9
ipconfig
  • DDE
    #9
    A 192.168.10.1-t a routertől kapod. (DHCP)
    A 'kinti' IPcímed más.
  • Der Wahnsinn
    #8
    Vagy hogy ez a program lövi be nekem? Hatalmas LOL
    Azért köszi ;)
  • Der Wahnsinn
    #7
    Ezt nem igazán értem, de mint már mondtam, csak a tudatlanságomból fakad: mkinek akinek routere van ua. az ipje? :D
  • LoDMaSt
    #6
    csekk disz
  • Der Wahnsinn
    #5
    Az én kérdésem egyszerűbben hangzik: sajna kiba*ott láma vagyok a témában, de kéne az ip. Ha dos parancssorba ha beírom az ipconfigot, csak a 192.168.10.1-t írja ki. Ez azóta van mióta routerrel össze van kötve a gép egy másikkal. De a saját ip-mre hogy jövök rá? Előre is köszi. ;)
  • vikusz
    #4
    Köszike mindenkinek!
  • Tertovan
    #3
    ipconfig /?
    <http://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/ipconfig.mspx>
  • Cat #2
    két lényeges dolog van
    az ipconfig release eldobja az ipcimeket, az ipconfig renew pedig ujra lekéri a hálózatról, persze csak ha van DHCP szerver, és dinamikus az IP cimed.

    169es cimnél mindig el kell dobni, és ujat kérni, mert ez csak az MS által vásárolt spéci ip tartomány olyan esetekre, amikor nem sikerül ipt kapnia a gépnek. 0.0.0.0 esetén kérhetsz ujat a renewwel - vagy összejön, vagy nem. Egyébként ez ugyanolyan, mintha rebootolnád a géped, szóval csodákat nem lehet vele csinálni

    max. még az ipconfig all ami érdekes, ez kiir minden hálózati dolgot, pl. macadress fontos a chello beállításoknál.
  • vikusz
    #1
    Üdv!

    Van valaki, aki profi az ipconfig-ban? Plö: mi az a felszabadítás, felújítás, sötöbö?
    (Egyszer láttam, hogy egy szervizes ezzel az egyszerű nyavajával hozta rendbe a hálózatot, én pedig ma szívtam pingeléssel meg IP-címekkel, de az ipconfigos mókát nem ismerem teljesen.)

    Meg tudná írni valaki, melyik kapcsolója mire jó, és utána milyen lépéseket érdemes még tenni?

    Ui.: végigolvastam a hálózati problemákkal kapcsolatos fórumokat, azokat ne ajánlgassátok nekem. Köszi.