24
  • Yossarian
    #24
    a CanonPSA410-es gagyibb gép, de nézd meg a folyosói vakus képeket! Vaku nélkül jóval szarabb, de a vakus nagyságrendekkel jobb.
  • Blasta
    #23
    Lehetne jobb is, de már ez is szép teljesítmény egy ekkora géptől szvsz
  • Yossarian
    #22
    a vakus is nagyon gyenge.
  • Blasta
    #21
    nem nagyon lehet egy ilyen géppel eltolni a dolgot, max ha más motívumprogramot választasz mint kéne, de itt nincs erről szó.
    Elszámította a WB-t az automatika vaku nélkül, de a vakus kép többnyire jó.
  • KM
    #20
    A fehéregyensúlyt.
  • Yossarian
    #19
    oké, legyen igazad! elfogadom, hogy nem lehet összehasonlítani a két gép képeit, mert nem egyszerre készültek. De azért azt 2 a lépcsőházi fotót pár géppel már láthattuk és szerintem bűn rosszak. Vagy ezúttal a fotós tolt el nagyon valamit.
  • KM
    #18
    Bár az is igaz, hogy nem lehet éles határokat szabni.
  • KM
    #17
    Nem, én olyan fix obis gépekre gondolok, mint pl. a 828.
  • Thrawn
    #16
    A színeket valóban nem szabad összehasonlítani, de az élességet, részletgazdagságot igen és ott az IXUS 700 messze jobb.
  • Blasta
    #15
    Bridge alatt a cserélhető obis, nem tükörreflexesre gondolsz? Igaz, de abból nem sok van, én csak 1 Oly modellről tudok (ami nem jelent semmit :-))).

    Csak azért kérdeztem, mert bridge-nek szokják nevezni a csúcskompaktokat is, lásd Minolta A2, Powershot Pro 1, Sony 828, FZ30 etc.
  • KM
    #14
    Ne felejtsük ki a bridge kategóriát!
  • Antifasiszta
    #13
    vettem ma egy ilyen gépe, nagyon szxr! ki is vágtam a picsába
  • Blasta
    #12
    Te a fogalommal nem vagy tisztában, azért írtam azokat a gépeket példának.
    De akkor vegyük pl. a lentebb említett Canon PS A520-at, ami OLCSÓBB ennél a gépnél, a manuális beállítások teljes tárházával rendelkezik és szintén a kompakt kategóriába tartozik.

    A panasonic pl. ilyen kompakt kategóriákat különböztet meg:
    kompakt, extra -vagy ultra- kompakt, extra kompakt-kreatív, nagy zoom-kompakt, super zoom kompakt/csúcskompakt.

    Tehát minden olyan gépet kompaktnak hívunk, ami nem cserélhető objektívvel rendelkezik.

    Ergo: nem indokolatlan a komapkt kategóriában manuális beállítási lehetőseget elvárni, de tény, hogy a felhasználók nagy részének ebben a kategóriában ez nem is hiányzik.
  • SymbioC
    #11
    Lehet, hogy a képek csalókák, de többet vártam egy Nikon-tól. Így durván veri a Canon Digital Ixus 700 minőségben, bár együtt kellene kipróbálni őket. A 90k soknak tűnik érte.
  • concrete
    #10
    nem látom reaálisan összehasonlíthatónak ezt a gépet pl FZ30-al vagy s5500-el, mert közelsem ugyanaz a kategória sem tudásban, sem árban,

    tehát még mindig indokolatlannak érzem a kompaktok ezen kategóriájában ezt elvárni ezt a többletet
  • DKm
    #9
    Aki olyan 50-60 ezer környékén keres gépet annak csak ájánlani tudom...
  • DKm
    #8
    Hát megmondom őszíntén hogy én egy Canon A520-ast használok és meg nem vállnék tőle (csak egy komolyabb canon gépért cserébe). :) Azon van manuális mód. Csúcs kis gép!
  • Blasta
    #7
    Ahogy vesszük.
    Csúcskompaktnak nevezik.
  • Godefroy
    #6
    Az FZ 30 érdekes kompakt kategoria :-)
  • Godefroy
    #5
    A képek nem ugyanakkor készültek a két géppel, így nem tudod összehasonlítani a színeket a változó körülmények miatt...
    A manuális opciok ebben a kategoriában nem gyakoriak, a legtöbben auto ban fotozz vele.
  • jojo
    #4
    Valahogy nekem se, főleg az optikai zoom lehetett volna 5x, akkor azt mondom, kiadok érte 100 ezret, így tegyék a kukába a többi közé...
    45 ezerért veszek hasonló / 4-5.megapixel /kategóriát, a 7.1 megapixel pedig nem egy nagy durr, ha nincs optikai zoom...
  • Yossarian
    #3
    Abszolút laikusként mondom, nekem valahogy nem tetszenek a színei.
  • Blasta
    #2
    A kompakt gép nem azt jelenti, hogy nem találunk rajta manuális funkciókat.
    Kompakt gép pl. a Canon PS 520, a Minolta Z5, a Fuji S5500, a Panasonic FZ30, etc...
  • concrete
    #1
    "- manuális funkciók hiánya"

    ez egy kompakt gép, nem?