1032
\'Vidi\'

FC Fehérvár (Videoton FCF)
  • ressy14
    #672
    kapu mögé 2000 a diák az őszi szezonra, én mindig azt veszem
  • szabii98
    #671
    am nem csak fehérváron van szurkoló hiány.mondjuk diósgyőrre sokan járnak sztem, meg debrecenbe is nem?
    meg ilyen árak mellett, nekem 800 forint egy mezei meccsre nem okés annyira. Jó, Basel jeggyel az előző meccsre be lehetett menni féláron, az felnőtteknek 800 a K-J-I szektorba, gyereknek meg 400.
    De pl I szektor is 1600 egy meccsre :D
    mondjuk megértem, debrecenben is hasonló árak vannak, mégis többek vannak.

    am utána néztem, 10-20 forinttal drágább mint amit felsoroltam
  • ressy14
    #670
    és a város felének kötelező foci szurkolónak lenni? 50 ezer embert még pesten sem tudnál összevakarni, aki meccsrejár...
  • Pelsodriver
    #669
    Azért egy százezres lakosságú városnak és vonzáskörzetének ne legyen már nagy egy ekkora stadion!Ha mondjuk 50 ezer ember havonta csak egy alkalommal váltana jegyet( persze nem egyszerre ) abból is kijönne az átlag 8000-10000 látogató, amely már elfogadható lenne...Én azzal kezdeném a szociológiai terepszemlét, hogy megnézném, hány poszter van kitéve a városban a vendéglátó helyeken, tudja-e az idegen, hogy melyik csapat városa ez...
    Na azért remélem, előbb-utóbb divatba jön a Vidi, mint 1985-ben...
  • ressy14
    #668
    nem mi tehetünk róla, hogy nagy a stadion :D
  • szabii98
    #667
    egy ilyent elkéne érni:
    Szalait ünnepelték a németek
  • Rudee
    #666
    Azért a Slaven Belupo 3000 fős stadionjában a közel 2000 néző mégis szebb látvány lehet.
  • ressy14
    #665
    ajánlom figyelmedbe ezt a linket. Spliten kívül mindenhol silány nézőszámok vannak, pedig a dinamo BL csoportkörös.

    Miért kéne kényelmetlenül éreznünk magunkat? 4 elsőosztályú, jól teljesítő csapatsport van a városban, ami 4-5 ezer néző vonzz magában. Lokálpatrióták azóta nincsenek, amióta megalakultak a nagy gyárak nálunk, és az ott dolgozó emberek nagyrésze bevándorlónak számít a városban.
    Nincs pénze az embereknek havi több tízezer forintot elkölteni a meccsekre. Sokan mondogatták a tegnapi meccsen mellettünk, hogy a Genk ellen már nem tudnak kijönni, mert elfogyott a pénzük, így marad nekik majd a tv.
    Fehérváron soha nem lesz 4-5 ezernél magasabb átlagnézőszám, ami szomorú, de a klub eddig elég sok mindent megtett a növeléséért, csak javarészt sikertelenül.
    Nézőszámozni egyébként mindenhol lehetne, Miskolcot kivéve, mert nem csak itt szar a helyzet. (győr, fradi, loki, stb...)
  • Pelsodriver
    #664
    Fontos dolog az infrastruktúra, elismerem. Mégis úgy gondolom, az a döntő, szeretik-e az adott régióban a futballt, vagy sem. Nem hinném, hogy Diósgyőrben jobbak lennének a körülmények, mégis összehasonlíthatatlanul jobb ott a hangulat.A lokálpatriótáknak is egy kiváló terep szurkolni egy olyan csapatnak, amely messze viszi jó hírét a városuknak.Szinte minden országban így van ez, csak nálunk nem, tisztelet a kevés kivételnek.Az meg, hogy többen szurkolnak a Vidinek ,, vidékiek", mint fehérváriak, az nagyon égő, fehérváriként kényelmetlenül érezném magam. A játékosoknak meg rettenetes lehet ilyen kongó stadionban játszani.Az ország egyik legrégebbi városáról van szó, Horvátországban ilyen csapatot telt házzal buzdítana egy ekkora város tévéközvetítéskor is.Erről Fehérváron kellene beszélgetni sokat, mert nincs ez így jól.
  • szabii98
    #663
    Következő meccsen a Haladást fogadjuk itthon(Kupa), aztán megyünk Kaposvárra(bajnokság).
  • shad0w
    #662
    mondjuk a bevételek egy igen jelentős része éppen a rohadt tévés jogdíjakból jön be, szóval azért ez talán mégsem olyan marha nagy gond :)
    ez egy biztos, előre számítható fix bevétel, nem úgy mint a jegyárbevétel, ezáltal a költségvetés szempontjából sokkal optimálisabb.
    az ideális persze az lenne, hogy aki tud kimegy meccsre, aki pedig valamiért nem, az nézi tévében.
    ettől még több okból is elég messze vagyunk, az emberek többsége számára nem túl vonzó élőben meccset nézni. ha lesz rá pénz biztos fejlesztik még tovább a stadiont (lásd, azok a fizetőképes vendégek, akiket az aktuális jó eredmények vonzanak be szívesen mennek a fedett főlelátóra, a vip részlegről nem is beszélve, amibe tuti, hogy még rengeteg pénzt fognak beleölni, mert itthon egyelőre kb egyedülálló, és nagyon divatos, felkapott dolog, felsőbb körökben, ha már meccsre mennek). a meccsre járás kezd kicsit újra divatba jönni, nemzetközi meccsekre már jóval távolabbról is szívesen utaznak. a körítésben még nagyon messze vagyunk a külföldi jó példáktól, pedig muszáj lesz rágyúrni (mint ahogy azt teszik is) mert csupán a "futballkultúra" idehaza nem fog mostanában bevonzani több tízezer embert a lelátókra.
  • pilboy
    #661
    marha nagy gond, h az a rohadt tv adja az összes meccsünket
    a megyében vasárnaponként nagyüzem van foci terén, nekem is minden vasárnap meccsem van
    ráadásul ma még volán meccs is volt
  • Pelsodriver
    #660
    Emberek, ez már botrány, hogy ilyen kevés szurkoló van a fehérvári arénában.Ébredj már fel, Fehérvár, csipkerózsika álmodból! Nemzetközileg is egyre nagyobb nevet szerző zseniális csapatotok van! A Debrecen elleni meccs kifejezetten élvezetes volt.Nekem 150 km-ről sajnos nem telik eljárni, de ha ott laknék vagy a környéken, egy meccset sem hagynék ki!!!
  • szabii98
    #659
    kezdő: Bozsovics - Brachi, Caneira, Kaká, Szolnoki - Tóth, Mitrovics, Renato Neto, Kovács, Oliveira - Torghelle.
  • szabii98
    #658
    kell az a kib@szott három pont. Hol, ha nem itthon? Talán ez egy lökést ad
  • szabii98
    #657
    Akár, de szerintem a fradi is győzni fog. Ha mi is nyerünk, elvileg 4 hely megvan.
  • pilboy
    #656
    5-öt, nem? :)
  • szabii98
    #655


    egy jó meccs kell, és 4 helyet ugorhatunk előre
  • ressy14
    #654
  • ressy14
    #653
  • ressy14
    #652
    tegnap egy srác pólóján:

  • DasIsFuck
    #651
    ha a genket megveritek otthon és 1 döntetlen összehoztok már továbbjutottatok.
    basel ellen kéne az a dönteteln most.
  • pilboy
    #650
    ha a köv fordulóban nem kapnánk ki baselben és a genk sem kapna ki a sportingtól, akkor 2 fordulóval a vége előtt minimum 4 pont előnnyel mehetnénk...
  • szabii98
    #649
    három irtó kemény meccs van még vissza. Még simán el lehet bukni, nem szabad feladni a reményt viszont. Én aztmondom hogy a portugáliai meccs lesz a legkeményebb. az az utolsó viszont, így könnyebb.
  • szabii98
    #648

    !!!!!!!!!!!!
  • DasIsFuck
    #647
    jó taktikát talált Sousa.
    Sajnos a magyar foci még nem annyira erős
  • vili 27
    #646
    Emberek életre kelt a magyar foci ???

    A meccset sajnos nem látom, de a 2:0 nagyon jó eredmény eddig.
  • scs17
    #645
    2:0!!!!!!
  • scs17
    #644
    Már 1:0 :), tartsuk meg!
  • szabii98
    #643
    igen, előszerváltam a diákomat, amint jeleznek az osztálytársaim h jönnek, indulok énis :)
  • ressy14
    #642
    jössz te is?
    am ha mást nem a K-ba tuti lesz hely.
  • szabii98
    #641
    vajon van még jegy a J szektorba??
    vagy valahova? nagyon remélem :D
  • pilboy
    #640
    vagy egy mindig lutris mk-győzelem...
    a 3. hely még simán elérhető
    ha az októberi maradék meccseinket hoznánk (el: basel, bajnoki: loki, mk: hali), az ökést adhatna egy olyan novemberben, amikor 21 nap alatt 7 meccset kell lejátszani
  • szabii98
    #639


    Nagyon erőőőős tavasz kell, ha jövőre is megcélozzuk az EL-t
  • szabii98
    #638
    Haraszti duplával ismét nyertünk a ZTE ellen!
  • szabii98
    #637
    2-0ra nyertünk
  • szabii98
    #636
    vezet a tarcsi a zte ellen! hajrá
  • szabii98
    #635
    a miniszter úr képe
  • ressy14
    #634
    igen, de ellentmond ennek az Eger elleni meccs, ahol az EL ben is sorra szereplő 11-el léptünk pályára, és az utolsó 5-10 percben fordítottuk csak meg a meccset egy tizivel.
  • commissioner
    #633
    sztem két oka van ennek: az egyik, hogy alapemberek a padon kezdenek, tehát nem a legerősebb és legösszeszokottabb csapat játszik (ez volt a problem már a Győr ellen is) ez nyilvánvalóan az EL miatt van, a másik az, hogy defenzívebb csapatok ellen megáll a tudomány, mivel nincs lehetőség a kontrákra. Ilyen esetekben a kreatívabb támadószekciót részesíti előnyben Sousa, élén Kokóval, újfent Paraibával, de ez a kispados társaság (még) elég gyengusz...