehet vele írni nagyon hamar. Ebben van olyan parancs is, hogy SetVolume, de annak egy paramétert kell megadni, a hangerőt. Lenne két neobookos progi, mindegyik kiolvasná egy fájlból a jelenlegi hangerőt, és azt, hogy mennyivel növekedjen/csökkenjen. Aztán a fájlba átírná a jelenlegi hangerő értékét, az új értékkel, és aztán beállítaná a hangerőt ennek megfelelően.

    Ez 2 exe lenne, meg egy adatfájl, az exék parancsikonjához, meg hozzá kell rendelni a ctrl+alt+betű billenytűkombinációt, aztán menne.
  • mrzed001
    #5
    Vagy írsz egy progit, amiben egy globalHook-ot nyomsz a gombra, így ha valaki lenyomja bármely progiban akkor az lép életbe (ha jól emlékszem :) )
    Primitív módszerként sztem keress rá a gugliban, biztos volt már 1-2 elvetemült, aki már megírta :))
  • deep
    #4
    Multimédiás billentyűzettel...
  • Jagi
    #3
    Amúgy lövésem nincs, hogy kell hozzá rendelni... : )
  • Jagi
    #2
    Nálam +,-. Multimédiás billenytűzeten.
  • hmhm
    #1
    hogyan lehet xpben hangerőt szabályzni hotkeyekkel?