346
...mutassuk meg mit tudunk!!!
  • IMYke2.0.0.0
    #65
  • TheReMiXeR
    #64
    Itt a mai termés is :)

    TheReMiXeR - Boci Boci Tarka RMX 2005.

    TheReMiXeR - Boci Boci Tarka RMX 2005. (Crazy Singer version)

    Egyétek vegyétek hallgassátok.... :)
  • TheReMiXeR
    #63
    1 LOL-t megér :)
  • blackgamer
    #62
    :) nekem tetszik
  • IMYke2.0.0.0
    #61
    Nem rossz!
    De nekem jobban tetszett a korábbi.
  • TheReMiXeR
    #60
    Nos itt van egy fullos verzió a Mátyás Király "remixéből"
    TheReMiXeR - Mátyás Király RMX 2005.
  • TheReMiXeR
    #59
    Óóóó igen, ezt a megamixes dolgot végül is már kitrágyáltuk, de köszike :)

    A demóval kapcsolatban pár gondolat...
    -A zenék azok tényleg egyéni izlés kérdése. Mindig van olyan nóta ami mindenkinek nem fog bejönni. Talán jobb lesz majd egyben hallani a mixet. Arányaiban talán több lesz benne az olyan szong ami bejövős mint ami nem.
    A zenéket 80-90%-ban egy kis nosztalgiázni vágyó "csapat" hozta össze kb. 1-2 hónapos kérdezgetés árán. Nem titok, hogy a prohardveren van egy ezzel foglalkozó topik és ott jöttek össze a számcímek.

    -A mixnek már van egy 38-39perces demója, ami (szerintem) majdnem kész mixelés technikailag. Abban nem fogok már nagyon változtatni semmit. Ez a mostani 13:44-es demó kiforratlan munka még, nagyon nyers mind mixelésileg és effektezésileg is. Mikor összeteszem az előző résszel természetesen ez is "megszépül" majd.

    -Sajnos nagyon lassan készül, mert csak hétvégenként van 1-2 órám vele foglalkozni, mivel sok a munkám, tanulok is mellette és mindig összejön még más egyéb teendő is... de majd még idén elkészül az tuti :)

    Lényegesnek tartom egyébként, hogy mihez viszonyítjuk majd ezt a mixet. Fontos szem előtt tartani, hogy nem kaptam a kiadóktól mester anyagot, hangmintákat azaz semmit, mivel nincs kiadó, nincs szponzor, nincs semmi anyagi támogatás hogy jobb legyen a mix, hogy olyan legyen mint ha egy igazi több milkás stúdióban készülne... Lásd a kiadott mixek...

    1db PC-n készülnek és hát munka mellett... amit én pluszban hozzá tudok tenni az a zenék szeretete és az amatőr mix-technikai tudásom amit senki nem mutatott, nem tanított... 7év gyakorlása...

    Talán még így is megállja majd a helyét a kész anyag... bízom benne, hogy sok velem egykorú vagy idősebb fazonnak, barátnak, zenekedvelőnek tetszeni fog...

    Természetesen köszönöm a véleményezést! További tanácsokat és észrevételeket szívesen várok!

    Üdv. TheReMiXeR
  • Zotyoo
    #58
    Nem akarok külön hozzászólásokban válaszolni:

    Megamix:
    1. "A "megamix" az egy csapat / énekes slágereiből kevert egyveleg, effektekkel sűrítve."
    2. "Amikor összekeversz mondjuk 50-60-70-80-90-100 zenét 1 órába full effektezve, teletűzdelve acapellákkal..."

    Igen mindkettőt szokás megamixnek nevezni, de a "mega" jelző csak marketing okok miatt ragadt rá ezekre a mixekre. (amennyire én tudom)

    "Itt egy MeGaMiX demója, amit még nem fejeztem be..."
    + Hibátlan
    vannak benne nagyon jó számok
    - Egy két váltáson szerintem még lehetne javítani(2:36;7:00)
    sok szám nem tetszik benne
    Ö: Az hogy mi a véleményem a számokról természetesen ne vedd figyelembe. Kiváncsian várom a kész produkciót.
  • TheReMiXeR
    #57
    Oks, akkor eddig 1 szavazat már van :)

    Ha összejön pár pozitívabb vélemény akkor előveszek még több "alapot"...
  • IMYke2.0.0.0
    #56
    Jöhet ezerrel! Ez nagyon jó!!!

  • TheReMiXeR
    #55
    itt egy próbálkozás
    Mátyás Kircsi muzik

    5-10perces megoldás, ha van rá igény megcsinálom rendesen...
    Nos?
  • Taylor
    #54
    Thx a választ.
  • TheReMiXeR
    #53
    Okés!!!

    Várom!

    Üdv.Én
  • TheReMiXeR
    #52
    A kérdés jóóóó

    Készülget a mix, már sokan várják. Szerintem ha jól haladok vele, akkor legkésőbb decemberben "kint" lesz :)

    Perpill 51-52perc van meg, a terveim szerint 70-80 körülire szeretném duzzasztani!

    Üdv.Én
  • Taylor
    #51
    Hello, nemrég leszedtem azt a demo mixedet, és tökre tetszik. Szóval az lenne a kérdésem hogy mikor lesz kb. kész teljesen?
  • IMYke2.0.0.0
    #50
    Én készülök... vannak már terveim is.
    A többiek addig csak feltesznek vmit a netre...
    A régi cumóim közül majd meg mazsolázok, ami méltó lehet topik témájához.

  • TheReMiXeR
    #49
    Mixerek Jelentkezzetek!!!

    Anyagokat osszatok meg másokkal, itt az idő, hogy az eldugott anyagokat előszedjétek és és és és a "közönségnek" bemutassátok!

    Hajrá hajrá!!!
  • TheReMiXeR
    #48
    Nem is gondoltam annak bibibibiiiii
  • IMYke2.0.0.0
    #47
    Nem kötekedni akartam...
  • TheReMiXeR
    #46
    Nemtom

    Lehallgatásra ezeket használom:
    -Tannoy Profile 632
    -Teac A-H300 (minden 0dB-n...)
    -AKG K141 Studio

    Nekem ezen a rendszeren jól szól...
    Mondjuk a régi zenéket ugye csak mp3-ból tudom elővarázsolni... azok meg ugye...

    Egyébként ez még nincs masterelve, csak egy kis demócska.
  • IMYke2.0.0.0
    #45
    Nekem sok a magas sampler benne...

  • TheReMiXeR
    #44
    Itt van egy frissítés...
    MeGaMiX part 5.

    Természetesen van eleje is, de ez most a legutóbbi frissítése a mixnek.
  • TheReMiXeR
    #43
    Hát ja az is egy közkedvelt program....

    Akár azt is írhatnám hogy Intel vs. AMD, vagy Windows vs. Linux vagy esetleg ACID vs. Ableton Live....

    Kinek melyik jön (jött) be azt használja

  • king13
    #42
    Ableton Live?
  • TheReMiXeR
    #41
    Én az ilyen mixeket a "nonstop" mixekhez sorolom, de ez ugye az én szocproblémám

    Ilyen módon keverik a "híres didzsék" is a kiadott mixlemezeiket.
    Az ilyen mixek alapja, hogy a megfelelő zene jöjjön a megfelő időpontban. A táncparketteken használatosak duma, szamplék és effektek nélkül.
    Max effektek lehetnek, amiket a cd-lejátszók nyújtanak... pl. a pio-k 3 effektje

    A keverésekre nincs panasz
  • IMYke2.0.0.0
    #40
    Igen, 4 MB-os darabokra vágva engedi... mekkora faxság ez...
    Szóval, le lehet tölteni, meghallgatni :)

  • IMYke2.0.0.0
    #39
    16 MB-os a cucc, de a cjb.hu-n nem találtam fájlméret-korlátozásra utaló szöveget.
    No, mindegy, teszek egy utolsó próbát: darabolom a fájlt.

  • TheReMiXeR
    #38
    Gondolom a fájl méret nem tetszik nekik...???
  • IMYke2.0.0.0
    #37
    Hm, nem tudom mit művel a CJB, de felmegy a rar és azonnal törlésre is kerül...
    Na pill.

  • IMYke2.0.0.0
    #36
    Az egyik 2002-es, Live-stílusú, de HDD mixem a Trance Nation 12 válogatás néhány számából.
    Minden info a lapon található.
    További zenék kerülnek még fel, melyek valóban közelebb állnak majd a mixelgetéshez...
  • DJ Skyline
    #35
    Sound Forge van
    ACID,Fruity Loops a havernak van...próbáltam már mind2-t...A Fruity Loopsal összeraktam egy elég jó kis valamit!:D majd asszem kölcsön kérem azt,mert az tetszik,és nem tűnt annyira bonyolultnak a kezelése
  • TheReMiXeR
    #34
    Ajánlatom:

    -SoundForge --- vágás, maszterizálás
    -ACID --- mixelés, remixelés
    -Vegas --- mixelés
    -Fruity Loops --- sample készítés, saját szong készítés, remixelés...

    VST hangszerek a Fruity Loops-hoz:
    -Vanguard szinti
    -Pro52 szinti
    -FM7 szinti
    Ezekkel mai modern zenei hangzásokat lehet elérni... de lehetne még sorolni, hiszen "ízlések és pofonok"...

    Érdemes mindenféleképpen "profibb" szoftvereket használni, hiszen a jó eredményhez elengedhetetlenek. Az elkészült anyagokat, ha mentesz folyamatosan, akkor azokat később bármikor előveheted és átdolgozhatod őket.

    Na mind1, nem akarlak rábeszélni semmire... lényeg, hogy amit csinálsz, ahoz jók és általad könnyen kezelhetőek legyenek a programok.
  • DJ Skyline
    #33
    én ezeket:
    Virtual DJ (keverés miatt)
    Acoustica MP3 Audio Mixer (vágás miatt...egy az egyben olyan mint a Sound Forge,csak könnyebb kezelni szerintem...)
  • TheReMiXeR
    #32
    A Creative progija nekem is fönt van a gépemen (audigy platinum pro-hoz adva vagyon) de nem használom. Megnézem közelebbről én is majd a hétvégén, de tuti nem fogok váltani. SF-ban a lehető legjobban valósítom meg a vágási szokásaimat, ráadásul full kompatibilis az ACID-el. A DX pluginek (amiket használok) szintén futnak mind2 progival illetve néha a Vegas-t is használom és hát az is tesóka.

    Live cuccokkal nem foglalkozom pc-n (Tracktor és társai), ha nagyon fontos akkor jön a pio100 és a bakelit. Hál' istennek "kissógorom" dj és veszi a lemezeket

    Rendszeresen nyüstölöm még a Fruity Loopd progit is mint "amatőr producer" (asszem a "zeneírók" így hivatják magukat :) )

    Mindenesetre várom a mixeidet!
  • IMYke2.0.0.0
    #31
    Amiket használok, üres óráimban:
    - Creative Wave Studio 4.0 - rohadt könnyű vele vágni
    - GoldWave 5.16 - DirectX pluginek miatt
    - Tracktor DJ 1.06 - "ő" a legfontosabb
    - T-RackS 24 - az utómunkához [limiter, EQ, dinamika]
    - Easy CD-DA Extractor 7.0.0.7
    - Razor LAME

    SoundForge 7.0-t már régen, de használtam, viszont nekem jobban megy a Wave Studio-val a vágás.
  • IMYke2.0.0.0
    #30
    Mint írtam, az említett mixek egyáltalán nem a profi kategóriát jelentik.
    Az ötletek megörökítése végett hagytam meg őket.
    Délután regisztrálok egy lapot és felteszem a netre néhányukat, vagy dobok ide egy tracklistát.
    Amúgy 5 komplett CD-nyi ilyen MP3-at hoztam össze az évek folyamán, ez köbö 150 szám [ex-has].

  • TheReMiXeR
    #29
    ...csak folytatni tudnám amit írtál :)

    dettó :)

    Jelenleg én sem használok 1210-es lejátszókat meg cédéket, mivel már nem "hangosítok" bulikon (habár még 1db 1210MK2-es van mellette 2db pio100-as). Lezárult nálam az a korszak... sajnos vagy hála isten(???) ezt még most nem tudom :)

    Viszont az ACID-et használom 98-óta. P1-es géppel isten volt vele mixelni :)
    Ma már a gigahertzek ás gigaramok korában nem probléma 1 cédés mixet készíteni vele.
    ...de ha nagyon akarom akkor még a mai pc-k is igen "kifinganak" ha egy 10-15perces mixet 4-500 sávból rakok össze amiből ráadásul 2-300 effektezett.

    Az ACID "jó működésének titka" abban rejlik, hogy igazán 110%-os vágású LOOP-okat használ az ember. Ugyanis csak akkor fut egymáson megfelelően az anyag. Lehet benne bpm-re is (ütemre, mint pl. 2bakelittel) keverni, de nem ez az erőssége a programnak. Bezony-bezony loopokból való "építkezésre" találták ki anno.

    Egy adott szongot 1-2-4-8-16-32 ütemre szabdalunk szét és egymás után pakolásszuk befelé. Így megfelelő szinkronban lesznek a zenék a végeredmény mixben.

    Amolyan "vágtázó szabó ollónak" kell átalakulni arra az időre amíg elkészítjük az alapanyagokat. Ezért tart sokáig az előkészület, ezért tart sokáig egy mix elkészülése...

    Perpill is benne vagyok egy "mega" projectben. Igazi 80-as és 90-es brutál mix készül a háttérben 100bpm-ről indulva nem tudom meddig felpörgetve. Jelenleg 120bpm-nél járok és kb. majdnem 40 percnél (22-es HSZ-ben van a demó linkje).

    A mixhez csak 2 progit használok : Acid + SoundForge
    Acid amivel összerakom, SoundForge amivel megvágom a zenéket. A lehető legjobb párosítás... szerintem... Az elmúlt 7 évben bizonyítottak a progik... Nem is értem miért is kerültek a Sony Media kezébe???

    Egyébként szivesen meghallgatnám a mixeidet...

    Üdv.Én
  • IMYke2.0.0.0
    #28
    A DJ-szettes haver már régen kiesett a látókörömből, életemből...
    Azóta, immáron 4 éve, egy 1700+ -os PC-vel csinálom a mixeimet, a lenti progikkal.

  • DJ Skyline
    #27
    ez igen!
    mit nem adnék ha lenne 2 bakelit lejátszóm,meg egy keverőm!:D
    habár manapság eléggé elterjedt a CD-ről való keverés...nem akarok reklámozni,de a www.zaj.hu -n elég jó DJ felszerelések vannak...haverral kipróbáltuk a Reasont...hiába van nem is tudom hány oldalas leírás hozzá,egyszerűen a betett számot nem tudtuk elindítani annyira komplikált...és itt jön az amit mondtál,hogy szakértő kell...nekem csak 2 mixem van az sem nagy mix,csak kivágtam a kellő részt és betettem oda ahova szerettem volna...nem egy nagy tudomány egy számban az xy részt kimásolni,aztán bemásolni oda ahova kell...én amikkel szoktam szórakozni,az a Virtual DJ...kezdőknek pont jó...Haver most asszem a Sony ACID-el vagy mivel próbálkozik...ő még viheti valamire!:D
  • IMYke2.0.0.0
    #26
    A koncepciód érthető - ezzel egyet tudok érteni.
    A saját mixeimet, megamixeimet [ezek valóban egy csapat slágerei keverve] saját szórakoztatásomra készítettem anno, mégpedig "fapados" módszerekkel.
    - Kezdetben kétkazettás low price magnóval - vágtam illesztgettem a hangokat, zenei elemeket. Az eredmény sokszor - nekem - tetszett, de leginkább arra mentem, hogy a kedvenc zenéim kedvenc részei jól és hosszan variáltak legyenek. [Jellemző érték: K. Barré: Right by The Moon c. száma [alapverzióból készített gyári maxi hossza: 6:55] nálam felduzzadt 14:59-re, de úgy, hogy az ember észre se vette, hogy milyen hosszú a zene...
    - Sok ilyen kevergetés, turmixolgatás után - és az idő elteltével - lehetőséget kaptam egy hobby DJ felszerelésének használatára: két Technics bakelit lemezjátszó, keverőpult, két CD és két kazi deck. Na, akkor belevágtam az igazi mixelgetésbe - leginkább az úsztatások, tempóvágások érdekeltek. Sampleres mixelgetésektől akkoriban eltekintettem, lévén, hogy nem állt módomban hozott anyagot használni - így mindig rögtönöznöm kellett. Akkori időszakom legjobb keverése még kazettára került: Scooter: Live Megamix 27:20.
    - Később az akkori munkahelyemen egy AMD K6-2 PC-vel már próbálkoztam a sampleres kevergetéssel is... elképzelhető, hogy milyen "száguldó idegbolond" dolog volt az egész --- egy-egy mixem néha 1 hónapig is készült. [Ami manapság már röhejes, ha egy 7 és fél perces számról beszélünk]. Az akkori idők egyik legjobb mixe a repertoáromban: Magic Affair: Megamix [7:26]

    Persze, előre kell bocsátanom: akkoriban [is], nem volt módom a tempók nagyon nagy machinálására, így mindig nagyon korrekt tempószámlálás, DJ adatbázisok BPM adatbázisainak bújása és hallaás utáni illesztgetés útján tudtam kevergetni.
    Akkor még nem voltak a látókörömben Tracktor DJ, ACID és társaik... sima Windows-os hangrögzítővel (!!!) készültek a mixeim.
    Manapság már használok / hazsnálhatok minden kütyüt - viszont időm nincs annyi.
    Elsősorban Live mixeket készítek. Megrendelésre és saját szórakoztatásra egyaránt.
    Azért volt egy "giga" projektem is: 377 perces HDD mix. Ezt a Tracktor DJ-vel, Creative Wave Studio 4.0-val, T-Racks 24-el készítettem Live stílusban de az átkeveréseket vágva.

    Terveim között szerepel az ACID korrekt megtanulása, hogy "valódi" megamixeket - samplerek ezerrel - tudjak készíteni, persze, ha lesz rájuk időm.
    Ehhez azonban MINDENKÉPP egy értő szakember segítsége kellene - az ACID-ben ugyanis [bármennyire is azonos BPM-jű számokat pakolgatok] mindig elcsúsznak a zenék, a tempók, és nem tudok korrekt samplereket sem gyártani...
    Pedig, hanganyagom van dögivel: acappella, sample, instrumental, dub és persze a 90-es évek nagy slágerei, mai trance zenék...