16
Vélemények
  • Bubbax
    #16
    Ennek a végét is elbaszták, mint a Hannibálét. Mi a faszért nem lehet úgy befejezni, ahogy a könyvben van?! Várnak 10 évet, hogy az író befejezze és akkor szépen átírják! Pontról pontra leforgatják a könyvet és az utolsó oldalakat meg átírják, ki érti ezt?
    A könyv vége:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A sorozatgyilkos (Fogtündér) elkapja az FBI ügynököt a háza elött és péppé veri a pofáját (szó szerint). Végül sikerül megölni a gonoszt, de az ügynökből egy arctalan nyomorék lesz.

    Nekem semmi bajom ezzel a befejezéssel. Edward Norton a Harcosok klubját is szétlőtt arccal fejezi be.:)
  • Waterhorse
    #15
    Akkor még nem sok keleti horror-brutál filmet láttál

    A Hannibal sima hentelős film, nulla eszmei és krimi elemmel, ettől függetlenül a hentek tényleg ütnek. A Vörös Sárkány pont az ellenkezője ezért tetszett az jobban. Bárányok hallgatnakra már annyira nem emlékszem, még anno kisiskolás koromban láttam talán 10 évvel ezelőtt, így nem tudom hova sorolni.
  • Cvd
    #14
    Érdekesség (ha valaki nem tudná), de a 3 könyvből bizony a Vörös Sárkány a legrégebbi, sőt megfilmesítve is először volt. Michael Mann rendezett belőle filmet Manhunter címmel 1986-ban (a főszereplő pedig William L. Petersen, aki Grissom-ot játssza mostanában a CSI-ben), csak nem aratott igazán kiemelkedő sikert. Pedig nincs gond a filmmel, tisztességes iparosmunka, csak akkoriban még nem volt divatban az hogy mindent megmutatnak (ezt egyébként épp a Bárányok hallgatnak hozta be a köztudatba később), így viszont nem nagyon volt semmi ami kiemelje a sima krimik közül. Pedig jó kis film volt anno, érdemes megnézni, habár az újabb feldolgozás mellett még haloványabbnak tűnik majd. Viszont a Bárányok hallgatnak is ennek sikernek köszönheti a létét.
  • _Vegeta_
    #13
    Sz@r
  • qper
    #12
    az semmi. a könyvben ClariceStarling is jóízűen lakomázik az agyból.

    számomra nem volt gagyi. érdekes, nekem inkább az egyik legsokkolóbb "filmélményeim" közé tartozott az a pillanat amikor felnyitotta a koponyáját. Egyszerre volt megrázó, meghökketnő és gyomorkavaró.
  • PLackó
    #11
    Hannibal sem lett volna rossz de akkor nagyon gagyivá vált számomra amikor felvágta a csávó fejét,és megetette vele az agya egy részét..
  • Laky
    #10
    jó régen láttam már
    nem rossz-nem rossz :o
  • Akos 001
    #9
    DVD-n? Elugrok érte.
  • LittleL
    #8
    egy pár idézet:

    - Ez fájni fog.......

    -----------------

    - Nem volt könnyű, de megvan újjlenyomat....de azthiszem eltalált...broááá...

    -----------------

  • LittleL
    #7
    jó kis film ,megvan nekem is dvd -n..

    1. Bárányok hallgatnak a legjobb, Jodie Foster miatt is.
    2. Hannibal, ez sem rossz, de Julianna Moore helyett Jodie lett volna az igazi
    3. Vörös sárkány, nem rossz.
  • LittleL
    #6
    jó kis film ,megvan nekem is dvd -n..

    1. Bárányok hallgatnak a legjobb, Jodie Foster miatt is.
    2. Hannibal, ez sem rossz, de Julianna Moore helyett Jodie lett volna az igazi
    3. Vörös sárkány, nem rossz.
  • qper
    #5
    nálam pontosan úgy van a rangsort ahogy bemutatták:

    1. Bárányok hallgatnak
    2. Hannibal
    3. Vörös Sárkány


    Az utóbbi sem volt rossz film, egy sima thrillernek. De imho az első kettőhöz nem sok köze volt. Hiányzott belőle az a naturalizmus, az a horrorisztikus elem ami naggyá tette őket.

    Igaz az első tényleg fényévekkel veri a 2. 3-at.
  • David01
    #4
    Igen a bárányok hallgatnak előzményét mutatja be.
  • PLackó
    #3
    mult héten láttam asszem.
    jó volt.
    A hannibal-t simán veri,viszont a bárányok hallgatnak-tól elmarad.nagyon hiányzik belőle Jodie Foster.
  • qper
    #2
    ez a Bárányok hallgatnak trilógia harmadik része ugye?

    ha ez az, akkor nekem nem volt bejövős :(

  • David01
    #1
    Most láttam a filmet és nagyon tetszett.

    Ki mit gondol róla?