39
Ilyenkor mi a helyzet?
  • Jagi
    #39
    nakéremszépen ugye tavaly kérelmezett és a rendszer hibájából nem megemelt kW fogyaasztás miatt 120k-t fizettünk.
    Idén 2k-t visszakaptunk mert ügyesek voltunk, vagy... ki tudja, lehet még kapunk egy csekket? xD
  • Realtibi
    #38
    de kecik
  • Punker
    #37
    engem a TIGÁZ akart megviccelni augusztusban kihozták hogy júliúsban több gázt fogyasztottam mint egész télen, úgy hogy nem is lakok ott, bementem közölni hogy nem fizetem ki azt mondták másnap felhívnak é sújra leolvassák a gázórát természetesen nem hívtak 1 hónap múlv aküldtek uccsó felszóllítást hogy kikapcsolják ha nem fizetek, bementem megint balhézni erre közölték hogy bocs még nem sikerült feldolgozni az előző panaszomat, számítógépek? 21. század? ugyanmár.....
  • Jagi
    #36
    A milyénk is 200k-ról indult. jó lenne ha eldöntenék mennyit és kinek kell fizetni...
    azért hamar lejjebb adták:
    -nem is annyi hanem ennyi.
    Kicsit hasraütős a figura nem?
  • ffxi
    #35
    Ezek szerint általános próbléma :))

  • Roll
    #34
    Na megoldodótt, hál' isten a rejtély. Az óra volt a hibás. Már meg is csinálták. :DDDDDDDDDD
  • Tarajos Sül
    #33
    Szerintem is lekéne nullázni a méröt vkivel lemérni a cucc fogyasztását,és összehasonlitani a mérővel!

    Áramot lopni megcsak ugy lehet,ha a Mérőóra utáni konnektorba vki ugy dugja be a "háztartását",hogy te azt nem veszed észre!
    Az óra csak azt számolja,hogy mennyi áram"fogyasztás" megy át rajta!

    Tehát simán csak ugy nem lehet lopni áramot,ha vki felmászik az oszlopra és ottan köt rá pl egy hajszáritot

    Vagyis hát lehet,csak oda már nem a Te mérőórád van becsatlakoztatva!
  • Rózsalány
    #32
    a szomszédomnak most jött ki 100ezer Ft kompenzáció az éjszakai villanyra:DDD először szívrohamot kaptak, aztán telefonáltak több órát (illetve hallgatták az autómatákat) és a végén lement 30-ra adminisztrációs hiba végett:))

  • Jagi
    #31
    Ha mással nem ezzel mindíg megtalálnak engem is. Akinek PC-je van, törődjön bele, hogy ezt mindíg meg fogja kapni. :(
  • ffxi
    #30
    Várjatok! Asszem én is itt tartok, amikor megyek nyaralni öreganyámhoz, akó mindig viszem a PC-t. És vmi oknál fogva állandóan jön nekem azzal, hogy távozásom után többet kellett fizetnie az áramszámlára a PC miatt. Ezt nem hiszem el és nem is tudom, hogy magyarázzam el neki. Vki tud "nyugdíjul"? :))

  • Jagi
    #29
    Nélunk az év végi korrekció volt tavaly-idén(szép magyar)
    120k apám kiszámolta, hogy a gépem fogyasztott sokat(persze, hogy én vagyol a hibás :) )
    Ja, mondom 1500kW-ot vesz fel óránként :DDD

    Kiderült, hogy nem emelték a havi kW-ot amire számláznak hanem visszadobták 55-re a 130 helyett (lehet pontosan nem, ez volt de hasonló értékek, ha valaki szorgalmas számoljon utána :) )
    Persze ki kellett fizetnünk, az elnézéskérésükkel meg sokra mentünk...
  • Sir Quno Jedi
    #28
    De nem pénz, még egy OBI-ban is beszerezhető teszemazt !
  • Butthead
    #27
    Sőt, valahol olvastam, hogy az Eon-tól lehet kérni ilyen fogyasztásmérőt, ingyen adnak, csak 1 hónap után vissza kell vinni. Csak akkor érdemes venni, ha hosszabb távra kell valakinek.
  • Sir Quno Jedi
    #26
    Lehet venni mini fogyasztásmérőket, amit a berendezés elé dugsz be a konnektorba és annak méri a fogyasztását több kevesebb sikerrel. Nem is drágák ezek (párezer). De ha mindent kihúzol és pörög az óra, az már gáz !
  • Bobber
    #25
    upsz ez az első hsz re ment volna:)
  • Bobber
    #24
    ja szerintem is nézétek meg hogy ha mindent kikapcsoltok akkor is van e fogyasztás
    aztán lehet hogy kiderül hogy mindenki a ti áramotokat használja:)
  • Tertovan
    #23
    ha kihuzol minden elektromos csatlakozast akkor elmeletileg az ora meg kell hogy alljon.
    aztan egyesevel visszateszed oket es figyeled mikor "indul meg"
    vagy ennek nem ez a legalapvetobb modja?
  • gergod
    #22
    Csak nem egy duálmagos prescottról írsz?


    bocs nehéz kihagyni, sok szerencsét, hogy megold!!
  • Gladiator
    #21
    De az termeli az áramot nem fogyasztja, te süsü!

    [CSAK, HOGY Ő IS OKOS LEGYEN]
  • Keem1
    #20
    Uppsz, már érkezett válasz, de nem frissítettem az oldalt, sry!
  • Keem1
    #19
    Ne viccelj.
    Az nem fogyasztja, hanem termeli az áramot.
  • hmhm
    #18
    az termelné az áramot nem fogyasztaná :O
  • bitubo
    #17
    arra nem gondoltál hogy lehet hogy a boltotok alatt egy atomreaktor van?:D
  • ffxi
    #16
    Régen volt ez már:))) még mielőtt Eon lett volna. Anno Dédász volt!



  • Max7
    #15
    hát ezt azért nem kéne ennyire nyilvánosan elmondogatni :) nem szép dolog ez :) oszt nyujthatod a kezed majd előre a kékabátosnak :)
  • ffxi
    #14
    Én loptam áramot, de csak magamnak! Már addig majdnem elfajult a dolog, hogy Eon fizet nekem, ezért gyorsan még a nagytélben be kellett kapcsolni mindent, beleértve a légkondit is:))))))))))))

  • schlosszer
    #13
    Nekem volt hasonló esetem,több mint 200000 forintot számláztak ki.
    Mikor megjött a csekk,azthittem megüt a guta.Rögtön fel is hívtam
    őket,és azt állították,hogy már 2 hónapja figyelik,nem üzemeltetek-e
    valamiféle vállalkozást (pl nyomdát) a lakásban.Aztán kijöttek leellenőrizni
    az órát,és kiderült,hogy mikor az 1 kilowatt pördült egyet,akkor a 100-as is
    pördült egyet.Sűrű elnézések közepette kicserélték a villanyórát,azóta semmi gondom vele (velük...)
  • Max7
    #12
    egy villanyszerelő megoldja eon nélkül még visza is álítja egy jobb vilanyszerelő a normál álapotra az eon tudta nélkül azt az orát és akkor nincs gondod nem merül fel semminek a gyanúja nem kell az áramlopók miatt biroságra járni sötöbö
  • tigeroo
    #11
    hehe, nekünk nem számláz...elhiheted mennyire örülnek a szülők amikor 6 havonta megkapjuk a "zsíros" számlát..már többször írtunk e-mailt nekik de semmi :l
    (Eon)
  • NuCLEARScoRp
    #10
    jaja sajnos az eon-t csak az érdekli, hogy mennyit fogyasztottál... a mikéntje (az esetleges áramlopó) hidegen hagyja őket...
  • Crem
    #9
    nem gondolja, de kiszámlázza...
  • ffxi
    #8
    Az eon, eon.... Megfogod szívni vele, mert az az érdeke, h minél többet zsebeljen ki. Úgyhogy intézkedj!



  • Roll
    #7
    Számszerűsítve több mint fél millióról van szó.
  • Kaplan
    #6
    az elműnek csak akkor szóljatok , ha bioztos lett , hogy levan gombázva a cucc és , h nem lopják az áramot. Mert ha ezt veszik észre az ELMŰsök fizettek majd rendesen.
  • Roll
    #5
    Én abban bízok hogy az eon se gondolja hogy ennyi áramot el lehet használni.
  • Dodo55
    #4
    Esetleg meg lehetne mérni úgy a pontosságát, hogy mindent kihúznátok a konnektorból, és csak egy cuccot dugnátok be, aminek tudjátok a pontos fogyasztását. Járatnátok 1 órán keresztül, aztán a cucc fogyasztását összehasonlítanátok az óra állásával, hogy annyit ment e fel, mint amennyit fogyaszt a cucc.
  • cSuwwi
    #3
    ha nincs aki ért hozzá, hívjatok ki egy villanyszerelőt, mielőtt mentek az elmühöz (vagy ahogy nálatok hívják) panaszkodni. vagy az óra hibás/tuningolt vagy lopják az áramot, vagy a hűtőtökben sarkvidéki idő uralkodik :)
  • tigeroo
    #2
    hát. nekünk már volt olyan szerelő aki a villanyórát 1,5x-re állította.
    amikor aztán 60E Ft-ra rúgott a számla, apámnak gyanús lett a dolog :p
    mos (elvileg) minden rendben. csak kevesebb a warez hehe
  • Roll
    #1
    Volt már valakinek olyan élménye, hogy 4 hónap alatt több mint 20000Kw-ott ugrott az órája?

    4 hónapja vettünk át egy kis boltot, össz-vissz két hűtő van benne (cola, fagyi), és ma ránéztünk a mérőórára az átvételhez képest ledöbbentünk.

    Ilyenkor mi van? Lopják az áramot? Rossz a hűtő vagy az óra?