12
  • pemga
    #12
    Jaja, a sivatagi AI verseny is idén nagy dobás volt az eddigi évekhez képest. Hajrá-hajrá! :)
  • Caro
    #11
    Reméljük :)
    De rakétával nagyon sokba kerül.
    Még egy jet-rakéta-scramjet-rakéta indítási sorozattal is sokat lehetne spórolni.
    Lenne egy bazi nagy gép, ami felviszi magasra(nagy szárnyak, meg minden), ott gyorsítórakétával eléri a 4 Mach-ot, hogy beinduljon a scramjet, azzel elvileg 15 Mach-ig tud gyorsulni, és onnan a saját rakétáival érné el a 25 Mach-ot.
  • Caro
    #10
    Megnéztétek Carmack-ék repüléstesztjeit? :)
    Ezek állatok :)
  • immovable
    #9

    Én örülök az ilyen versenyeknek ahol a civil szférát is bevonják...ez sztem sokat lendít majd a technika fejlődésén...láttunk is már rá példát amit az előtten szólok már említettek...
    Úgyhogy hajrá...!!!
  • Inquisitor
    #8
    OFF
    Ha az az influenza véletlen, akkor nem tehetnek róla ...
    Ha meg nem véletlen, akkor vagy Made in USA vagy Presented by Al-Kaida (egyre megy).
    ON

    Egyre jobban érdekel ez az X-Prize, lehet akkora robbanást hoz a technológiában, mint anno az amatörö repülőgép konstruktőrök vagy késöbb az amatörrádiósok, vagy a 70-es, 80-as évek számítógépépítő versenyzői?
    (Utóbbiról szerintem elég sokan nem tudnak, pedig itthon is volt több éven keresztül.)
    Mert akkor viszonylag hamar és viszonylag ólcsón lesz űrtúrizmus :)
  • Anteris
    #7
    dejó, az egész univerzumban elterjesztik az influenzájukat...
  • [NST]Cifu
    #6
    Igen, ebből a szempontból én is örülök, hogy kvázi "látványosságá" lépett elő az egész. :D

    Bennett hozzáállása is tetszik, ilyen szinten nem árt, ha az embernek van annyi önbecsülése, hogy tud viccelni a saját kudarcán.
  • NEXUS6
    #5
    Közben a kínaiak meg leszálltak;)
    Most mondta be a tv.

    5 éven belül űrállomást akarnak, utána meg mennek a Holdra!
  • irkab1rka
    #4
    én sem ott vagyok :(
  • NEXUS6
    #3
    Tiztára, mint 100 évvel ezelött a repülés hőskorában tartott nagy aviatikus ersókon.;)))

    Nem szabad csüggedni, mert a sikertelenségből érzi igazán a kihívást az ember.
  • year
    #2
    mi van amugy a kinaiakkal?Ma jönnek haza.
    nem?Nehogy beverjék e a fejüket abba hatalmas visszatérő kapszulába.
  • year
    #1
    nah ez nem sikerült olyan jol mint amilyennek hitték.Ebből nem lesz semmi(sztem).Szedjék össze magukat, és irány a HOLD:)