44
  • Dj Faustus #44
    A kamera rögzít információkat a kamera típusáról, beállításairól (EXIF), és bár ezt az állományba (file-ba) teszi, de nem a képi információba (vagyis amit látsz), hanem az állomány más részébe. Ezt az információt egy képnézegetővel (Irfanview) is el lehet távolítani.

    Létezne a képben való információrejtésre technológia a sztegonográfia formájában, csak mivel a JPG veszteséges tömörítés, az újratömörítés esetén elveszne az elrejtett adat.
  • droland
    #43
    "Én úgyhallottam hogy a digit fényképező gépek is generálnak valami egyedi jelet a képre. Persze lehet hogy csak urban legend."

    Ennek azért nincs annyi értelme, mert a kép ujrafeldolgozásra kerül (pl. rajzprogram), és mivel a jpeg free, így az ujra tömörítésnél elveszlik minden egyedi azonosító...

    Legalábbis én így gondlom...
  • Teppik Amon
    #42
    Én úgyhallottam hogy a digit fényképező gépek is generálnak valami egyedi jelet a képre. Persze lehet hogy csak urban legend.
  • Hegyikecske
    #41
    Aztqrva... azért ez elég érdekes... addig jó amig az ember ne mtud ilyenekről, mer utálom ha lekorlátoznak, biztos fel lehet törni :D
    Csak az az érdekes hakire ez pont vonatkozna (hamisítók, nemhiszem h pont lézernyomtatót használnának) vayg ez az összes nyomtató tipusra vonatkozik??? (akkor meg tuti kiiktatják)
  • Hegyikecske
    #40
    EZentúl se veszek semmit ami hp, ez csak megerősített benne, viszont a xeroxot sajnálom h. belement ebbe, mer ebbe ő az egyik legjobb, de nemszeretem ha nekem a nyomtató az akaromon kívűl mindenféle jeleket rakosgat, amennyiben tudom elkerülöm az ilyet. Vajon ez a xerox tintasugaras nyomtatómra is igaz???
  • mrzed001
    #39
    Akkor inkább egy idiótát kellett volna oda tenni, a :) itt nekem valahogy nem a szarkazmus jele
  • dez
    #38
    Lásd szarkazmus. Jele lehet pl. egy szmájli a mondat végén. (Ha nélküle nem lenne egyértelmű.)
  • h4x0r
    #37
    Inkabb a http://ethereal.sf.net/ cimen nezd. Ott van egy kis RTFM is (pl. manualok).
  • Piscator
    #36
    Bár nem nekem szólt, köszi a linket!
  • Piscator
    #35
    Szerintem a politikusok még mindig többet lopnak, ártanak az ún. nemzetgazdaságnak, (no meg extrém esetekben a világbékének) mint egy piti bünözőhálózat.
    Jaj de jó, újabb nyilvántartás. Miértünk.
  • szal
    #34
    Az elözö levelem. -Hirtelen feliduásból íródott.
    Ha ezt elözöleg elolvasom. Nem szólook hozzá. Pláne nem foglalok állást!
    ""
    mouss
    tegnap 14:40 | Privát | Válasz | #8
    nem csak a pénzhamisítók ellen, de sok más esetben is nagy segítség lehet. szerintem érthető és hasznos.
    "".
    Most mi a III/II(III)-4 szerü dolognak tapsolunk!?
    Ami még akkor sem volt népszerü! Kérem a #8-at, sorolja fel, a McArthur óta a demokratikus 'demokrácia' tetteit és vezetöit, szervezeteit.
    Majd ezután mondjon ilyen véleményét a "szabadság" jogokról!! Mindenki aki adathordozót
    vásárol kb. bekerülési ár+ÁFA 27-33%-át fizeti ki
    az ártatlanság vélelme! Demokratikus jog ellenére!
    Tehát a NAGY TESTVÉR nem csak figyel, de nyerészkedik is. Gratual #8!!
  • szal
    #33
    Nem szeretem plágiumot. Pedig aki a írógép betüinek
    'buherált azonosítóit' használták, az akkori technológia -azok a korabeli "technikai"
    szintvonal maximumát használták ki!
    Viszont az, hogy egy multi a másik multi részzére
    lehetövé teszi az azonosítást. HP vs. W$. stb nem
    jelent mást mind a bör alá ültetett azonosító chip-
    et.
    Személyes JOG, személyes 'SZABADSÁG' már régen
    nincsen!
    Viszomt megdöbbentö dolog, hogy a -kiegészítö HW
    már ugyanúgy elárul(hat) -mint egy vacak W$!
  • ironmaiden
    #32
    Off:Ha annyira tudni akarod, hogy mit árulkodik a Windows, nézd át ezzel:

    Ethereal


  • ironmaiden
    #31
    És a #18ban írt

    "bizony, ma sem tudom, hogy Windowsom mit árulkodik rólam...."

    Hozzászólásnak mi köze van ehhez a cikkhez illetve a nyomtatók kódjaihoz?
  • pemga
    #30
    Régebben részvényt (már nincs), kötelezvényt, akármit. A papírpénz általában nagyon védett, de sok más pénzként funkcionáló dolog van.

    Nem, nyilván nem a halőr fogja a helyszínen megmondani, hogy hol vették a nyomtatót, de ő bevonhatja a zengedélyt, majd lepasszolja rendőröknek, vagy magasabb nyomozati szerveknek. Akár a nemzetközi vonatjegy-másolási akciót is lehetne említeni, ha magyar példa kell (96'-98' körül volt, ha jól emlékszem.)
  • FoxMulder
    #29
    Naná, hogy nem fogják elmondani, hogy ez alapján azonosítottak vkit. De a nyomravezetésben, a kételyek eloszlatásában segíthet, aztán úgy is találnak valami bizonyítékot, ha már megvan a tettes.
  • Evil Merodak
    #28
    A nyomtatónak nem lehet kicserélni a firmware-ét?
  • Highwayman
    #27
    Megjegyzés... pár éve azt hallottam, hogy mikor új pénznyomó nyomtatókat szállítottak, menet közben eltérítették az egyik autót és ellopták az új nyomót néhány ezer ív papírral együtt... ez benne volt a hírekben. Szal... aki "hamis" pénzt akar nyomtatni annak tehetnek ezzel egy szívességet. Legfeljebb majd szépen lassan ki tudják vonni a forgalomból az ezáltal a nyomtató által készített nyomatokat, feltéve, hogy az ilyen speciális nyomdagépek is nyomtatnak azonosítást a lapra. Ti nem emlékszetek erre? Aztán az egészről nem lehetett hallani semmi többet.
  • Tbone
    #26
    Megneztem. Tenyleg. Eloszor azt hittem, a papir egy meghatarozott reszere nyomtatja a kodokat. Miutan megneztem kek fennyel, az egesz papir kis pottyokel volt tele.

    A bankjegy felismerest az Adobe acrobat is tamogatja es nem engedi meg a szerekesztest.
  • mrzed001
    #25
    Sorry, de ezen nincs mit félreérteni:
    Azon nem fognak a nyomtatók ilyen titkos kódot nyomtatni.:)

    Vagy nem beszélni mádzsár??
  • dester
    #24
    Épp arra írtam, hogy külön kiemelte, hogy a Windows mit árulkodik róla. Azért írtam, hogy használjon akkor linux-ot, ha zavarja. Én nem úgy értettem, hogy Linux alatt nem nyomtat ilyet, azért raktam szmájlit a végére.

  • Frank99
    #23
    amúgy honnan tudod?
    hogy pl, a suse mit árulkodik rólad?
  • Frank99
    #22
    én inkább nem is mondok semmit.

    bezony, megmondták előttem...

  • sonance
    #21
    Hát, nem vagy egy nagy hardware-zseni :) Szerinted a kettőnek vajmi köze is van egymáshoz?
  • mrzed001
    #20
    Dehogynem te butus, a nyomtató belső programozásában van ez a nyomtassunk vízjelet progi ... oly mindegy, hogy milyen op. rendszer milyen progija külni neki a nyomtatnivalót

    Egy vicc jutott rólad eszembe:
    Piroska: Nagymama, miért olyan nagy az arcod?
    Nagyi: Mert Debian-t használok
  • dester
    #19
    Bizony, ennek sok köze van a cikkhez.
    Ha annyira zavar használj linux-ot.:)
    Azon nem fognak a nyomtatók ilyen titkos kódot nyomtatni.:)
  • Frank99
    #18
    bizony, ma sem tudom, hogy Windowsom mit árulkodik rólam....
  • Drawain
    #17
    Egyébként a hír nem egészen arról szól, hogy micsoda nagy meglepetést okozott a dolog, hanem arról, hogy sikerült egy független cégnek visszafejteni a Xerox kódját.
  • Drawain
    #16
    Hm.. ez a dolog valóban érdekesebb, inkább erről írnának cikket az sg-re :)
  • Inquisitor
    #15
    Nem tudom, én használtam régi ezer éves Canon lézermásolót, és amikor egyszer le kellett másolni egy HVG előlapot A3-as méretben, akkor tiszta zöld oldalakat kezdett nyomtatni.
    Nagy nehezen rájöttünk, hogy a borítón 100 dollárosok képrészlete van rajta, ezért csinálja.
    Na de gondolom sejtitek, hogy egy többszörösen feldolgozott, újságban megjelenthető kép mennyire eltér az eredetitől ... Mennyibe kerülhetet az újkorában majd 1 millába kerülő másolóba beépíteni 10 évvel ezelötti technológiát, hogy pusztán képről felismerje a dollárt? Hmmm?

    Más. Tudtommal összes CD és DVD író ráírja a lemezre az író saját azonosítóját (bár biztos kikerülhető), még se izgatja magát a sok Warez Bubus.
  • h4x0r
    #14
    Nem. Szerintem ez a tobbi reszen is fent van.
  • semi
    #13
    ok!
    tudtuk.
    más?
  • HUmanEmber41st
    #12
    Annyit ér, mint DVD-n a régiókód...
  • Manoi
    #11
    Azért, mert nem éri meg...

    Tegyük fel, hogy Béla Bá a halőr elkap valakit, akinek a papírjain megtalálja spec kék fényben az árulkodó pontokat. Máris kódolja fejben, vagy a szolgálati PDA-ján, ill. a halőrlakban elhejezett internettel felszerelt számítógépén, hogy milyen nyomtatóval készült az igazolvány.

    A rendszer kidobja, hogy Kiss Kálmán által vásárolt HPx1000-es deskjeten történt a nyomtatás, amit a Szaki&Szaki boltjában vett használtan az ipse. Mejd jól meg is bünteti annak rendje és módja szerint emberünket és + a botjait is elveszi.

    Na nem már...

    Viccet félretéve szerintem nem gáz, hogy rajta vannak, mert sem Bushnak nincsen szándékomban fenyegető levelet írni és még csak nem is gondoltam rá, hogy Szent István képével fémjelzett bankónkat tömeges gyártás alá vonjam Deskjetemen.

    Szóval én ezt magasról leszarom!
    Ha az egyetem fura ura meg el kezd nyomozni, hogy a puskát ki nyomtatta, akkor találjon meg!
  • atlagember
    #10
    Da ha nagy keretben nyomtatok, majd kivágom a nyomat hasznos részét (pénzt, bérletet, stb.) akkor levághatom a kódolt részt is. Nem?
  • progee
    #9
    nem csak profik hamisíthatnak pénzt, hanem akár amatőrök is buszbérletet, vagy vasutas igazolványt, sőt még horgászengedélyeket is gyártanak 10ezer forintos nyomtatókon...

    mégsem hallottam még soha, hogy valakit így kaptak volna el...
  • mouss
    #8
    nem csak a pénzhamisítók ellen, de sok más esetben is nagy segítség lehet. szerintem érthető és hasznos.
  • robocop
    #7
    A profik nem lézernyomtatót használnak...
  • dez
    #6
    Legalábbis a profik.
  • dez
    #5
    Mert a hamisítók biztos nem gondoltak erre, és nem szedték szét a gépet és iktatták már ki már rég. :p